środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Przychodnie w Lublinie: Nocny i świąteczny dyżur na Racławickich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2011, 20:58

Od wczoraj czynny jest nowy w Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich (Karol Zienkiewicz / Archiwum
Od wczoraj czynny jest nowy w Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich (Karol Zienkiewicz / Archiwum

Już nie trzy, ale cztery punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej działają w mieście. Od wczoraj czynny jest nowy w Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich.

– Udostępniamy dwa szpitalne gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i pielęgniarski – informuje Zbigniew Kędzierski, komendant Szpitala Wojskowego w Lublinie. Większość zatrudnionych tam specjalistów to personel szpitala wojskowego. Pozostali lekarze i pielęgniarki z NZOZ-u Luna Med przy ul. Nałęczowskiej. – W ciągu tygodnia dyżur twa od 18 do 8 rano. W soboty, niedziele i święta będą przyjmowali pacjentów 24 h na dobę – zapowiada dyr. Tomasz Patyra z Luna Med.
Oprócz konsultacji lekarskiej i pomocy, pacjenci będą mogli mieć także wykonaną tomografię oraz RTG.

W marcu NFZ zdecydował o likwidacji połowy punktów, które udzielały pomocy pacjentom 24 h na dobę. W zamian, fundusz zniósł obowiązek rejonizacji. – Otrzymywaliśmy jednak sygnały, że pacjenci są niezadowoleni – mówi Henryka Strojnowska, wicewojewoda lubelski. Powstał więc pomysł, by utworzyć dodatkową poradnię. Pomysł zaakceptował lubelski NFZ.

Tu nocą po pomoc bezpłatną

Pacjenci, którzy nocą, w weekend lub święta będą potrzebowali nagłej pomocy, nie muszą kierować się na Szpitalny Oddział Ratunkowy lub na Izbę Przyjęć. Zbadają i diagnozują ich specjaliści z jednej z czterech dyżurnych przychodni. Ubezpieczeni w NFZ nie zapłacą za wizytę. Możliwy będzie też przyjazd lekarza do domu pacjenta.

* Ośrodek Medyczny DMP, ul. Mełgiewska 7-9 (tel. 81 710 56 80) * NZOZ Luna Med., ul. Nałęczowska 27 (tel. kom. 519 058 952) * NZOZ Specjalistka Czechów, ul. Kompozytorów Polskich 8 (tel. 81 7415407) * NZOZ Luna Med., Szpital Wojskowy, Al. Racławickie 23 (tel. kom. 519 058 952).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!