wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

PSK 4 leczy bez bólu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2009, 11:15
Autor: (TOM)

Tylko jeden szpital z Lubelszczyzny zgłosił się do ogólnopolskiego programu "Szpital bez bólu”.

PSK 4 w Lublinie będzie mógł dzięki temu uzyskać certyfikat szpitala bliskiego pacjentowi, pomagającemu mu uśmierzyć cierpienie przed i po wszelkiego rodzaju zabiegach.

O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub oddział w Polsce. Muszą w tym celu spełnić określone warunki. Jednym z nich jest m.in. obowiązek regularnego monitorowania bólu u pacjentów po operacji. A także informowanie ich przed zabiegiem, czego mogą się spodziewać i w jaki sposób ich cierpienie będzie uśmierzane.

Ponadto cały personel zajmujący się pacjentami przed i po operacji, czyli anestezjolodzy, lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki, muszą ukończyć szkolenie z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego.

- Jesteśmy właśnie na tym etapie - mówi Marta Podgórska, rzecznik PSK nr 4 I dodaje, że uczestnictwo w programie nie oznacza dodatkowych kosztów. - Standard leczenia i tak mamy wysoki, używamy bardzo dobrych środków przeciwbólowych i znieczulających - mówi.


Projekt ruszył jesienią ub. roku. Certyfikat przyznają wspólnie Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB) oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Po zgłoszeniu się szpital ma trzy miesiące na spełnienie kryteriów. Potem wysyła do PTBB wniosek o nadanie certyfikatu i tym samym zgłasza gotowość do przeprowadzenia kontroli. Certyfikat przyznawany jest na trzy lata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!