Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2009 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Radio Lublin zaciska pasa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Będą cięcia - zapowiada prezes Radia Lublin. Rozgłośnia ma coraz mniej pieniędzy z abonamentu. Pojutrze listą cięć zajmie się rada nadzorcza spółki. Atmosfera wśród załogi jest nerwowa, a w korytarzach aż huczy od plotek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacją w rozgłośni zaniepokoiły się już związki zawodowe. Obawiają się zwolnień wśród załogi. Ale o swych obawach nie chcą rozmawiać z prasą.

- To normalne, że związki zadają pytania o strategię finansową spółki, wiedząc, że przychody z abonamentu spadły o 18 proc. - mówi Mariusz Deckert, prezes Radia Lublin.

Szefowie rozgłośni zapowiadają cięcia. To właśnie oszczędnościami dyrekcja radia tłumaczyła pożegnanie z kierownikiem redakcji internetowej. Radio nie przedłużyło mu umowy.

- Z tego, co wiem, z radiem rozstała się jedna lub dwie osoby - zapewnia Deckert. O przyszłych zwolnieniach mówić nie chce. - Zamierzamy oszczędzać na zaplanowanych wcześniej inwestycjach, jak choćby na remoncie budynku, który nie był remontowany od kilkudziesięciu lat.

Ostateczna lista cięć i oszczędności ma być zatwierdzona na czwartkowym posiedzeniu rady nadzorczej. - Na tym posiedzeniu mamy zajmować się programem naprawczym spółki - potwierdza Piotr Dreher, przewodniczący rady.

Oszczędności mają być nieodczuwalne dla słuchaczy. - To radio publiczne, które realizuje misję, a nie stacja komercyjna. Zarząd ma zwiększyć przychody spółki.
I właśnie poszukiwanie dodatkowych pieniędzy rozpętało burzę plotek.

Radio obiegła wieść, że zarząd rozgłośni lokował pieniądze na giełdzie i doprowadził do strat. - Żadnych strat nie było - mówi Deckert.

- Wolne środki były lokowane w bezpieczne papiery wartościowe poprzez biuro banku, który prowadzi nam rachunek. Jakie to były kwoty? To zależało od tego, ile mieliśmy wolnych środków. Na przykład raz było to 150 tys. zł, a raz pół miliona - twierdzi Włodzimierz Kwiatkowski, który w zarządzie radia odpowiada za finanse.

- Ze strony rady nadzorczej mieliśmy swobodę działania. Rada patrzy na nasze wyniki. Gdyby były nieprawidłowości, to byłyby jakieś decyzje.

Atmosfera w radiu jest bardzo napięta. Próbowaliśmy wczoraj porozmawiać o tym ze związkowcami. Bez skutku.

- Pan coś notuje? Żegnam pana - Waldemar Nycz z radiowej "Solidarności” odkłada słuchawkę.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 07:45
no to teraz Gościu już chyba rozumiesz, kim naprawdę jest Skowron ?
pzdr
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 19:49
na koniec czczej dyskusji napisał:
"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym


A co ma piernik do wiatraka. Dla mnie istotne jest jakie pytania padły w wywiadzie a nie to gdzie nagrana była rozmowa.


A co ma piernik do wiatraka. Dla mnie istotne jest jakie pytania padły w wywiadzie a nie to gdzie nagrana była rozmowa. rozwiń
Avatar
na koniec czczej dyskusji / 21 stycznia 2009 o 14:17
Gość napisał:
"latał do jarka, nagrywał wywiady" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???


"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym


"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 23:20
oj Gościu... napisał:
oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url]


"latał do jarka, nagrywał wywiady" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???
Avatar
belfer / 20 stycznia 2009 o 22:37
Program naprawczy jest o tyle prosty co genialny. Po pierwsze zwolnić dziennikarzy, przecież szkoda pieniędzy na darmozjadów. W to miejsce stworzyć więcej stanowisk kierowniczych. Potem zamknąć antenę i otworzyć restaurację albo dom uciech. No przecież jakie to proste.....
Avatar
oj Gościu... / 20 stycznia 2009 o 18:17
Gość napisał:
No tak, gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety.
A co do radia publicznego, to zależy co kto lubi. Od sieczki, którą serwuje RMF i Zetka można sie porzygać.


oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url]


oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url] rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 15:54
i tyle napisał:
tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj


