piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Przyjęci na studia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2003, 20:13

Wczoraj w UMCS wywieszono listy przyjętych na politologię, pedagogikę, informatykę, chemię oraz filologię ukraińską. Na Akademii Medycznej wywieszono wykaz przyjętych na pielęgniarstwo.

Magda J., absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, zdawała na prawo, stosunki międzynarodowe i politologię. - Nigdzie się nie dostałam. Będę się odwoływać na politologii, ale co to da - mówi z rezygnacją. - Najbardziej zależało mi na prawie. Pisemny poszedł mi nawet nieźle. Na ustnym wylosowałam trzynasty zestaw. I wtedy już wiedziałam jak będzie. I rzeczywiście, nie podeszły pytania. Uzgodniłam już z rodzicami, że pójdę na zaoczne prawo, a w przyszłym roku będę próbować przenieść się na stacjonarne.
Wczoraj w UMCS "godzina prawdy” wybiła m.in. dla kandydatów na politologię, pedagogikę, informatykę. Los sprzyjał niektórym zdającym na chemię oraz filologię ukraińską. - Na chemię mieliśmy przyjąć 180 osób, przyjętych zostanie 207. Ci, którzy są "ponad plan” otrzymali tyle samo punktów, co osoby z zasadniczej listy. To samo ma miejsce na filologii ukraińskiej, gdzie planowano przyjąć 15 osób - mówi dr Wiesław Grzegorczyk z Uczelnianej Komisji Egzaminacyjnej.
Dziś swoją przyszłość pozna 1050 osób, które zapragnęły studiować prawo w UMCS. Konkurencja była umiarkowana, bo "tylko” ok. trzy osoby na jedno miejsce. - Liczymy, że do końca lipca już całkowicie uporamy się ze sprawą naboru - wyraża nadzieję prof. Marian Harasimiuk, rektor UMCS.
Łzy radości i szczęścia widzieliśmy pod listami przyjętych w Akademii Medycznej. W sobotę podane zostały nazwiska przyjętych na medycynę, farmację, stomatologię i analitykę medyczną, wczoraj: na pielęgniarstwo. - Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na stacjonarnej analityce medycznej - powiedział prof. Kazimierz Głowniak, prorektor AM.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!