Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2016 r.
18:41

Psy w Ogrodzie Saskim. Poznański zakaz bezprawny. A lubelski? Okaże się

Autor: Zdjęcie autora drs
3 26 A A

Sądowym wyrokiem pochwalili się przeciwnicy zakazu wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Orzeczenie nie dotyczy Lublina, ale Poznania, za to jest po myśli właścicieli psów, a sprawa jest podobna do lubelskiej, choć nie identyczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poznański zakaz zapisany był w uchwale Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku. Jeden z jej punktów zabraniał wprowadzania psów na teren miejskich parków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że przepis wprowadzono bez podstawy prawnej. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i władze Poznania mogą go zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Lubelska sprawa zawędrowała właśnie tam, do Naczelnego Sądu Administracyjnego, którego wyrok mamy poznać w przyszłym roku. W przypadku Lublina do NSA odwoływali się właściciele psów niezadowoleni z orzeczenia wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Rozpatrywał on skargę na zakaz zapisany w regulaminie Ogrodu Saskiego. Skargę złożyli dwaj mieszkańcy Lublina, którzy zdaniem sądu nie mogli jej złożyć, bo „nie wykazali naruszenia swojego interesu prawnego”.

Wyrok w lubelskim sądzie zapadł w marcu 2015 r., oczekiwanie na wyrok w drugiej instancji trwa już prawie dwa lata. Swój zakaz miasto tłumaczy m.in. obawą, że psy mogą zniszczyć parkową zieleń.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 23:26
ABSOLUTNY ZAKAZ WEJŚCIA DO SASKIEGO Z PSEM, JUŻ WIDZĘ TE KUNDLE ROBIĄCE ......W TRAWĘ I ODWRÓCONĄ GŁOWĘ WŁAŚCICIELA, ONI NIGDY NICZEGO NIE WIDZĄ. NIE, NIE , NIE , NIE , NIE = CZY GŁOS MIESZKAŃCÓW SIĘ NIE LICZY, NIE CHCEMY PSÓW W SASKIM!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 17:27
Już czuję ten smród odchodów w saskim. Brak kultury posiadania i wyprowadzania zwierząt doprowadził do takiego zakazu.
Avatar
Lub / 13 grudnia 2016 o 10:29
Dlaczego takimu chłystkowi i prostakowi polaczkowi trzeba bata nad plerami trzymac aby zrozumiał, ze nie wolno smiecić kiepami, puszkami papierami czy pozistawuac niesprzatniete psie kupy. Ile jeszcze lat uplynie az ten durny polaczyna zrozumie ze zakazy zakazami ale poszanowanie czegos nieswojego to wartosc nadrzędna. Wstydzic sie za siebie a nie zakazy wprowadac
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:15
Przecież była o tym mowa, że psów ma nie być, ze względu na pawie, które są puszczane wolno.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:25
Saki wolny od psich gówienek !!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:24
Nauczą sie sprzatać po swoich kundlach to może sie kiedys ich wpusci do Saskiego!! Przynajmniej jest jedno miejsce w Lublinie gdzie nie ma zagrożenia wdepnięcia w psie g...o!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
Saski dla ludzi ....,Pieski do 40 m apartamentów....
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
I bardzo dobrze. Niech sr..ją na swoich osiedlach.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 07:36
Jedni i drudzy mają nas***e w głowie i Ci co tak drą się per "kundle" i Ci co chcą znieść zakaz wprowadzania psów do ogrodu saskiego. W końcu powinni w pi***u zamknąć im krzykaczki i ogród ;)
Avatar
Konrad / 13 grudnia 2016 o 00:43
Śmierdzące kundle won !
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 23:26
ABSOLUTNY ZAKAZ WEJŚCIA DO SASKIEGO Z PSEM, JUŻ WIDZĘ TE KUNDLE ROBIĄCE ......W TRAWĘ I ODWRÓCONĄ GŁOWĘ WŁAŚCICIELA, ONI NIGDY NICZEGO NIE WIDZĄ. NIE, NIE , NIE , NIE , NIE = CZY GŁOS MIESZKAŃCÓW SIĘ NIE LICZY, NIE CHCEMY PSÓW W SASKIM!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 17:27
Już czuję ten smród odchodów w saskim. Brak kultury posiadania i wyprowadzania zwierząt doprowadził do takiego zakazu.
Avatar
Lub / 13 grudnia 2016 o 10:29
Dlaczego takimu chłystkowi i prostakowi polaczkowi trzeba bata nad plerami trzymac aby zrozumiał, ze nie wolno smiecić kiepami, puszkami papierami czy pozistawuac niesprzatniete psie kupy. Ile jeszcze lat uplynie az ten durny polaczyna zrozumie ze zakazy zakazami ale poszanowanie czegos nieswojego to wartosc nadrzędna. Wstydzic sie za siebie a nie zakazy wprowadac
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:15
Przecież była o tym mowa, że psów ma nie być, ze względu na pawie, które są puszczane wolno.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:25
Saki wolny od psich gówienek !!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:24
Nauczą sie sprzatać po swoich kundlach to może sie kiedys ich wpusci do Saskiego!! Przynajmniej jest jedno miejsce w Lublinie gdzie nie ma zagrożenia wdepnięcia w psie g...o!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
Saski dla ludzi ....,Pieski do 40 m apartamentów....
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
I bardzo dobrze. Niech sr..ją na swoich osiedlach.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 07:36
Jedni i drudzy mają nas***e w głowie i Ci co tak drą się per "kundle" i Ci co chcą znieść zakaz wprowadzania psów do ogrodu saskiego. W końcu powinni w pi***u zamknąć im krzykaczki i ogród ;)
Avatar
Konrad / 13 grudnia 2016 o 00:43
Śmierdzące kundle won !
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!