piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Radna PiS dostała pracę w inspektoracie, który podlega wojewodzie. Bez konkursu. Kto jeszcze?

Dodano: 9 listopada 2017, 21:02

Radna Małgorzata Suchanowska jest też członkiem Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Została powołana przez prezydenta Lublina. Według Fundacji Wolności, w komisji zarabia się ok. 1700 zł miesięcznie
Radna Małgorzata Suchanowska jest też członkiem Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Została powołana przez prezydenta Lublina. Według Fundacji Wolności, w komisji zarabia się ok. 1700 zł miesięcznie (fot. Maciej Kaczanowski)

Miejska radna Prawa i Sprawiedliwości bez konkursu została zatrudniona w jednostce podległej wojewodzie. Pracę w tej instytucji w ostatnim czasie znalazło więcej działaczy związanych z tą partią

O sprawie poinformowała Fundacja Wolności. Chodzi o Małgorzatę Suchanowską, która od sierpnia pracuje na stanowisku administratora w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie, nad którym nadzór sprawuje wojewoda lubelski. Radna zarabia 1745 zł netto miesięcznie. Fundacja zapytała, w jakim trybie została zatrudniona.

Szefowa inspektoratu Teresa Wyłupek odpowiedziała, że informacja o stanowisku administratora „nie stanowi informacji publicznej”. Z kolei dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował, że w tym przypadku o zatrudnieniu zdecydował wojewódzki inspektor.

– Proszę sprawdzić, gdzie pracują inni radni i ile zarabiają – odpowiedziała nam proszona o komentarz Małgorzata Suchanowska.

Fundacja przypomina jej, że cztery lata temu krytykowała prezydenta Lublina, związanego z Platformą Obywatelską Krzysztofa Żuka za nadmierne zatrudnianie w podległych mu instytucjach. „Polityka powiększania biurokracji i sztucznego tworzenia miejsc pracy, a szczególnie tych kierowniczych, które Pan realizuje w Urzędzie Miasta Lublin i namaszczania prezesów w spółkach miejskich, nie ma przyszłości. Powinna to być polityka rozwojowa, dająca szanse na awans tym zasługującym, wyróżniającym się dobrą pracą, kompetencjami i zdolnościami” – pisała wówczas w interpelacji.

Tymczasem jak informuje Fundacja Wolności, w ostatnich miesiącach pracę w wojewódzkim inspektoracie znalazło kilkoro innych osób związanych z PiS. Od września 2016 r. na stanowisku eksperta pracuje tam działacz tej partii Sławomir Wcisło. Zarabia 2517 zł netto miesięcznie. Wcześniej pełniącymi obowiązki zastępcy inspektora zostali radny powiatu puławskiego z listy PiS Grzegorz Kuna oraz Jolanta Szałas, która była kandydatką ugrupowania w wyborach samorządowych w 2014 r.

– Radni też mogą pracować. Powinni, jak inni obywatele, móc ubiegać się o pracę. Tak było w przypadku pani Suchanowskiej. Nie widzimy w tym nic nadzwyczajnego, zwłaszcza, że nie jest to jakieś specjalnie eksponowane stanowisko. To zwykła sytuacja – komentuje Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 listopada 2017 o 01:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Bielak, czy Bielak już się wypowiedział?
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Małgosia sama siebie broni hahaha dobra radna, a to dobre chyba od grożenia innym, że ich załatwi.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracuje, nie kradnie i ma wysokie poparcie społeczne za pracę dla ludzi. Jest szanowaną i bardzo skuteczną Radną Miejską co dla innych jest poważnym problemem, to ona ma zawsze pomysł na rozwiązanie trudnych spraw. Radna Suchanowska nie przegrywa i TO WAS BOLI, to osoba z którą kojarzy się praca i zaufanie społeczne. Ogólnie mówi się że w urzędzie stworzono grupę urzędniczynów, którzy mają obsługiwać wpisy internetowe i zapewne za większą kasę. Oni za publiczne pieniądze korzystając z urzędowych komputerów dokonują Tych niecenzuralnych wpisów. OPLUWAJĄ Radę Miasta i tym trzeba się zająć Pani Radna. To sprawa dla prokuratury. Przypominam że wszystkie dowody są, artykuły prasowe, linki które znalazły się nawet w tych komentarzach: dziennikwschodni.pl/lublin/anonimowa-gazetka-przeciwko-zukowi-kto-jest-jej-autorem,n,1000195862.html pan jakubowski w swojej gazetce pisał: ***gazeta.jawnylublin.pl/murem-zukiem-gazeta-mur/ Murem za Żukiem. Gazetą w mur. Gazetą w mur 14 marca 2017 Krzysztof Jakubowski Strażnictwo Brak komentarzy Anonimowa kontra dla hasła „murem za Żukiem”. W skrzynkach pocztowych mieszkańców Lublina pojawiła się nietypowa korespondencja. Formą przypomina gazetę, na okładce której znajduje się hasło „Murem za stołkami Żuka”. Prezentuje powiązania pracownicze miejskich radnych i urzędników. Murem za Żukiem Pod hasłem „Lokalne klany i powiązania” zamieszczone są informacje nt. radnego Michała Krawczyka (pracuje w MOSiR a jednocześnie jest Przewodniczącym Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta), Leszka Daniewskiego (Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta oraz pracownik MPWiK), Jakuba Kosowskiego (Dyrektor Wydziały Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta) czy Marka Lembrycha (Doradca Prezydenta ds. Sportu). Pracownicy podlegli prezydentowi Żukowi Na kolejnej stronie można znaleźć zestawienie 22 osób, podlegających służbowo prezydentowi miasta. Są tam zdjęcia m. in. prezesów miejskich spółek, doradców prezydenta, Prau jdyrektorów wydziałów w urzędzie miasta, dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta. Autor publikacji informuje o ich rocznych wynagrodzeniach oraz zajmowanych stanowiskach. Na dole strony znajduje się podsumowanie: „To jest koszt utrzymania części muru, który stoi za Żukiem: 11 224 000 zł ?” Czyja to gazeta? Nie wiadomo, kto jest wydawcą publikacji. W gazecie nie znajdziemy informacji nt. jej autorów ani nakładu. Z pewnością za tym przedsięwzięciem stoi ktoś będący w opozycji do obecnej ekipy rządzącej w urzędzie miasta. Być może w przeciągu kilku dni autor sam się ujawni? Fundacja pyta o partyjne wydatki na gazety......???????????
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najniższa krajowa to 1459 zł i tyle dostają nowo zatrudnieni. Radna dostała więcej. Skoro w urzędzie wojewódzkim nie widzą nic dziwnego w jej zatrudnieniu po znajomości to wywalić ich z urzędu. Radna niech pracuje ale bez znajomości np w prywatnej firmie, bo przecież nic robić nie potrafi.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2017 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ostała najniższą krajową.... oj pani radna dobrze że piszą... to mamy porównanie,a w linku przykład ile inni biorą: ******dziennikwschodni.pl/lublin/anonimowa-gazetka-przeciwko-zukowi-kto-jest-jej-autorem,n,1000195862.html pan jakubowski w swojej gazetce pisał: ***gazeta.jawnylublin.pl/murem-zukiem-gazeta-mur/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!