wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Przystanek Lublin: Miasto chce wymienić wiaty i ławki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2009, 20:09
Autor: Dominik Smaga

Miasto chce wymienić wiaty, słupki przystankowe i stojące obok nich ławki i śmietniki. Zakup miałby być sfinansowany, jeśli nie w całości, to przynajmniej częściowo z funduszy unijnych.

– Zbieramy katalogi od producentów, ale na razie bardziej skłaniamy się ku temu, by wiaty były zaprojektowane specjalnie dla nas i niespotykane nigdzie indziej – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

– Teraz ustalamy nasze wymagania co do takiej wiaty, później poprosimy o szkic i kalkulację kosztów produkcji.

Po wymianie całe wyposażenie przystanków ma mieć jednolity wygląd. Nie wiadomo na razie, czy tak jak autobusy, tak również wiaty będą pomalowane w oficjalne kolory miasta, czyli biały, czerwony i zielony.

Oprócz wiat pod topór mają iść też słupki. W tej chwili nawet te, które stoją pod Pocztą Główną i koło Baobabu wyglądają jak te w mniej reprezentacyjnych częściach miasta: niebieski znak informacyjny na żółtym słupku, rozkłady na czerwonej tablicy i betonowa ławka z drewnianym siedziskiem.

– A mogłaby to być spójna całość i słupek mógłby być połączony z ławeczką – dodaje Góźdź.

Koszty operacji nie są jeszcze znane, wstępnie wiadomo za to, że przystankowej rewolucji nie można się spodziewać wcześniej niż w 2011 r. Od tego, jaki będzie koszt liftingu jednego przystanku, zależeć ma to, czy tego typu kosmetyczne zmiany obejmą czy też ominą peryferyjne przystanki.

Teraz na terenie Lublina stoi 269 wiat przystankowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pasażer
ret
Chora na astmę.
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pasażer
pasażer (3 grudnia 2009 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro ZTM nie ma pieniędzy,to niech postrzyma swoje zapędy.Łatwo wydawać cudze pieniądze i nie ponosić za to odpowiedzialności.Co zrobił ZTM,by obniżyć koszty i usprawnić miejską komunikację.Dla mnie robienie sondażu:jakiej chcę podwyżki jest idiotyczne.
Rozwiń
ret
ret (3 grudnia 2009 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ważniejszym problemem jest usprawnienie komunikacji:połączenia z dworcem PKP,żeby szybko z kazej dzielnicy można było dojechać do szynobusu,który zawiezie na lotnisko,a może specjalna linia autobusowa do portu lotniczego.Dbanie o te wiaty,które są.Przestrzeganie zakazu naklejania różnych ogłoszeń,systematyczne dbanie o czystość itd..Skoro MPK nie ma pieniędzy,to proszę o rozsadne gospodarowanie tym co jest.
Rozwiń
Chora na astmę.
Chora na astmę. (3 grudnia 2009 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ja takiego czytam? Nowe śmietniki? To może jeszcze większe kolumbryn dla palaczy i koniecznie blisko wiaty, jak dotychczas, żeby wygodnie im było palić. A najlepiej pod dachem wiaty, bo przecieź i tak palą w budach, a ja chora na astmę muszę z ciężkimi zakupami wynosić się precz daleko, żeby mnie nie zadusił ten parszywy papierosowy dym. Litości, Ci którzy władacie miastem. Te budowle śmietnikowe każdemu palaczowi przypomną o paleniu, nawet gdyby przypadkiem zapomniał. I zastanówcie się, proszę, jak blisko wiaty wolno to -to postawić.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2009 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czego nikt nie ściga firm, które notorycznie oblepiają przystanki plakatami i ogłoszeniami!!! TO JEST ZABRONIONE I KARALNE!!! - była by to istna żyła złota...
Rozwiń
KATKA
KATKA (3 grudnia 2009 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bez sensu, chcą wydawać pieniądze na nowe wiaty, które i tak zostaną zniszczone, nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne cele zamiast podnosić ceny biletów!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!