Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2016 r.
12:22

Rada rodziców odrzuciła ofertę ubezpieczyciela, bo nie dał prezentów dla szkoły

61 20 A A
Składka na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dla wielu rodziców ważny element szkolnej wyprawki dla ucznia (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)
Składka na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dla wielu rodziców ważny element szkolnej wyprawki dla ucznia (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Rada rodziców lubelskiej podstawówki odrzuciła ofertę jednej z firm ubezpieczeniowych m.in. dlatego, że ta nie zaproponowała prezentów dla szkoły. Firma rozważa zawiadomienie prokuratury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiciel jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, który w trakcie wakacji złożył Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie ofertę ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków, otrzymał maila z informacją, że nie została ona wybrana.

„Po analizie (wspólnie z p. dyrektor) nie skorzystamy z Pana oferty. Głównymi (ale nie jedynymi) powodami naszej odmowy są: (…) brak odpisów dla szkoły lub RR” – napisali członkowie rady rodziców.

– Byłem bardzo zaskoczony takim postawieniem sprawy – przyznaje Jacek Orlik, przedstawiciel ubezpieczeniowy. – Takie działanie jest niezgodne z prawem. Tymczasem okazuje się, że ono nie tylko istnieje, ale nikt go nie ukrywa i pisze o tym wprost.

Sprawy nie chce komentować dyrektor SP nr 43. – Nic na ten temat nie wiem. Sprawa odpisów nie była ze mną dyskutowana. Odsyłam do rady rodziców, która podjęła decyzję dotyczącą ubezpieczenia – ucina Elżbieta Pieczonka.

Przewodniczący rady rodziców w SP nr 43 tłumaczy, że oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych analizował z dyrekcją szkoły wyłącznie pod kątem ubezpieczenia uczniów klas sportowych.

– Pozostałą część analizy wykonałem razem z innymi przedstawicielami rady rodziców i zdecydowaliśmy, że jeśli są jakieś benefity, to warto z nich skorzystać – mówi Wojciech Walicki.

Walicki zapewnia, że brano przy tym pod uwagę wiele czynników, nie tylko odpisy oferowane na rzecz szkoły czy rady rodziców.

– Ważniejsze od benefitów były kwestie związane z wypłatą odszkodowań za uraz bez uszczerbku na zdrowiu i objęcie ubezpieczeniem klas profilowanych (sportowych) – zapewnia. – Jeśli któraś z firm składa ofertę, w której proponuje dodatkowo np. bony towarowe czy zakup lepszych ławek, nie mogę nie brać tego pod uwagę. Zakładam, że firmy ubezpieczeniowe składając taką ofertę, robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeśli jednak takie benefity są, to głupotą byłoby z nich nie skorzystać, jeśli oferowane warunki ubezpieczenia przez inne firmy są podobne. Rezygnowanie z odpisów byłoby działaniem z punktu widzenia szkoły niegospodarnym.

– Od 20 lat firmy ubezpieczeniowe uczą szkoły, że w zamian za wykupienie polisy oferuje im się różne benefity – komentuje Andrzej Adamczyk z portalu Bezpieczny.pl, który zajmuje się ubezpieczeniami szkolnymi. – Zaczęło się wręcz licytowanie, kto da więcej, dochodzące nawet do 50 proc.

Adamczyk przekonuje, że taki system uderza bezpośrednio w płacących składki ubezpieczeniowe rodziców. W rzeczywistości wykupują oni ubezpieczenie tylko za część płaconej przez siebie kwoty. Reszta to darowizna na rzecz szkoły dawana za ich plecami. Gdyby sami wykupili ubezpieczenie za pełną kwotę, którą przekazali szkole, to ochrona ubezpieczeniowa byłaby 2–3-krotnie wyższa.

