piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Przez remont dzieci chodzą przez ruchliwą ulicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2008, 18:23
Autor: Anna Hereta

Ponieważ na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie trwa remont alejek, uczniowie muszą chodzić do szkoły naokoło.

Droga prowadzi m.in. wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy Andersa.

Najkrótsza droga dla dzieci idących od ul. Walecznych do Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Hiacyntowej prowadzi przez cmentarz. Ale w tym roku szkolnym uczniowie muszą chodzić naokoło. Wejście na nekropolię usytuowane naprzeciw ul. Wiejskiej jest zamknięte, podobnie od strony ul. Magnoliowej.

- Dla mnie poruszanie się naokoło jest bardzo męczące, a co dopiero dla dzieci z tornistrami. A przecież przez cmentarz jest zdecydowanie krócej i bezpieczniej. Co z tego, skoro teraz muszę wozić córkę samochodem, bo wzdłuż ulicy boję się ją wysyłać - dodaje Beata Kotowska, mama dziewczynki z 3 klasy.

To nie jedyny problem. Część dzieciaków, które chodzą na piechotę, musi przechodzić przez ulicę Magnoliową. A nie ma tam przeprowadzacza.

- Brama jest już zamknięta trzy tygodnie. W niedzielę widziałam ludzi przychodzących z drabiną i przystawiających ją do ogrodzenia cmentarza, aby dostać się do grobów bliskich. Inaczej radzą sobie młodzi chłopcy, którzy po prostu przeskakują przez ogrodzenie. Ta brama z powodzeniem mogłaby być już otwarta, bo kostka w alejkach już jest położona - opowiada kobieta sprzedająca kwiaty i znicze przy bramie cmentarza przy ul. Magnoliowej.

W Zarządzie Cmentarzy Rzymskokatolickich w Lublinie nikt nie chciał rozmawiać na ten temat, otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania mailem. Wynika, z niej, że bramy będą w najbliższych dniach otwarte. Autor odpowiedzi podkreśla, że na całym świecie teren budowy jest zamykany dla bezpieczeństwa ludzi i tak stało się też w przypadku cmentarza przy ul. Unickiej. Zwraca też uwagę na fakt, że alejki są przeznaczone przede wszystkim dla ludzi odwiedzających groby swoich bliskich. Zauważa również, że właśnie te osoby często interweniują w kancelarii cmentarza skarżąc się, że przechodząca przez cmentarz młodzież zachowuje się głośno i niestosownie.

Konkurs rysunkowy \"Moja bezpieczna droga do szkoły”

Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie ogłaszamy konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych pod hasłem "Moja bezpieczna droga do szkoły”.

Każda szkoła powinna wytypować trzy prace plastyczne w dowolnej technice i przesłać pod adresem: Dziennik Wschodni, ul. Staszica 20, 20-081 Lublin.
Na prace czekamy do 25 września br. Komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze prace. Nagrodą jest sprzęt RTV. Wyniki ogłosimy podczas festynu 5 października.
Informacje pod numerem telefonu 0 697 770 379.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czesiek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czesiek
czesiek (11 września 2008 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przeprowadzacza" no słownictwa tylko pogratulować hahaha. i bardzo dobrze, że wrzeszczące bachory nie mogą chodzić przez cmentarz, zarządca ma rację. pewnie jak otworzą bramę , to znowu zaczną. co to za zwyczaj, żeby dzieci przez cmentarz do szkoły wysyłać.... porażka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!