niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Przyrodnicy trafili z nowościami. Najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dodano: 14 lipca 2017, 11:30

Weterynaria to najbardziej oblegany kierunek w tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym. O jeden indeks rywalizuje tu dziesięciu kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także trzy oferowane przez uczelnię nowości.

W zakończonej w poniedziałek rejestracji chęć studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym wyraziło ponad 5,2 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. To o blisko 500 osób więcej niż przed rokiem. Na pierwszym roku studiów stacjonarnych przygotowano niespełna dwa tysiące miejsc.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej rekrutacji. Mimo niżu demograficznego zanotowaliśmy wzrost liczby kandydatów – podkreśla Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy UP. – Cieszy nas także duże zainteresowanie naszymi nowymi kierunkami. To dowód na to, że były to trafione propozycje.

Najbardziej obleganym kierunkiem pozostaje weterynaria. Podobnie jak przed rokiem na jedno miejsce przypada tu dziesięć osób. Po pięciu kandydatów ubiega się o indeks na dietetyce oraz wychowaniu fizycznym. To pierwsza z tegorocznych nowości.

Następne w zestawieniu są: geodezja i kartografia, transport i logistyka oraz behawiorystyka zwierząt (po cztery osoby na miejsce). Jeśli chodzi o pozostałe dwa nowe kierunki: ekoenergetykę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności, na jeden indeks przypada ponad dwóch kandydatów.
Dziś uczelnia opublikuje pierwsze listy osób przyjętych.

– Wszystkie kierunki zostały zapełnione, ale dopiero po upływie czasu na składanie dokumentów okaże się, czy mamy jeszcze wolne miejsca. Po 20 lipca będziemy podejmować decyzje o ewentualnym drugim naborze, ale prawdopodobnie do wyboru będzie już niewiele kierunków – podsumowuje rzeczniczka.

Pozostałe lubelskie uczelnie rejestrację zakończyły wcześniej. O kilkaset osób więcej niż przed rokiem wyraziło chęć studiowania na Politechnice Lubelskiej, choć należy pamiętać, że uczelnia w porównaniu do ubiegłego roku ograniczyła limit przyjęć o 85 miejsc.

5-procentowy wzrost liczby kandydatów zanotował KUL. Nieznacznie mniej – o ok. 60 osób – zarejestrowało się na UMCS.

Co wybierali kandydaci na studentów na lubelskich publicznych uczelniach. Podajemy nazwę kierunku i liczbę kandydatów przypadających na jedno miejsce:

Uniwersytet Medyczny: Stomatologia – 20 • Medycyna – 10 • Analityka medyczna – 7,12• Fizjoterapia – 5,65 • Dietetyka – 5,52

UMCS: Psychologia – 8,3 • Anglistyka – 6,7 • Jazz i muzyka estradowa – 5,3 • Finanse i rachunkowość – 5,2 • Lingwistyka stosowana – 5,1

KUL: Psychologia, sinologia – 4 • Prawo, filologia angielska, bezpieczeństwo narodowe – 2

Politechnika Lubelska: Informatyka – 4 • Finanse i rachunkowość – 3,5 • Mechatronika – 3 • Architektura – 2,5

Uniwersytet Przyrodniczy: Weterynaria – 10 • Dietetyka – 5 • Geodezja i kartografia, transport i logistyka, behawiorystyka zwierząt - 4

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lipca 2017 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak asf wykosi swinie w polsce ,to nawet gówna zabraknie ,to po co ustawa o bezpieczenstwie żywnosci ? niemoty bolszewików z piss jak zwykle z głową w kaczej du..
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie 5 uczelni a 6 a na dodatek w co trzecim powiecie technikum weterynaryjne masakra, ale to przeszłe kadry na nową ustawę o bezpieczeństwie żywności.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2017 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapomnieli jeszcze przygłupy z AR wprowadzić kołysanie bykom jaj jako 5 letnie magisterskie,tak,tak , w tym kraju najbardziej chyba jednak brakuje weterynarzy ,już 5 uczelni kształci w pocie czoła tych nieszcześników ,ale to chyba jeszcze za mało
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2017 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dajcie już spokój z tą medycyną, specjalista 2 stopnia etat 3500 netto, gabinetów też prywatnych nie naotwieracie, już jest przesyt a brakuje po prostu pieniędzy na leczenie nie drow
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2017 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na weterynarie pewnie znowu zwiekszyli limity przyjec choc pracy w zawodzie nie ma. I tym samym nowe nieuki beda doktorami tak samo jak Ci ktorzy dobrze napisali maturę....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!