Żeby przeciwdziałać takiemu zjawisku w kwietniu tego roku zmieniono prawo. Art. 18 ustawy o działalności ubezpieczeniowej zakazuje wręczania korzyści materialnych i niematerialnych z tytułu zawarcia i obsługi umowy m.in. grupowego NNW szkolnego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 02:04
NWucznia.pl W wielu szkołach jest tak, że wprawdzie Rada Rodziców wybiera ofertę ubezpieczenia grupowego, ale to rodzice decydują, czy wykupią ubezpieczenie grupowe w szkole, czy też indywidualne z dobranym do konkretnych potrzeb dziecka zakresem i sumą ubezpieczenia. W ten sposób nikt nie powinien mieć później pretensji. Sprawdź np. na nwucznia.pl
Avatar
rodzic z 43 / 4 września 2016 o 21:18
Oj kolejny raz nasza szkoła... może to i dobrze. Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie iż ona nie tyle co się rozwija co wręcz się cofa... liczę iż zwierzchnicy ocenią pracę władz tej placówki oświatowej...
Avatar
dag / 2 września 2016 o 11:30
Jak czytam te Wasze bzdury o prowizjach, to mi się coś w środku przewraca... Internet to dobre narzędzie, ale dla czytających ze zrozumieniem i cokolwiek orientujących się. Wydaje się Wam, że tak łatwo wziąć pieniądze do kieszeni? Do tego cudze? Szkoły dostają je na doposażenie sal, pomoce naukowe i t.p., po przedstawieniu faktur zakupu. Pani Redaktor też się nie "popisała" wiedzą i zbadaniem źródła informacji. Pisanie bzur bez sprawdzenia to brak profesjonalizmu. Należałoby przeprosić uczciwych ludzi za swoje oszczerstwa. Rodzice nie dajcie się zwariować. MYŚLCIE!!!
Jak czytam te Wasze bzdury o prowizjach, to mi się coś w środku przewraca... Internet to dobre narzędzie, ale dla czytających ze zrozumieniem i cokolwiek orientujących się. Wydaje się Wam, że tak łatwo wziąć pieniądze do kieszeni? Do tego cudze? Szkoły dostają je na doposażenie sal, pomoce naukowe i t.p., po przedstawieniu faktur zakupu. Pani Redaktor też się nie "popisała" wiedzą i zbadaniem źródła informacji. Pisanie bzur bez sprawdzenia to brak profesjonalizmu. Należałoby przeprosić uczciwych ludzi za swoje oszczerstwa. R... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 10:25
Warto zwrócić uwagę na warunki panujące w świetlicach klas 1-3
Avatar
Bezradna / 2 września 2016 o 09:13
Ta szkoła ma wiele do życzenia(podejscie nauczycieli do dzieci i jednej z pań dyrektorek). Odkąd moje dziecko jest w tej szkole,nauka i szkoła wzbudzają w nas ogromną niechęć.
Avatar
NWUcznia_pl / 2 września 2016 o 08:14
Rodzice często dziwią się, że kupując indywidualnie ubezpieczenie NW ucznia otrzymują lepsze warunki, niż w grupowym ubezpieczeniu szkolnym. Można szybko sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia i zakres na nwucznia.pl. Graficznie i prosto przedstawione są korzyści z własnego ubezpieczenia.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 06:34
w szkole podstawowej nr 4 też niezły bajzel w tym temacie, pieniądze z prowizji ubezpieczenia gdzies przepadają od lat i ani pani dyrektor ani przewodniczący rady rodziców nie chcą powiedzieć co z nimi robią
Avatar
Buzon / 1 września 2016 o 18:06
Nie dajcie się, drodzy Rodzice uczniów, nastraszyć, że coś się stanie, gdy dziecko nie będzie ubezpieczone, np. że dziecko nie pojedzie na wycieczki szkolne bez wykupionego ubezpieczenia! Mimo, że nadal niektóre szkoły tym straszą, to od dwóch lat nie ma już takiego obowiązku (ubezpieczenia pozostały obowiązkowe TYLKO przy wycieczkach ZAGRANICZNYCH), na co zresztą Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało uwagę dyrektorom szkół we wrześniu 2014 r. - żeby Ci nie wprowadzali rodziców w błąd. Jak nietrudno się domyślić, niektóre szkoły nadal próbują różnych zabiegów, przykładowo: -wymagając od rodziców złożenia oświadczeń, że ci rezygnują z ubezpieczenia i nie