wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Przystawili pieczęć z Polski Ludowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2002, 19:23

Na kartach do głosowania do Sejmiku Województwa Lubelskiego, postawiono pieczęć, jakiej używano w wyborach w PRL - twierdzi Marian Fuszara, filatelista z Lublina. W przyszłym tygodniu sprawą zajmie się sąd.

- Poszedłem głosować i od razu zorientowałem się, że na karcie postawiono pieczęć, która odpowiada tej z kart do głosowania
w wyborach do Sejmu w 1980 roku - mówi Fuszara. - Kartę z tamtych wyborów mam do dziś w swoich zbiorach.
Oba stemple są tej samej wielkości i zawierają identycznie rozmieszczony napis: "Wojewódzka Komisja Wyborcza
w Lublinie”.
W wyborach na początku lat 90. używano już nieco innej pieczęci. Filatelista przeanalizował przepisy i doszedł do wniosku, że użyta w ostatnich wyborach pieczęć jest nieważna, a co za tym idzie - nieważne są też ostemplowane nią karty do głosowania i wybory do Sejmiku Wojewódzkiego. Fuszara zaraz po wyborach złożył do Sądu Okręgowego w Lublinie protest wyborczy, w którym domaga się m.in. unieważnienia wyborów do sejmiku.
Pieczęcie dla Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Lublinie przygotowywał Urząd Marszałkowski. - Takie dostaliśmy z Krajowego Biura Wyborczego - tłumaczy Tomasz Makowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
- Wydaje mi się, że były prawidłowe - mówi Lech Lewicki, przewodniczący WKW w Lublinie. - A nawet jeśli tak nie jest, to i tak nie miało to wpływu na wynik wyborów.
Marian Fuszara często występuje do lubelskich sądów
w sprawach publicznych. Jak do tej pory największy rozgłos przyniósł mu pozew przeciwko Edycie Górniak. Fuszara złożył go kilka miesięcy temu, czując się urażony tym, w jaki sposób znana piosenkarka zaśpiewała nasz hymn narodowy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej przed meczem polskiej reprezentacji z Koreą. Do dziś domaga się, żeby sprawa weszła na wokandę. D.J.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!