sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Przymiarki do foteli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2002, 23:00

W największych miastach regionu lewica ma już swoich kandydatów na prezydentów. Partie prawicowe próbują się dogadać. Wśród kandydatów wymienia się przegranych z ostatnich wyborów parlamentarnych, np. Pawła Bryłowskiego, Mirosława Złomańca i Marka Grzelaczyka.

Czy będzie wspólny kandydat prawicy na prezydenta Lublina? – Chcemy, aby porozumienie objęło wszystkie kojarzone z prawicą partie i organizacje – odpowiada Jacek Krzyżanowski, przewodniczący klubu Lubelskiej Centroprawicy.
Na „giełdzie” padają różne nazwiska: obecnego prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego, wiceprezydenta Zbigniewa Wojciechowskiego oraz dwóch byłych prezydentów Lublina: Sławomira Janickiego i Pawła Bryłowskiego.
Lewica będzie swojego kandydata wybierać najprawdopodobniej spośród dwóch osób: Jacka Czerniaka, szefa miejskich struktur SLD i Wiesława Brodowskiego, byłego wicewojewody. – Gdyby partia zaproponowała mi start w wyborach, na pewno bym się zastanowił – mówi J. Czerniak. – Niedługo będziemy analizować kandydatury.
W Zamościu mówi się, że najpoważniejszym kandydatem na prezydenta jest Adam Bąk (SLD), obecnie wicestarosta powiatu zamojskiego. Wymienia się też Witolda Tkaczyka, przewodniczącego zamojskiego SLD. Swojej ponownej kandydatury nie wykluczają obecni prawicowi prezydenci Zamościa, Marek Grzelaczyk i Krzysztof Zwolan.
W Białej Podlaskiej do fotela prezydenckiego szykuje się bliski przyjaciel wicemarszałka woj. lubelskiego Mirosława Złomańca – Stanisław Borowicz (SLD), dyrektor bialskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Z centroprawicy o dalszej prezydenturze zaś myśli dotychczasowy prezydent Andrzej Czapski i wiceprezydent Jan Polkowski.
Szanse na fotel prezydenta Chełma ma Zbigniew Matuszczak (SLD), obecny wiceprezydent. Wiele wskazuje na to, że jego głównym konkurentem będzie Krzysztof Grabczuk (PO), który podkreśla, że po drodze mu ze wszystkimi poza SLD. Szanse ma też obecny wiceprezydent miasta Zygmunt Gardziński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!