będą się ubiegać o żadne odszkodowania od szkoły w razie wypadku dziecka (co jest bzdurą, gdyż szkoły i nauczyciele ponoszą odpowiedzialność cywilną, jeśli nie zapewnili uczniowi bezpieczeństwa, a ten poniósł szkodę w wyniku ich zaniedbań, gdy znajdowało się pod opieką),  - wymagając oświadczenia, że dziecko jest ubezpieczone gdzie indziej (albo nawet wymagając przedstawienia dowodu ubezpieczenia) - podczas gdy wszelkie ubezpieczenia są DOBROWOLNE (za wyjątkiem tych związanych z wycieczkami zagranicznymi) i nikt nie ma prawa stawiać takich żądań, - strasząc, że dziecko nie pojedzie na żadną wycieczkę, nawet jednodniową (np. wypad do kina) - od dwóch lat jest to nieaktualne, jak podałem wyżej, itd. . Swoją drogą, to zabawne, że szkoły wymagają od rodziców złożenia oświadczeń o rezygnacji z nieobowiązkowego ubezpieczenia. W jakiejś innej, normalnej rzeczywistości, to szkoła raczej zorganizowałyby zapisy, kto z rodziców jest chętny do przystąpienia i ubezpieczenia dziecka. Rozumiem, że gdyby pani jakaś uczycielka zorganizowała swoje odpłatne korepetycje, to też miałbym pisemnie się określać, że ja jednak nie jestem zainteresowany i niech wypisze moje dziecko z uprzednio sporządzonej listy wszystkich dzieci w szkole? (może nawet musiałbym oświadczyć, że dziecko uczeszcza do innej uczycielki :D ) . Ogólnie rzecz biorąc, to jak się przeanalizuje warunki umów i świadczenia nimi gwarantowane, to śmiech człowieka ogarnia. Jak ktoś pisał - z reguły może na paliwo starczy. Już lepiej chyba ubezpieczyć się indywidualnie. . Ps. Wszelkie opłaty na rady rodziców, świetlice itp. są również DOBROWOLNE i organy szkoły nie mają prawa żądać ich wniesienia lub straszyć jakimiś wydumanymi konsekwencjami.
Nie dajcie się, drodzy Rodzice uczniów, nastraszyć, że coś się stanie, gdy dziecko nie będzie ubezpieczone, np. że dziecko nie pojedzie na wycieczki szkolne bez wykupionego ubezpieczenia! Mimo, że nadal niektóre szkoły tym straszą, to od dwóch lat nie ma już takiego obowiązku (ubezpieczenia pozostały obowiązkowe TYLKO przy wycieczkach ZAGRANICZNYCH), na co zresztą Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało uwagę dyrektorom szkół we wrześniu 2014 r. - żeby Ci nie wprowadzali rodziców w błąd. Jak nietrudno się domyślić, niektóre szkoły nadal ... rozwiń
Avatar
jOOj / 1 września 2016 o 17:44
Potwierdzam że to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe wbrew temu co mówią władze szkół rodzicom!!! Potwierdzam też śmieszne kwoty odszkodowań! Sąsiada córka złamała rękę i kwota odszkodowania nie pokryła kosztów uzyskania odszkodowania (dojazdy, orzeczenia itp.)...! Ja kilka lat temu grzecznie ale stanowczo podziękowałem za "obowiazkowe" ubezpieczenie i ubezpieczyłem rodzinę indywidualnie na wiele lepszych warunkach! Oczywiście brak ubezpieczenia też nie jest złym rozwiązaniem. Propo samego procederu to hipokryzją jest udawanie że go nie ma! Po prostu RR tej szkoły otwarcie o tym powiedziała agentowi a ten się "oburzył"... 
Potwierdzam że to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe wbrew temu co mówią władze szkół rodzicom!!! Potwierdzam też śmieszne kwoty odszkodowań! Sąsiada córka złamała rękę i kwota odszkodowania nie pokryła kosztów uzyskania odszkodowania (dojazdy, orzeczenia itp.)...! Ja kilka lat temu grzecznie ale stanowczo podziękowałem za "obowiazkowe" ubezpieczenie i ubezpieczyłem rodzinę indywidualnie na wiele lepszych warunkach! Oczywiście brak ubezpieczenia też nie jest złym rozwiązaniem. Propo samego procederu to hipokryzją jest udawanie że g... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 17:39
Najlepiej obejrzeć na bip danej gminy lub dzielnicy oświadczenie majątkowe dyrektora szkoły i sprawa się wyjaśni z kwestią prowizji za ubezpieczenie szkolne, haha
