wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Rada Miasta: Nie drogi, szkoły czy miejsca pracy. Radnych najbardziej rozgrzała sprawa konwencji antyprzemocowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2015, 21:00
Autor: drs

Nie drogi, nie szkoły i nie miejsca pracy najbardziej rozgrzały radnych podczas czwartkowych obrad. Do burzliwej dyskusji skłoniła radnych sprawa konwencji w sprawie przeciwdziałania przemocy domowej i tej wobec kobiet.

Prezydent Bronisław Komorowski ma wkrótce zdecydować, czy podpisze konwencję Rady Europy zobowiązując Polskę do przestrzegania jej postanowień. Do tego, by jej nie podpisywał zamierzali przekonać prezydenta miejscy radni PiS, którzy chcieli, by z takim apelem wystąpiła do Komorowskiego cała Rada Miasta. Ich zdaniem dokument jest zły i szkodliwy dla rodzin.

PiS ma w 31-osobowej radzie 15 głosów, o jeden mniej niż koalicja PO i Wspólnego Lublina.

Świadomi tej przewagi radni PO sięgnęli po sztuczkę, której Wspólny Lublin użył rok temu w trakcie wywołanej przez PiS dyskusji nad odezwą o ideologii gender. Wspólny Lublin zgłosił wtedy poprawkę, by uzupełnić odezwę stwierdzeniem, że zagrożenie gender jest realne, bo promująca tę ideologię broszura ukazała się nakładem wydawnictwa należącego do senatora PiS, Grzegorza Czeleja. Z obawy, że tekst zostanie przyjęty w takim kształcie klub PiS wycofał wówczas projekt odezwy.

Taką samą poprawkę PO zgłosiła w czwartek. – Odgrzewacie kotlet, który jest już dawno niestrawny – obruszał się Sylwester Tułajew, szef klubu PiS, ale nie wycofał projektu apelu do prezydenta RP. A radni zabrali się za barwne przemowy, wśród których padały również argumenty o... współżyciu z roślinami.

– Przykro mi, że w tym uczestniczę, bo jutro będziemy bohaterami gazet – krzywił się Marcin Nowak (Wspólny Lublin) i przekonywał, że samorząd miasta nie jest odpowiednim szczeblem władzy do takich debat. – Zło nie ma szczebla, zło rozlewa się po wszystkich ludziach – podkreślał Dariusz Jezior, radny PiS.

Jego klubowy kolega, Tomasz Pitucha przestrzegał, że wkrótce dzieci w szkołach mogą być uczone tego, jak odbywać stosunek analny, a szef klubu PiS alarmował, że Centrum Kultury planuje festiwal filmowy o mniejszościach seksualnych. – Na coś takiego nie możemy się zgodzić – mówił Tułajew.

Gdy po dyskusji nadszedł czas na głosowanie, większością głosów do projektu wprowadzona została poprawka zgłoszona przez PO. A wtedy klub PiS swój projekt wycofał.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin polityka rada miasta
Gość
sssssss
cyk
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 marca 2015 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

no niestety w radzie miasta jest 14 PiSowców którzy gadają tylko o seksie i masturbacji, na szczęście jest jeszcze koalicja PO+WL którą interesują ważniejsze tematy - budowa szkół i żłobków, remonty ulic itp itd

Rozwiń
sssssss
sssssss (27 marca 2015 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sssssssssssss akurat mamy dobrego gospodarza w Lublinie, który wręcz pali się do roboty :) miasto się wreszcie zaczęło rozwijać więc nie do końca wiem o czym piszesz i co próbujesz nam przekazać

ps: gdzie teraz mieszkasz? Kraśnik? Biała Podlaska? :lol:

Gdyby mój komentarz został przeczytany i zrozumiały bardziej dokładnie przez osobę  która na niego odpowiedziała  to zrozumiałaby ona że nie piszę o samym prezydencje Lublina  tylko o urzędnikach i radzie miasta,którzy tak naprawdę rządzą  tym miastem i bez których sam prezydent nie podejmie żadnych poważniejszych decyzji.

P.S: a dla zaspokojenia Pani/Pana ciekawości od paru lat bardzo dobrze funkcjonuje mi się w Wrocławiu. :D

Rozwiń
cyk
cyk (27 marca 2015 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kto zrobi porządek w tym "Centrum Kultury" działania obecnych kreatorów są dalekie od  kultury, jest to układ towarzysko- rodzinny do kultury nic nie wnoszący!

Rozwiń
x
x (27 marca 2015 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sssssssssssss akurat mamy dobrego gospodarza w Lublinie, który wręcz pali się do roboty :) miasto się wreszcie zaczęło rozwijać więc nie do końca wiem o czym piszesz i co próbujesz nam przekazać

ps: gdzie teraz mieszkasz? Kraśnik? Biała Podlaska? :lol:

Rozwiń
ssssssssss
ssssssssss (27 marca 2015 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem Lublinianinem z pochodzenia i nie mogąc pokonać głupoty i skostniałej mentalności szczególnie włodarzy i urzędników Lubelskich parę lat temu wyprowadziłem się do bardziej cywilizowanej części kraju,jednak od czasu do zaglądam  na internetowe wydania Lubelskich gazet.

Niestety z tego co czytam myślenie Lubelskich włodarzy przez parę lat nie poprawiło się a wręcz pogorszyło,wzięliby się lepiej do roboty,zamiast udawać że pracują i pomyśleliby lepiej  jak zatrzymać młodych, ambitnych, pracowitych ludzi którzy chcieliby coś dla  Lublina zrobić,ale ciągle rzucane są im kłody pod nogi.Jak tak dalej pójdzie to Lublin rzeczywiście zostanie zaściankiem.

Wszystkim którzy mają jeszcze siły coś w Lublinie zmieniać życzę szczęścia,natomiast tym którzy siły już stracili a mają możliwości i chęci wyprowadzki radzę zrobić to jak najszybciej,bo na to żeby  Lublinem zaczęli rządzić mądrzy ludzie szanse są nikłe.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!