czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Psem w szprychy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2007, 16:17
Autor: Dominik Smaga

Ścieżka rowerowa miała biec przez wąwóz między Czubami a LSM niezależnie od chodnika. Ale Ratusz woli tańsze rozwiązanie: poszerzenie chodnika.

Cykliści mówią: - Będzie niebezpiecznie. Urzędnicy: - Pomyślimy.

Ścieżka w największym lubelskim parku Rury ma biec od Lidla przy ul. Nadbystrzyckiej przez cały wąwóz aż do ul. Zana w rejonie ul. Juranda. Pierwsze plany mówiły o tym, że cykliści przejmą obecny chodnik. A piesi przeprowadzą się na nową alejkę oddzieloną od ścieżki pasem zieleni i biegnącą równolegle do trasy rowerowej. Ale te plany najprawdopodobniej powędrują na półkę. Miasto skłania się ku tańszej wersji.
- Poszerzylibyśmy istniejący chodnik, wydzielając na nim ścieżkę rowerową - wyjaśnia Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. - Chodnik trzeba by poszerzyć, w zależności od miejsca, o półmetrowy lub metrowy pas asfaltu - dodaje. Drogę dla rowerzystów od drogi dla pieszych oddzielałby jedynie pas białej farby.
- To nie jest bezpieczne rozwiązanie. Po tej alejce spaceruje bardzo dużo rodzin z małymi dziećmi. A tłumy ludzi wyprowadzają tu swoje psy. Już teraz jest ciasno. Nie wyobrażam sobie zwężenia chodnika - mówi Leokadia Wasik, mieszkanka LSM.
- Osobna ścieżka byłaby dużo lepsza - mówi Jerzy Witeska z Lubelskiego Towarzystwa Cyklistów. - Przecież widzę, co się dzieje na innych trasach. Piesi chodzą stroną dla rowerów, a rowerzyści jadą pasem dla pieszych. Kiedy zwracam komuś uwagę, słyszę: "co to pana obchodzi”.
Urząd tłumaczy, że to będzie tańsze rozwiązanie. - Budowanie osobnego chodnika kosztowałoby dwa razy więcej niż poszerzenie istniejącego. A my na to całe zadanie mamy tylko 200 tysięcy złotych - tłumaczy Bałaban. - Będziemy jeszcze się nad tym zastanawiać. Może w drugim półroczu uda się znaleźć jakieś dodatkowe pieniądze.
- Jeśli to nie potrwa bardzo długo, to lepiej trochę poczekać i zbudować coś lepszego - mówi Witeska.
Ostateczna decyzja co do przebiegu ścieżki ma zapaść w ciągu miesiąca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!