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 02:04
NWucznia.pl W wielu szkołach jest tak, że wprawdzie Rada Rodziców wybiera ofertę ubezpieczenia grupowego, ale to rodzice decydują, czy wykupią ubezpieczenie grupowe w szkole, czy też indywidualne z dobranym do konkretnych potrzeb dziecka zakresem i sumą ubezpieczenia. W ten sposób nikt nie powinien mieć później pretensji. Sprawdź np. na nwucznia.pl
Avatar
rodzic z 43 / 4 września 2016 o 21:18
Oj kolejny raz nasza szkoła... może to i dobrze. Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie iż ona nie tyle co się rozwija co wręcz się cofa... liczę iż zwierzchnicy ocenią pracę władz tej placówki oświatowej...
Avatar
dag / 2 września 2016 o 11:30
Jak czytam te Wasze bzdury o prowizjach, to mi się coś w środku przewraca... Internet to dobre narzędzie, ale dla czytających ze zrozumieniem i cokolwiek orientujących się. Wydaje się Wam, że tak łatwo wziąć pieniądze do kieszeni? Do tego cudze? Szkoły dostają je na doposażenie sal, pomoce naukowe i t.p., po przedstawieniu faktur zakupu. Pani Redaktor też się nie "popisała" wiedzą i zbadaniem źródła informacji. Pisanie bzur bez sprawdzenia to brak profesjonalizmu. Należałoby przeprosić uczciwych ludzi za swoje oszczerstwa. Rodzice nie dajcie się zwariować. MYŚLCIE!!!
Jak czytam te Wasze bzdury o prowizjach, to mi się coś w środku przewraca... Internet to dobre narzędzie, ale dla czytających ze zrozumieniem i cokolwiek orientujących się. Wydaje się Wam, że tak łatwo wziąć pieniądze do kieszeni? Do tego cudze? Szkoły dostają je na doposażenie sal, pomoce naukowe i t.p., po przedstawieniu faktur zakupu. Pani Redaktor też się nie "popisała" wiedzą i zbadaniem źródła informacji. Pisanie bzur bez sprawdzenia to brak profesjonalizmu. Należałoby przeprosić uczciwych ludzi za swoje oszczerstwa. R... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 10:25
Warto zwrócić uwagę na warunki panujące w świetlicach klas 1-3
Avatar
Bezradna / 2 września 2016 o 09:13
Ta szkoła ma wiele do życzenia(podejscie nauczycieli do dzieci i jednej z pań dyrektorek). Odkąd moje dziecko jest w tej szkole,nauka i szkoła wzbudzają w nas ogromną niechęć.
Avatar
NWUcznia_pl / 2 września 2016 o 08:14
Rodzice często dziwią się, że kupując indywidualnie ubezpieczenie NW ucznia otrzymują lepsze warunki, niż w grupowym ubezpieczeniu szkolnym. Można szybko sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia i zakres na nwucznia.pl. Graficznie i prosto przedstawione są korzyści z własnego ubezpieczenia.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 06:34
w szkole podstawowej nr 4 też niezły bajzel w tym temacie, pieniądze z prowizji ubezpieczenia gdzies przepadają od lat i ani pani dyrektor ani przewodniczący rady rodziców nie chcą powiedzieć co z nimi robią
Avatar
Buzon / 1 września 2016 o 18:06
Nie dajcie się, drodzy Rodzice uczniów, nastraszyć, że coś się stanie, gdy dziecko nie będzie ubezpieczone, np. że dziecko nie pojedzie na wycieczki szkolne bez wykupionego ubezpieczenia! Mimo, że nadal niektóre szkoły tym straszą, to od dwóch lat nie ma już takiego obowiązku (ubezpieczenia pozostały obowiązkowe TYLKO przy wycieczkach ZAGRANICZNYCH), na co zresztą Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało uwagę dyrektorom szkół we wrześniu 2014 r. - żeby Ci nie wprowadzali rodziców w błąd. Jak nietrudno się domyślić, niektóre szkoły nadal próbują różnych zabiegów, przykładowo: -wymagając od rodziców złożenia oświadczeń, że ci rezygnują z ubezpieczenia i nie będą się ubiegać o żadne odszkodowania od szkoły w razie wypadku dziecka (co jest bzdurą, gdyż szkoły i nauczyciele ponoszą odpowiedzialność cywilną, jeśli nie zapewnili uczniowi bezpieczeństwa, a ten poniósł szkodę w wyniku ich zaniedbań, gdy