poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Pustaki, deska klozetowa i wiadro. Blokada przeciwko kierowcom?

Dodano: 16 marca 2017, 21:45

Nasz Czytelnik skarży się, że na pasie zieleni przy ulicy Pogodnej 36 w Lublinie ktoś rozłożył śmieci. Sprawą zajmie się Zarząd Dróg i Mostów.

– W pobliżu parkingu przy Pogodnej 36 ktoś rozłożył pustaki, deskę klozetową, wiadro i worek – e-maila o takiej treści przysłał nam na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl jeden z Czytelników.

Na miejscu był patrol Straży Miejskiej, a na pasie zieleni znalazł już tylko pustaki.

– W środę wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie, że na pasie zieleni przy Pogodnej 36 ktoś wyłożył pustaki. Na miejscu spotkaliśmy młodego mężczyznę, który powiedział, że wyłożyli je mieszkańcy bloku, aby kierowcy nie zastawiali pasa zieleni. Będziemy kontrolować to miejsce – mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Kto powinien posprzątać teren? Sprawa została przekazana do lubelskiego Zarządu Dróg i Mostów.

– W tej chwili nie wiem nic na ten temat, dopiero zweryfikuję te informacje. Jeżeli się potwierdzą, prawdopodobnie uprzątniemy te pustaki. Możliwe też, że ktoś sam je stamtąd usunie – zapowiada pracownik ZDiM.

gość
gol
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (17 marca 2017 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki pas zieleni? Tu zawsze było błoto lub pusta ziemia nawet jak nie było tych bloków tylko ogromny parking dla mieszkańców osiedla i nikt na tym pasie nie musiał parkować. Skasowali parking i wybudowali bloki. Przy bloku zrobili nowy parking ale już tylko dla mieszkańców dwóch nowych bloków. Pozostali mieszkańcy osiedla zostali pozbawieni parkingu. Gdzie ludzie mają parkować? Ponadto miasto nigdy nie dbało o ten teren, mieszkam tu 40 lat i nigdy wiosną nie widziałam żeby ktoś przygotowywał trawnik na sezon. Tu był i jest kawałek ziemi i tyle. Żadnej trawy. Ponadto do tej pory leżą wyrzucone w styczniu przez mieszkańców choinki, a że leżą na terenie należącym do miasta to nikt ze spółdzielni czy innych zarządców bloków tego nie chce posprzątać.Jakby pracownicy sprzatający zatrudnieni przez miasto kiedykolwiek tu byli to chyba już dawno byloby to posprzątane.
Rozwiń
gol
gol (17 marca 2017 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Byłam świadkiem rozrzucania tych śmieci także wiem, że śmieci rozrzuciła jedna osoba a nie jak wspomniano w artykule mieszkańcy. Na dodatek młody mężczyzna, który zaśmiecił teren jest listonoszem.  Niby nic ale ten zawód zawsze kojarzyłam z osobami godnymi zaufania. Na dodatek po odjechaniu straży miejskiej pan "listonosz" postanowił dołożyć jeszcze trochę śmieci wydłużając zaśmiecony pas zieleni. Deska klozetowa cały czas jest, jakby ktoś potrzebował.
bo może listnosz się wkurzył, że patafiany kierowcy niszczą pas zieleni i nikt nie reagował, gdzie jest policja, dlaczego nie karze kierowców,  pas zieleni to pas zieleni, co ślepoty za kierownicą siedza, to jak jeżdza mając slaby wzrok
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie zapomnieli, że mają nogi...
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej radzi sobie z tym problemem śmieciarka, która przyjeżdża wywieść śmieci. Też nie ma karty. I co robi? Wjeżdża na parking przez pas, zieleni i chodnik omijając bokiem szlaban :) Można? Najwidoczniej jak najbardziej.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co się dziwić, że pyskują, widziała Pani rejestracje na tym parkingu. Świdnickie, zamojskie, tomaszowskie, janowskie i inne tego typu. Jak przyjechali ze wsi to się tak zachowują jakby byli na swoim podwórku. Ich podwórko, ich śmieci to im wolno. Deska klozetowa faktycznie dalej pięknie się prezentuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!