niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Radio Lublin: Mniejsze etaty, albo zwolnienia grupowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2011, 18:20

W poniedziałek przedstawiciele zarządu stacji spotkali się z dziennikarzami. Przedstawili im formy o
W poniedziałek przedstawiciele zarządu stacji spotkali się z dziennikarzami. Przedstawili im formy o

Pracownikom Radia Lublin zostaną obcięte etaty, jeśli nie zgodzą się na to, w stacji dojdzie do zwolnień grupowych. Takie informacje przedstawił zarząd na spotkaniu z dziennikarzami. Radio chce w tym roku znaleźć milion zł oszczędności.

– Dziennikarze, którzy pracują w stacji powyżej 10 lat otrzymają pół etatu. Osoby z mniejszym stażem mają pracować na ćwierć etatu, jeśli się na to nie zgodzimy w radiu dojdzie do zwolnień grupowych – mówi jeden z dziennikarzy Radia Lublin.

W poniedziałek przedstawiciele zarządu stacji spotkali się z dziennikarzami. Przedstawili im formy oszczędności, jakie muszą być przeprowadzone w radiu. – Mam za sobą dwadzieścia lat stażu w mediach, nie spodziewałem się, że ktoś tak będzie chciał mnie potraktować – dodaje.

– Potwierdzam, że spotkaliśmy się z częścią pracowników, przekazaliśmy im informacje o sytuacji radia i potrzebnych ograniczeniach kosztów – mówi Krzysztof Komorski, redaktor naczelny Radia Lublin. – W tym roku musimy znaleźć milion zł oszczędności. Największe koszta są osobowe.

Redaktor Komorski przyznaje, że cięcia etatów, to jedna z możliwości oszczędności. – To jest praktykowane w innych stacjach radiowych, rozważamy taki wariant. Poza ograniczeniem etatów, zastanawiamy się nad ograniczeniem do minimum umów czasowych – zaznacza Komorski.

– Zmiany dotyczyłyby wszystkich pracowników, nie tylko dziennikarzy. Przychody z abonamentu są bardzo niskie, gdyby w tym roku były takie jak w ubiegłym, nie musielibyśmy wprowadzać oszczędności.

Zarząd radia ma przedstawić planowane formy oszczędności radzie nadzorczej, która musi je zatwierdzić. – Spotkanie z radą zaplanowano na 13 lub 14 września – mówi Komorski.

Latem Radio Lublin zrezygnowało z większości współpracowników należącego do stacji Radia Free.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obronca
jon
toplica
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obronca
obronca (15 sierpnia 2012 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wolno zwalniac dziennikarzy! Donald Tusk zapowiadajac zniesienie abonamentu dobil media publ. A ludzie musza placic skladki abon. To czyn, ktory nie moze miec miejsca. Szacunku dla dziennikarzy. Radio to zawsze mialo swietnych dzienikarzy, znajacych sie dobrze na swoim dziale , czy to wiadomosci, lokalna redakcja, rolnicza czy z dzialu muzyczn. Owszem, w krajach takich jak Niemcy oszczedza sie, ale na czym innym. W innych krajach nie ma takich roznic miedzy dyrektorami, zarzadcami a pracownikami! Niech Ci prezesi i zarzadcy, ktorzy pewnie zarabiaja po 15, 20 tysiecy zaczna od siebie. W Polsce mamy za duzo stanowisk dyrektorskich a za to bezrobocie w roznych zawodach i instytucjach! Ksztalci sie dziennikarzy, naukowcow, lekarzy, nauczycieli, artystow. Musza miec prace. Poza tym wschod to faktycznie bieda i nedza. Polska b.
Rozwiń
jon
jon (3 września 2011 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jurek' timestamp='1314685084' post='521910']
W sobotnie popołudnie 3 godz propagandy katolickiej. I wy chcecie mieć słuchaczy? Młodzież? Kiedy zrozumiecie że to już nie te czasy. Przedtem telefon z KW PZPR teraz z Kurii. Czas na zmiany. Jeden plus to "Lista Hendrixa".
[/quote]
w niedzielę rano jest też indoktrynacja ( Rozesłanie ).
czasem słucham chwilę i mam ubaw jak panie redaktorki dzielnie próbują coś wycisnąć z Pisma świętego.
ich interpretacje są niezapomniane
Rozwiń
toplica
toplica (2 września 2011 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto słucha Radia Lublin? Ja. I nie jestem pisowcem, peowcem, katolem, komunistą, emerytem ani rencistą. Mam 24 lata i wyższe wykształcenie. Jestem inteligentną, młodą, ambitną kobietą. Nawet brzydka nie jestem. Śmiertelnie chora też nie. Nie mam także depresji i potrafię pisać zdania wielokrotnie złożone. Co więcej, zdania te mają podmiot i orzeczenie a pisane są poprawną polszczyzną. Nie kończę wypowiedzi słówkiem "tak", ani "prawda?". Najwyraźniej jestem nudna i nie mam własnego zdania bo nie mieszam z błotem ludzi, którzy robią coś dla Lublina. MIMO WSZYSTKO I CHOCIAŻBY Z SZACUNKU DO REPORTAŻYSTÓW, KTÓRZY SĄ WIZYTÓWKĄ ZARÓWNO RADIA JAK I MIASTA, NIE WSPOMINAJĄC O KRAJU.
Rozwiń
jkl
jkl (31 sierpnia 2011 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Okazało się, ze "kojarzony z PiS-em", poprzedni prezes RL, Deckert, zostawił sporą nadwyżkę na koncie radia, bo gospodarował rozsądnie. Przepięknie odpolitycznione przez peło media w tym RL przejęli chłopaki z peło i komuchy. W RL raczej to drugie z niezatapialnym p. Szwabem. I, co: po kilkunastu miesiącach - klapa, trudności finansowe, trzeba ludzi zwalniać. Nie czarujmy się: pół czy ćwiartka etatu - to nie etat i przysługujące pracownikowi prawa. Juz pisałem wcześniej: druga kadencja peło to pełna katastrofa - na przykładzie radia Lub. widać to doskonale.
Rozwiń
free
free (30 sierpnia 2011 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z Radiem Free, miało tak zarabiać na reklamach? Przynosi tylko straty. Pól roku temu mówili, że to radio będzie pracować na RL. Radio Free to wielki niewypał ekonomiczny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!