środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Radna na skrzyżowaniu interesów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2007, 16:40
Autor: RAFAŁ PANAS

Po aferze ze stypendiami, radna Magdalena Gąsior-Marek wzięła w obronę swoich partyjnych kolegów.

Sęk w tym, że są oni związani z firmą, w której pracuje jej mąż.
Awantura w lubelskim PO trwa. Jednym z powodów jest afera ze stypendiami dla dwóch synów Dariusza Piątka (PO) i bratanka radnego PO - Piotra Więckowskiego startujących w Klubie Motorowym Cross. Mieli dostać z miejskiej kasy po 1800 zł. A według wiceprezydenta Włodzimierza Wysockiego (PO) należy im się według wcześniejszych ustaleń 700 - 800 zł. Wybuchła afera. Więckowski wysłał doniesienie do prokuratury. Twierdzi, że Wysocki przekroczył swe uprawnienia.

Tymczasem z Klubem Motorowym Cross - wokół którego wybuchł spór, jest związany mąż radnej Gąsior Marek. Ernest Marek jest od niespełna półtora miesiąca dyrektorem w KM Cross. Więckowski zasiada tam w fotelu prezesa, a Piątek jest sponsorem i zawodnikiem. - Moje działania związane z niedopuszczaniem do szkalowania dobrego imienia moich partyjnych kolegów tj. Dariusza Piątka i Piotra Więckowskiego są podyktowane wyłącznie poczuciem odpowiedzialności za partię, a zwłaszcza osób, które są jej bezgranicznie i bezinteresownie oddane. Miejsce pracy mojego męża nie ma żadnego wpływu na moją obiektywną ocenę sytuacji, jak też większości moich kolegów partyjnych - radna Gąsior-Marek przekonuje, że praca jej męża nie ma nic wspólnego z zamieszaniem w partii.
- Konflikt interesów dostrzegłem kiedy byłem zatrudniony w Urzędzie Miasta Lublin od 5 do 10 lipca, dlatego natychmiast zrezygnowałem - mówi Ernest Marek.
- To Piątek, Więckowski i Gąsior szkodzą naszej partii. Spodziewam się, że centralne władze usuną ich z partii - uważa Palikot.
Gąsior-Marek jest przekonana, że Palikot wypowiada się o niej krytycznie, bo rewanżuje się za złożenie wniosku o jego wykluczenie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!