Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2015 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Radca chciał przekupić urzędnika skarbówki? Znowu zachorował, proces nie ruszył

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
2 8 A A

Artur G. - radca prawny oskarżony o korumpowanie urzędnika nie może doczekać się procesu. We wtorek po raz kolejny zachorował i nie stawił się w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawnik powinien zasiąść na ławie oskarżonych z początkiem grudnia ubiegłego roku. Wtedy jednak podupadł na zdrowiu i nie mógł uczestniczyć w procesie. Nowy termin rozprawy wyznaczono na dzisiaj. Okazało się jednak, że Artur G. ponownie zachorował i co najmniej do czwartku nie może stawić się w sądzie. Jego pełnomocnik przedstawił stosowne zwolnienie. Jeśli Artur G. wydobrzeje, to jego proces rozpocznie się dopiero pod koniec marca.

Minie wówczas rok, od zatrzymania 36-latka przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące próby przekupstwa. Miał się jej dopuścić we wrześniu 2013 r.

Zdaniem śledczych, Artur G. chciał korumpować komornika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Prosił o dane podatników, którzy mogli starać się o wznowienie postępowań podatkowych. Umożliwiłoby mu tu występowanie w tych sprawach w charakterze pełnomocnika.

Część wynagrodzenia za prowadzenie spraw miała trafiać do komornika. Radca zamierzał reprezentować ludzi, wobec których fiskus wydał decyzje dotyczące m.in. podatku od nieujawnionych źródeł dochodu. Jednym z głównych dowodów w sprawie są zeznania komornika skarbowego.

Artur G. nie przyznał się do winy. W swoim procesie będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wcześniej musiał jednak wpłacić 15 tys. zł poręczenia majątkowego. Arturowi G. grozi do 10 lat więzienia i wydalenie z zawodu.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ayo / 17 lutego 2015 o 22:49

propagandowy szmatławiec DW usuwa niewygodne komentarze!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 17 lutego 2015 o 21:51

a mój sąsiad wychodzi na dwór i zanieczyszcza powietrze puszczając bąki - ten paszkwil prosze przekazać pracownikom ochrony środowiska

Avatar
euzebio / 17 lutego 2015 o 21:35

"Okazało się jednak, że Artur G. ponownie zachorował i co najmniej do czwartku nie może stawić się w sądzie. Jego pełnomocnik przedstawił stosowne zwolnienie.

Jeśli Artur G. wydobrzeje, to jego proces rozpocznie się dopiero pod koniec marca."

Cytat : " Pamiętaj, jesteś chory, ciężko chory !!! 

Film "Miś" (1981), reż. Stanisław Bareja

"Okazało się jednak, że Artur G. ponownie zachorował i co najmniej do czwartku nie może stawić się w sądzie. Jego pełnomocnik przedstawił stosowne zwolnienie.

Jeśli Artur G. wydobrzeje, to jego proces rozpocznie się dopiero pod koniec marca."

Cytat : " Pamiętaj, jesteś chory, ciężko chory !!! 

rozwiń

Avatar
sasiad komornika / 17 lutego 2015 o 19:02

No a już myślałem, że nie ma uczciwych komorników w tym kraju ! A ten Radca to miał traktor ?

Traktor tego typu szwagier potrzebował i złożył zamówienie,tak samo jak u pasera czy bezpośrednio u złodzieja

Avatar
MGD / 17 lutego 2015 o 18:58

No a już myślałem, że nie ma uczciwych komorników w tym kraju ! A ten Radca to miał traktor ?

Avatar
Gość / 17 lutego 2015 o 18:17

"... Zdaniem śledczych, Artur G. chciał korumpować komornika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Prosił o dane podatników, którzy mogli starać się o wznowienie postępowań podatkowych. Umożliwiłoby mu tu występowanie w tych sprawach w charakterze pełnomocnika..."

​ale ludziska sa wredni, aby tylko podpieprzyć, owszem komornik nie powinien ujawniać danych, ale żeby lecieć i skarżyć, ale zawsze najciemniej jest pod latarnia, także należy prześwietlić  dokradnie tego komornika czy aby on jest taki "czysty prawnie"

"... Zdaniem śledczych, Artur G. chciał korumpować komornika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Prosił o dane podatników, którzy mogli starać się o wznowienie postępowań podatkowych. Umożliwiłoby mu tu występowanie w tych sprawach w charakterze pełnomocnika..."

​ale ludziska sa wredni, aby tylko podpieprzyć, owszem komornik nie powinien ujawniać danych, ale żeby lecieć i skarżyć, ale zawsze najciemniej jest pod latarnia, także&nb... rozwiń

Avatar
zniesmaczona Ewa ... / 17 lutego 2015 o 17:59

...targają mną  mieszane uczucia. Z jednej strony złość i odruch odrazy dla łapówkarza, a z drugiej refleksja nad stanem prawnym naszej ojczyzny. Wielu uczciwych przedsiębiorców zostało zniszczonych przez tych urzędników, często dlatego, iż obce im było dawanie w tzw. lapę. Nie można w tym wypadku wykluczyć, iż oferowana przez radcę kwota obrażała poczucie smaku urzędnika i stąd tylko zawiadomienie do prokuratury! Możemy wykluczyć ewentualność, iż uczciwy człowiek czuje się zmuszony do nieetycznego zachowania z powodu lęku o los firmy i rodziny ..?

