czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Psy w Ogrodzie Saskim. Poznański zakaz bezprawny. A lubelski? Okaże się

Dodano: 12 grudnia 2016, 18:41
Autor: drs

Sądowym wyrokiem pochwalili się przeciwnicy zakazu wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Orzeczenie nie dotyczy Lublina, ale Poznania, za to jest po myśli właścicieli psów, a sprawa jest podobna do lubelskiej, choć nie identyczna

Poznański zakaz zapisany był w uchwale Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku. Jeden z jej punktów zabraniał wprowadzania psów na teren miejskich parków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że przepis wprowadzono bez podstawy prawnej. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i władze Poznania mogą go zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Lubelska sprawa zawędrowała właśnie tam, do Naczelnego Sądu Administracyjnego, którego wyrok mamy poznać w przyszłym roku. W przypadku Lublina do NSA odwoływali się właściciele psów niezadowoleni z orzeczenia wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Rozpatrywał on skargę na zakaz zapisany w regulaminie Ogrodu Saskiego. Skargę złożyli dwaj mieszkańcy Lublina, którzy zdaniem sądu nie mogli jej złożyć, bo „nie wykazali naruszenia swojego interesu prawnego”.

Wyrok w lubelskim sądzie zapadł w marcu 2015 r., oczekiwanie na wyrok w drugiej instancji trwa już prawie dwa lata. Swój zakaz miasto tłumaczy m.in. obawą, że psy mogą zniszczyć parkową zieleń.

Czytaj więcej o: Lublin Ogród Saski psy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Lub
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ABSOLUTNY ZAKAZ WEJŚCIA DO SASKIEGO Z PSEM, JUŻ WIDZĘ TE KUNDLE ROBIĄCE ......W TRAWĘ I ODWRÓCONĄ GŁOWĘ WŁAŚCICIELA, ONI NIGDY NICZEGO NIE WIDZĄ. NIE, NIE , NIE , NIE , NIE = CZY GŁOS MIESZKAŃCÓW SIĘ NIE LICZY, NIE CHCEMY PSÓW W SASKIM!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (13 grudnia 2016 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już czuję ten smród odchodów w saskim. Brak kultury posiadania i wyprowadzania zwierząt doprowadził do takiego zakazu.
Rozwiń
Lub
Lub (13 grudnia 2016 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego takimu chłystkowi i prostakowi polaczkowi trzeba bata nad plerami trzymac aby zrozumiał, ze nie wolno smiecić kiepami, puszkami papierami czy pozistawuac niesprzatniete psie kupy. Ile jeszcze lat uplynie az ten durny polaczyna zrozumie ze zakazy zakazami ale poszanowanie czegos nieswojego to wartosc nadrzędna. Wstydzic sie za siebie a nie zakazy wprowadac
Rozwiń
Gość
Gość (13 grudnia 2016 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież była o tym mowa, że psów ma nie być, ze względu na pawie, które są puszczane wolno.
Rozwiń
Gość
Gość (13 grudnia 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Saki wolny od psich gówienek !!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!