No tak, gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety.
A co do radia publicznego, to zależy co kto lubi. Od sieczki, którą serwuje RMF i Zetka można sie porzygać.
Avatar
asd / 20 stycznia 2009 o 15:10
A zawsze przodowali w wysokich zarobkach, może traz zgodzą się pracować na przykład za pensję nauczycielską.
Avatar
i tyle / 20 stycznia 2009 o 13:57
Gość napisał:
Tobie radzę obejrzeć choć czasem coś poza szkłem kontaktowym. W przypadku Tuska chodzi o zapowiedzi związane z likwidacją abonamentu. Może raczysz wyjaśnić o chodzi z Kaczyńskim? Za jego rządów ponownie zacząłem słuchać Trójki, która pod Skowrońskim odbiła się od dna. Znacznie też poprawiła się jedynka kierowana przez Czabańskiego, i to zarównoi pod względem publicystycznym jak i muzycznym, choć tu autorytatywnie się nie będę wypowiadał, ponieważ słucham tylko porannych sygnałów dnia.


tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj


tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj rozwiń
Avatar
antyklerykał / 20 stycznia 2009 o 13:27
Radio Lublin połąćzyć z innymi rozgłośniami katolickimi po co kilka katolickich w tym Radio Lublin. nadaje w wiekzości katolickie programy taką szmirę ze trudno słuchać wiec niech życiński dotuje. hahahah
Avatar
Gość / 15 lutego 2009 o 07:45
no to teraz Gościu już chyba rozumiesz, kim naprawdę jest Skowron ?
pzdr
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 19:49
na koniec czczej dyskusji napisał:
"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym


A co ma piernik do wiatraka. Dla mnie istotne jest jakie pytania padły w wywiadzie a nie to gdzie nagrana była rozmowa.


A co ma piernik do wiatraka. Dla mnie istotne jest jakie pytania padły w wywiadzie a nie to gdzie nagrana była rozmowa. rozwiń
Avatar
na koniec czczej dyskusji / 21 stycznia 2009 o 14:17
Gość napisał:
"latał do jarka, nagrywał wywiady" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???


"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym


"gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???

hiperbolizacja miała podkreślić wlazidupstwo skowrona, a czy raz czy pięć - dla mnie to bez znaczenia skoro lata do jarka a słuchaczom wmawia, że wywiad leci "na żywo"; dyrektorem może jest niezłym, ale redaktorem - żadnym rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 23:20
oj Gościu... napisał:
oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url]


"latał do jarka, nagrywał wywiady" - skłamałeś raz czy też jesteś notorycznym kłamcą???
Avatar
belfer / 20 stycznia 2009 o 22:37
Program naprawczy jest o tyle prosty co genialny. Po pierwsze zwolnić dziennikarzy, przecież szkoda pieniędzy na darmozjadów. W to miejsce stworzyć więcej stanowisk kierowniczych. Potem zamknąć antenę i otworzyć restaurację albo dom uciech. No przecież jakie to proste.....
Avatar
oj Gościu... / 20 stycznia 2009 o 18:17
Gość napisał:
No tak, gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety.
A co do radia publicznego, to zależy co kto lubi. Od sieczki, którą serwuje RMF i Zetka można sie porzygać.


oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url]


oj Gościu, Gościu, przejrzyj na oczy:

[url="http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/105469,prezesa_kaczynskiego_wywiady_z_tasmy.html"]http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...dy_z_tasmy.html[/url] rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 15:54
i tyle napisał:
tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj


No tak, gdy ktoś jest dobry w tym robi i brakuje argumentów na jego niekorzyść, to najłatwiej zarzucić mu jakieś wyssane z palca bzdety.
A co do radia publicznego, to zależy co kto lubi. Od sieczki, którą serwuje RMF i Zetka można sie porzygać.
Avatar
asd / 20 stycznia 2009 o 15:10
A zawsze przodowali w wysokich zarobkach, może traz zgodzą się pracować na przykład za pensję nauczycielską.
Avatar
i tyle / 20 stycznia 2009 o 13:57
Gość napisał:
Tobie radzę obejrzeć choć czasem coś poza szkłem kontaktowym. W przypadku Tuska chodzi o zapowiedzi związane z likwidacją abonamentu. Może raczysz wyjaśnić o chodzi z Kaczyńskim? Za jego rządów ponownie zacząłem słuchać Trójki, która pod Skowrońskim odbiła się od dna. Znacznie też poprawiła się jedynka kierowana przez Czabańskiego, i to zarównoi pod względem publicystycznym jak i muzycznym, choć tu autorytatywnie się nie będę wypowiadał, ponieważ słucham tylko porannych sygnałów dnia.


tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj


tak skowron to supergość, latał do jarka, nagrywał wywiady i puszczał z taśmy, he he
a co do jakości radia tzw publicznego, proszę cię, nie przeginaj rozwiń
Avatar
antyklerykał / 20 stycznia 2009 o 13:27
Radio Lublin połąćzyć z innymi rozgłośniami katolickimi po co kilka katolickich w tym Radio Lublin. nadaje w wiekzości katolickie programy taką szmirę ze trudno słuchać wiec niech życiński dotuje. hahahah
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!