...targają mną  mieszane uczucia. Z jednej strony złość i odruch odrazy dla łapówkarza, a z drugiej refleksja nad stanem prawnym naszej ojczyzny. Wielu uczciwych przedsiębiorców zostało zniszczonych przez tych urzędników, często dlatego, iż obce im było dawanie w tzw. lapę. Nie można w tym wypadku wykluczyć, iż oferowana przez radcę kwota obrażała poczucie smaku urzędnika i stąd tylko zawiadomienie do prokuratury! Możemy wykluczyć ewentualność, iż uczciwy człowiek czuje się zmuszony do nieetycznego zachowania z powodu lęku ... rozwiń

Avatar
ayo / 17 lutego 2015 o 17:49
Jakież te choroby w dniu rozprawy są takie polskie... Dziwnym trafem chorują zawsze cwaniaki związani z temidą. To coś na kształt ginących laptopów prokuratorów z dowodami sprawy... Niestety polski nierząd nie jest zainteresowany zmiana bezprawia, bo jak się elita będzie bronić w sądzie gdyby coś...
Avatar
ayo / 17 lutego 2015 o 22:49

propagandowy szmatławiec DW usuwa niewygodne komentarze!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 17 lutego 2015 o 21:51

a mój sąsiad wychodzi na dwór i zanieczyszcza powietrze puszczając bąki - ten paszkwil prosze przekazać pracownikom ochrony środowiska

Avatar
euzebio / 17 lutego 2015 o 21:35

"Okazało się jednak, że Artur G. ponownie zachorował i co najmniej do czwartku nie może stawić się w sądzie. Jego pełnomocnik przedstawił stosowne zwolnienie.

Jeśli Artur G. wydobrzeje, to jego proces rozpocznie się dopiero pod koniec marca."

Cytat : " Pamiętaj, jesteś chory, ciężko chory !!! 

Film "Miś" (1981), reż. Stanisław Bareja

"Okazało się jednak, że Artur G. ponownie zachorował i co najmniej do czwartku nie może stawić się w sądzie. Jego pełnomocnik przedstawił stosowne zwolnienie.

Jeśli Artur G. wydobrzeje, to jego proces rozpocznie się dopiero pod koniec marca."

Cytat : " Pamiętaj, jesteś chory, ciężko chory !!! 

rozwiń

Avatar
sasiad komornika / 17 lutego 2015 o 19:02

No a już myślałem, że nie ma uczciwych komorników w tym kraju ! A ten Radca to miał traktor ?

Traktor tego typu szwagier potrzebował i złożył zamówienie,tak samo jak u pasera czy bezpośrednio u złodzieja

Avatar
MGD / 17 lutego 2015 o 18:58

No a już myślałem, że nie ma uczciwych komorników w tym kraju ! A ten Radca to miał traktor ?

Avatar
Gość / 17 lutego 2015 o 18:17

"... Zdaniem śledczych, Artur G. chciał korumpować komornika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Prosił o dane podatników, którzy mogli starać się o wznowienie postępowań podatkowych. Umożliwiłoby mu tu występowanie w tych sprawach w charakterze pełnomocnika..."

​ale ludziska sa wredni, aby tylko podpieprzyć, owszem komornik nie powinien ujawniać danych, ale żeby lecieć i skarżyć, ale zawsze najciemniej jest pod latarnia, także należy prześwietlić  dokradnie tego komornika czy aby on jest taki "czysty prawnie"

"... Zdaniem śledczych, Artur G. chciał korumpować komornika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Prosił o dane podatników, którzy mogli starać się o wznowienie postępowań podatkowych. Umożliwiłoby mu tu występowanie w tych sprawach w charakterze pełnomocnika..."

​ale ludziska sa wredni, aby tylko podpieprzyć, owszem komornik nie powinien ujawniać danych, ale żeby lecieć i skarżyć, ale zawsze najciemniej jest pod latarnia, także&nb... rozwiń

Avatar
zniesmaczona Ewa ... / 17 lutego 2015 o 17:59

...targają mną  mieszane uczucia. Z jednej strony złość i odruch odrazy dla łapówkarza, a z drugiej refleksja nad stanem prawnym naszej ojczyzny. Wielu uczciwych przedsiębiorców zostało zniszczonych przez tych urzędników, często dlatego, iż obce im było dawanie w tzw. lapę. Nie można w tym wypadku wykluczyć, iż oferowana przez radcę kwota obrażała poczucie smaku urzędnika i stąd tylko zawiadomienie do prokuratury! Możemy wykluczyć ewentualność, iż uczciwy człowiek czuje się zmuszony do nieetycznego zachowania z powodu lęku o los firmy i rodziny ..?

...targają mną  mieszane uczucia. Z jednej strony złość i odruch odrazy dla łapówkarza, a z drugiej refleksja nad stanem prawnym naszej ojczyzny. Wielu uczciwych przedsiębiorców zostało zniszczonych przez tych urzędników, często dlatego, iż obce im było dawanie w tzw. lapę. Nie można w tym wypadku wykluczyć, iż oferowana przez radcę kwota obrażała poczucie smaku urzędnika i stąd tylko zawiadomienie do prokuratury! Możemy wykluczyć ewentualność, iż uczciwy człowiek czuje się zmuszony do nieetycznego zachowania z powodu lęku ... rozwiń

Avatar
ayo / 17 lutego 2015 o 17:49
Jakież te choroby w dniu rozprawy są takie polskie... Dziwnym trafem chorują zawsze cwaniaki związani z temidą. To coś na kształt ginących laptopów prokuratorów z dowodami sprawy... Niestety polski nierząd nie jest zainteresowany zmiana bezprawia, bo jak się elita będzie bronić w sądzie gdyby coś...