sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Rachunki z Hiszpanii można wyrzucić

  Edytuj ten wpis
Autor: (er)

Hiszpańska firma European City Guide wciąż nęka lubelskich przedsiębiorców rachunkami za niezamówioną usługę. Pierwszy raz o jej oszukańczej działalności pisaliśmy już przed rokiem. Ponieważ z Hiszpanii wciąż przychodzą żądania zapłaty, Dziennik skontaktował się z ambasadą Hiszpanii. Nasi przedsiębiorcy mogą spać spokojnie.

Wezwania można wrzucać do kosza, bo firma działa nielegalnie - twierdzi ambasada hiszpańska.
Zaczynało się niewinnie. Do przedsiębiorców przyszły pocztą oferty w języku angielskim. Wypełniali je, bo myśleli, że chodzi tylko o podanie danych do ankiety. Potem dostawali wezwania do zapłaty ponad 800 euro za zamieszczenie informacji o ich firmach w Internecie. Na stronie internetowej European City Guide podane są nazwy firm z całego świata, ich adresy i telefony. Przedsiębiorstw z Lubelszczyzny jest co najmniej kilkadziesiąt, najczęściej niewielkich.
Do firm wciąż przychodzą z Hiszpanii kolejne rachunki. European City Guide straszy je procesami. - Dostałem już trzy kwity opiewające po 800 euro - żali się właściciel sklepu z Kraśnika. - To już ponad 11 tys. zł, czyli więcej niż jest warty mój sklep. Inni wyrzucają rachunki do kosza, ale to nie rozwiązanie. Co będzie, jak ktoś o te pieniądze się upomni? Przecież jesteśmy już w unii.
European City Guide jest dobrze znana w ambasadzie Hiszpanii, która została zasypana skargami od oszukanych firm. - Firma została w Hiszpanii ukarana za dystrybucję publikacji, które wprowadzały w błąd - informuje Jose Bernandez, radca do spraw ekonomicznych i handlowych ambasady Hiszpanii.
Ambasada radzi: firma działa nielegalnie i nie trzeba jej nic płacić. A na przyszłość należy się pilnować przed podpisywaniem podejrzanych umów. - Składając swój podpis i odsyłając ofertę narażamy się na niebezpieczeństwo, że za usługę trzeba będzie zapłacić - ostrzega mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!