czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Pułkownik starostą

Dodano: 18 listopada 2002, 14:39

Nowym starostą powiatu janowskiego został płk dypl. inż. Bolesław Gzik z prawicowego komitetu „Przymierze”, dotychczasowy pracownik starostwa w Janowie Lubelskim. Wicestarostą ponownie będzie Włodzimierz Gomółka z PSL. Członkami zarządu zostali Zygmunt Wasilewski z SLD, Zygmunt Tylus ze Wspólnoty Janowskiej i Jan Adamek z PSL.
Na przewodniczącego Rady Powiatu Janowskiego wybrano Stanisława Rawskiego z PSL. Jego zastępcami zostali Józef Wieleba z „Przymierza” i Stanisław Kowal z SLD.
W powiecie janowskim rządzi więc egzotyczna koalicja złożona z trzech radnych prawicowego „Przymierza”, trzech z PSL, dwóch z SLD, jeden z Samoobrony i jeden ze Wspólnoty Janowskiej. Ma ona większość (10 radnych) w 17-osobowej radzie.
Taka koalicja podzieliła kluby radnych. We wchodzących w jej skład SLD i Samoobronie nastąpił rozłam. Janusz Basiak (były burmistrz Janowa Lubelskiego) należący do SLD oraz Andrzej Widz z Samoobrony opuścili swoje kluby i razem z pięcioma członkami Ligi Polskich Rodzin utworzyli swoją, opozycyjną koalicję.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24