środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Psy terroryzują mieszkańców kamienicy przy ul. Kunickiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2008, 19:58

Dwa psy Janusza S. pogryzły już trzy osoby. Jego sąsiedzi żyją w strachu.

Boją się, że agresywne rottweilery, znowu wrócą do nieodpowiedzialnego właściciela.

- Czy one mają kogoś zagryźć? Dopiero wtedy policja weźmie się za ich właściciela? - pyta pan Jarosław, którego rottweilery zaatakowały kilka dni temu.
25-letni mężczyzna pokazuje spuchniętą nogę z wyraźnymi ranami po psich zębach. Przy chodzeniu musi wspierać się o kulę. Właścicielem niebezpiecznych psów jest jego stryj, który mieszka w tej samej kamienicy. Psy trzyma w kojcu na podwórku.

W poniedziałek po południu Jarosław wracał ze sklepu do domu. Przed kamienicą spotkał stryja, obok którego biegały dwa psy Elza i Szaman. Nie mógł przejść, więc zażądał, żeby krewny zamknął psy w kojcu. Właściciel zareagował agresywnie: ubliżał i wygrażał bratankowi. W kojcu zamknął tylko jednego psa. Drugiego trzymał na smyczy. Krzyknął "Zabij bandzior”. To była komenda do ataku. Elza wybiegła z kojca rzuciła się na mężczyznę. Złapała go za nogę i zaczęła ciągnąć.

- Gdyby ojciec nie wybiegł z pałką, to te psy wyciągnęłyby mnie na podwórko i rozszarpały - opowiada roztrzęsiony.

Policja zabrała właściciela zwierząt do komisariatu. Po przesłuchaniu wrócił do domu.

- Został mu postawiony zarzut grożenia i uszkodzenia ciała - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Odpowie też za wykroczenie - posiadania psów niebezpiecznej rasy bez zezwolenia.

Za brak zezwolenia policja mogła go ukarać już w marcu. Psy mężczyzny pogryzły wówczas jego znajomego. Obrażenia nie były ciężkie i sprawa została umorzona. - Psy zostały zabrane na dwa tygodnie, a potem wróciły - wspomina pogryziony 25-latek. - I znowu zaczął się horror.

Do podobnej sytuacji doszło półtora roku temu. Rottweilery zaatakowały Marcina, brata Jarosława.

- Mam 70 szwów - mówi Marcin. - Zaatakowały mnie, jak wracałem ze sklepu. Próbowałem uciekać, ale ściągnęły mnie z bramki. A stryj jeszcze bił mnie pałką po głowie. Na szczęście, nadeszli jacyś ludzie i wtedy zaczął odciągać psy. Uciekłem na ulicę. Doszedłem do komisariatu, skąd wezwali pogotowie.

Teraz niebezpieczne psy zostały zabrane do schroniska. Policja zwróciła się do sądu z pytaniem co dalej ma z nimi zrobić.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Agata
żmija
tumidor
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Agata
Agata (1 sierpnia 2008 o 01:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TO PRAWO JEST CHORE! DLACZEGO WYPUSZCZACIE deb***A KTORY JEST PO PROSTU NIEBEZPIECZNY! SAMI SOBIE BEDZIECIE WINNI, ON ZA MIESIAC POJDZIE NA TARG I KUPI NOWE! ZAMKNĄĆ TEGO DZIADA! CZY WY TAM NA TEJ POLICJI NIE UŻYWACIE MÓZGÓW?

ZAMKNĄĆ DZADA ! ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !ZAMKNĄĆ DZADA !
Rozwiń
żmija
żmija (31 lipca 2008 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto najlepszy przykład ,jak działa NASZE PRAWO-CYT:,,Policja zabrała właściciela zwierząt do komisariatu. Po przesłuchaniu wrócił do domu.

- Został mu postawiony zarzut grożenia i uszkodzenia ciała - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Odpowie też za wykroczenie - posiadania psów niebezpiecznej rasy bez zezwolenia. (KPINAAAAAAAAAAA!!!!!!!!)

Za brak zezwolenia policja mogła go ukarać już w marcu. Psy mężczyzny pogryzły wówczas jego znajomego. Obrażenia nie były ciężkie i sprawa została umorzona. - Psy zostały zabrane na dwa tygodnie, a potem wróciły - wspomina pogryziony 25-latek. - I znowu zaczął się horror.

Do podobnej sytuacji doszło półtora roku temu. Rottweilery zaatakowały Marcina, brata Jarosława.

- Mam 70 szwów - mówi Marcin. -"- Nasuwa się pytanie--czy już półtora roku temu nie można było ukarać odpowiednio tej BESTII ,czyli ,,właściciela" psów ,wiedząc ,że jest to rasa ,na którą potrzebne jest posiadanie odpowiedniego zezwolenia? Czy pogryzienie poprzednich dwóch osób nie dało NIKOMU do myślenia ,że ten pseudoopiekun ,to nieodpowiedni ,,człowiek", aby je posiadać? Ten Idiota powinien być już dużo wcześniej ukarany, przede wszystkim, za znęcanie się nad zwierzętami (wymuszanie agresywności) i znęcanie się nad ludżmi (szczucie psami),Jak widać na załączonym obrazku ,nasze przepisy prawne i wyroki sądowe ,dają wiele do myślenia. To jest niestety kraj bezprawia ,a co jest w tym najtragiczniejsze ? deb*** ZAWINIŁ- PSY PONIOSĄ NAJWYŻSZĄ KARĘ--ZOSTANĄ UŚPIONE !!!!
Rozwiń
tumidor
tumidor (31 lipca 2008 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak nieodpowiedzialni ludzie - w osobie tego "stryja" - i agresywne psy "pracują" na opinię o wszytkich psach i ich właścicielach. Kiedy się to czyta lub ogląda w telewizji podobne sceny, niezorientowani ludzie nabierają przekonania, że wszystkie większe psy są niebezpieczne. Potem nie można się pokazać bez smyczy z najbardziej nawet łagodnym bokserem lub labradorem. Tak wytwarza się psychoza i ściganie Bogu ducha winnych "psiarzy" i ich najnormalniejszych w świecie - przyjaznych wszytkim - psów. Albo nie nadawajcie medialnej rangi takim wydarzeniom i kwalifikujcie je jednoznacznie jako ewidentne złamanie prawa, tj. rozporządzenia ministra MSW o 11 rasach psów niebezpiecznych, albo piszcie, że to ewenement, zarówno taki "stryj", jak i jego rotweilery, ktore wykonuja po prostu jego komendy, bo tak zostały wytresowane. Naprawdę, ten kretyński "stryj" powinien zostać ukarany surowo tym bardziej, że za pierwszym razem się wymigał od odpowiedzialnosci.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!