znajdowało się pod opieką),  - wymagając oświadczenia, że dziecko jest ubezpieczone gdzie indziej (albo nawet wymagając przedstawienia dowodu ubezpieczenia) - podczas gdy wszelkie ubezpieczenia są DOBROWOLNE (za wyjątkiem tych związanych z wycieczkami zagranicznymi) i nikt nie ma prawa stawiać takich żądań, - strasząc, że dziecko nie pojedzie na żadną wycieczkę, nawet jednodniową (np. wypad do kina) - od dwóch lat jest to nieaktualne, jak podałem wyżej, itd. . Swoją drogą, to zabawne, że szkoły wymagają od rodziców złożenia oświadczeń o rezygnacji z nieobowiązkowego ubezpieczenia. W jakiejś innej, normalnej rzeczywistości, to szkoła raczej zorganizowałyby zapisy, kto z rodziców jest chętny do przystąpienia i ubezpieczenia dziecka. Rozumiem, że gdyby pani jakaś uczycielka zorganizowała swoje odpłatne korepetycje, to też miałbym pisemnie się określać, że ja jednak nie jestem zainteresowany i niech wypisze moje dziecko z uprzednio sporządzonej listy wszystkich dzieci w szkole? (może nawet musiałbym oświadczyć, że dziecko uczeszcza do innej uczycielki :D ) . Ogólnie rzecz biorąc, to jak się przeanalizuje warunki umów i świadczenia nimi gwarantowane, to śmiech człowieka ogarnia. Jak ktoś pisał - z reguły może na paliwo starczy. Już lepiej chyba ubezpieczyć się indywidualnie. . Ps. Wszelkie opłaty na rady rodziców, świetlice itp. są również DOBROWOLNE i organy szkoły nie mają prawa żądać ich wniesienia lub straszyć jakimiś wydumanymi konsekwencjami.
Nie dajcie się, drodzy Rodzice uczniów, nastraszyć, że coś się stanie, gdy dziecko nie będzie ubezpieczone, np. że dziecko nie pojedzie na wycieczki szkolne bez wykupionego ubezpieczenia! Mimo, że nadal niektóre szkoły tym straszą, to od dwóch lat nie ma już takiego obowiązku (ubezpieczenia pozostały obowiązkowe TYLKO przy wycieczkach ZAGRANICZNYCH), na co zresztą Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało uwagę dyrektorom szkół we wrześniu 2014 r. - żeby Ci nie wprowadzali rodziców w błąd. Jak nietrudno się domyślić, niektóre szkoły nadal ... rozwiń
Avatar
jOOj / 1 września 2016 o 17:44
Potwierdzam że to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe wbrew temu co mówią władze szkół rodzicom!!! Potwierdzam też śmieszne kwoty odszkodowań! Sąsiada córka złamała rękę i kwota odszkodowania nie pokryła kosztów uzyskania odszkodowania (dojazdy, orzeczenia itp.)...! Ja kilka lat temu grzecznie ale stanowczo podziękowałem za "obowiazkowe" ubezpieczenie i ubezpieczyłem rodzinę indywidualnie na wiele lepszych warunkach! Oczywiście brak ubezpieczenia też nie jest złym rozwiązaniem. Propo samego procederu to hipokryzją jest udawanie że go nie ma! Po prostu RR tej szkoły otwarcie o tym powiedziała agentowi a ten się "oburzył"... 
Potwierdzam że to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe wbrew temu co mówią władze szkół rodzicom!!! Potwierdzam też śmieszne kwoty odszkodowań! Sąsiada córka złamała rękę i kwota odszkodowania nie pokryła kosztów uzyskania odszkodowania (dojazdy, orzeczenia itp.)...! Ja kilka lat temu grzecznie ale stanowczo podziękowałem za "obowiazkowe" ubezpieczenie i ubezpieczyłem rodzinę indywidualnie na wiele lepszych warunkach! Oczywiście brak ubezpieczenia też nie jest złym rozwiązaniem. Propo samego procederu to hipokryzją jest udawanie że g... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 17:39
Najlepiej obejrzeć na bip danej gminy lub dzielnicy oświadczenie majątkowe dyrektora szkoły i sprawa się wyjaśni z kwestią prowizji za ubezpieczenie szkolne, haha
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 11

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 332 22

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 199 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!