sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Psychologowie w szkole, gdzie mogło dojść do gwałtu 12-latki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2011, 18:10
Autor: greg

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dzieci ze szkoły w Lublinie, w której mogło dojść do zgwałcenia 12-letniej dziewczyny, otrzymają wsparcie psychologiczne. Tego zażądał od szkoły Ratusz.

Dyrektor placówki złożyła również szczegółowe wyjaśnienia na piśmie. Wyjaśnia, dlaczego nie zawiadomiła o wydarzeniu Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta. Poprzednie urzędnicy z Ratusza uznali za daleko niewystarczające. – Poprosiliśmy o uszczegółowienie wyjaśnień, będziemy je teraz analizować – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) sam musiał ustalić, o którą placówkę chodzi. O całej sprawie kuratorium oraz Ratusz dowiedział się bowiem z Dziennika Wschodniego.

– Od oceny faktów, tego czy na terenie szkoły doszło do gwałtu lub nie, jest prokuratura i sąd. Przedmiotem zainteresowania organu prowadzącego jest to, dlaczego dyrektor nie powiadomił nas o zdarzeniu. Z powodami, które zostały zawarte w wyjaśnieniu, zapoznamy prezydenta miasta, który podejmie decyzję – mówi Dumkiewicz-Sprawka.

Przypomnijmy. Pod koniec października dziewczynka wraz z matką przyszła do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Po badaniach okazało się, że mogła zostać zgwałcona. Lekarka zawiadomiła prokuraturę.

12-latka zeznała, że do gwałtu miało dojść na terenie szkoły. Dziewczynka wskazała na trzech uczniów ze starszej klasy. Powiedziała, że była wciągana przez nich do chłopięcej toalety. Mówiła też o zaroślach w pobliżu szkoły. Nagrania monitoringu szkolnego nie potwierdziły, że takie wydarzenie miało miejsce. Psychologowie ocenili jednak, że dziewczynka mówi prawdę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
omg
dygresja
dawid1sm12
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

omg
omg (2 grudnia 2011 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
strach posyłać dzieci do szkoły .. szczególnie chłopców, bo a nuż ktoś oskarży o molestowanie, albo gwałt, a jak sprawa jeszcze dojdzie do dziennikarzy, to już oni i część społeczeństwa zrobią swoje. po co czekać na wyjaśnienie sprawy przez sąd? przecież teraz można zabłysnąć jako gazeta, dziennikarz; a że przy tym komuś można złamać życie, to trudno.kto by się przejmował chłopcami, ich rodzinami, szkołą, której się wystawia krzywdzącą opinię czy dyrektorką, którą można przy okazji zmieszać z błotem? a najdziwniejsze jest to, że o tym Bogu ducha winnym, skrzywdzonym już dziecku nikt nie pamięta. być może ciągle ma kontakt z gwałcicielem, może jej piekło jeszcze się nie skończyło, ale cóż, dorośli zajęli się szukaniem sensacji, a ta bidulka to już sprawa drugorzędna.... aż się łzy na oczy cisną. w jakim kraju my żyjemy? Media mogą zrobić wszystko, przepisy, procedury są wazniejsze od człowieka, bo ile jeszcze ci bezradni chłopcy i ich rodzice mają czekać na oczyszczenie z zarzutów? człowiek jest bezradny...
Rozwiń
dygresja
dygresja (2 grudnia 2011 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Psycholog stwierdził że dziewczynka mówi prawdę o tym, że została zgwałcona a nie o tym, że stało się to w szkole...
Rozwiń
dawid1sm12
dawid1sm12 (2 grudnia 2011 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aaa' timestamp='1322812604' post='565221']
No właśnie, oburza mnie to, że to jak są traktowani ci chłopcy w tym momencie przez wielu to zwykłe łamanie praw człowieka i zasady domniemania niewinności gwarantowanej przez naszą Konstytucję i prawo i to dzieje się na naszych oczach, w jakim kraju my żyjemy ???? Po to ktoś ustanowił to prawo, aby do momentu gdzie rozwiane są wszystkie wątpliwości(wyroku sądu) nie krzywdzić być może niewinnego człowieka (zwłaszcza,że to są dzieci !!!) 3 Maja dzień z czerwoną kartką a społeczeństwo Konstytucji nie zna i jeszcze w taki sposób ją łamie, to po co to święto ???? Sami sądzimy bez sądów - tragedia. To nie powinno mieć miejsca !!! Dyrektor chroni tych chłopców przed agresją innych i słusznie bo to jest łamanie praw człowieka !!! Trzeba czekać na sąd a nie wydawać swoje sądy w tej sprawie bo jeśli okaże się to nieprawdą to wyrządzicie im wielką krzywdę !!!
[/quote]
O zasadzie domniemania niewinności:
Komentarz do: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111117/LUBLIN/65470773
~Kauzyperda~ Grupa: Goście Napisano 18 listopad 2011 - 09:30
Rozwiń
rupert
rupert (2 grudnia 2011 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Ewa' timestamp='1322820175' post='565253']
Psycholodzy mówią że dziewczynka nie kłamie ale pewności nigdy nie ma. Jakoś nie wyjasniony jest udział konkubenta matki w sprawie. A to może być klucz.[/quote]
no dokładnie tak. Udział konkubenta jest nie wyjaśniony.
Po mojemu to on "bzyknął" tą małolatę a ona przestraszona zgoniła wszystko na tych chłopaków.
Przycisnąć gościa do muru to zaraz wszystko wyśpiewa...
Rozwiń
Ewa
Ewa (2 grudnia 2011 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Psycholodzy mówią że dziewczynka nie kłamie ale pewności nigdy nie ma. Jakoś nie wyjasniony jest udział konkubenta matki w sprawie. A to może być klucz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!