Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2012 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Radna PiS: Precz z nauką jazdy w godzinach szczytu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A
Nie ma podstaw prawnych do występowania do ośrodków o wstrzymywanie szkolenia kandydatów na kierowcó
Nie ma podstaw prawnych do występowania do ośrodków o wstrzymywanie szkolenia kandydatów na kierowcó

W godzinach szczytu auta nauki jazdy nie powinny wyjeżdżać na miasto – twierdzi lubelska radna PiS

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ciągu jednego dnia odebrałam aż trzy telefony od mieszkańców w sprawie samochodów nauki jazdy – mówi Małgorzata Suchanowska. Według miejskiej radnej PiS "elki” nie powinny jeździć po ulicach w godzinach największego ruchu.

– Poprosiłam prezydenta, żeby dogadał się z właścicielami ośrodków. Przecież jazdy można zawiesić na dwie godziny rano i trzy po południu – tłumaczy radna

Zainteresowani sprawą mówią zgodnie: To absurd. – Taki zakaz odciąłby mnie od realnych sytuacji, czyli jazdy w korkach i tłoku – uważa Marta Kubalska, kursantka z Lublina.

– Radna chyba zapomniała, jak sama robiła prawo jazdy – komentuje Janusz Radliński, instruktor z Ośrodka Szkolenia Kierowców "Efekt” w Lublinie. – Najłatwiej jeździć po polu, albo na prostej drodze. Tymczasem poruszanie się po zatłoczonym centrum zmusza do myślenia i racjonalnego zachowania się na drodze – dodaje .

Ale radnej to nie przekonuje. – W korkach można uczyć się co najwyżej ruszania i hamowania – mówi Suchanowska.




Urzędników argumenty radnej też nie przekonują. – Nie ma podstaw prawnych do występowania do ośrodków o wstrzymywanie szkolenia kandydatów na kierowców w godzinach szczytu komunikacyjnego – odpisała radnej Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

Ratusz w swej odmowie powołuje się na dwa przepisy. Pierwszy z nich to art. 22 Konstytucji RP, który mówi, że swobodę prowadzenia działalności gospodarczej można ograniczać tylko w drodze ustawy (przyjmowanej przez parlament, nie samorząd) i to jedynie ze względu na ważny interes publiczny. Drugi przepis, z ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, zobowiązuje władzę publiczną do wspierania przedsiębiorczości.

Ale zdaniem Suchanowskiej to tylko przejaw złej woli Ratusza. – Jeżeli się coś chce, to można wszystko – kwituje.

W stolicy regionu działa ok. 80 ośrodków szkolenia kierowców. Ale po ulicach Lublina jeżdżą też kursanci ze szkół działających w innych miejscowościach.

Nie pierwszy taki pomysł

Podobny pomysł miał zastępca przewodniczącego Rady Miasta w Zamościu. We wrześniu ub. roku Jerzy Nizioł wnioskował o zakaz lub ograniczenie korzystania z dróg miejskich przez "elki” przez dwie godziny dziennie: między 7 a 8 i 15 a 16. Zamojski Ratusz wniosek odrzucił. (lew)

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 25 czerwca 2012 o 23:21
[quote name='zizi' timestamp='1340658139' post='641858']
Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?[/quote]
To nie jest niestety prawda, nie ma takiej trasy dla kategorii B, są tylko dla A i T oraz teoretycznie na B1 ale tylko teoretycznie bo lubelski WODR jako jedyny w Polsce wbrew przepisem tego nie stosuje.
Egzaminatorzy wybierają na egzamin osiedla gdzie można zaliczyć niemal wszystkie zadania egzaminacyjne a tu rządzą skrzyrzowania równorzędne i to dlatego osuiedle Ponikwody oraz to z boku Obozu na Majdanku - reszta zadań nadal w tej okolicy.
Czepiacie się L-ek ale gdzieś tych ludzi nauczyć trzeba, egzaminatorzy się nie pieszczą i uwalają za bzdety jak leci, jestem instruktorem, wiem co stres robi z człowiekiem, który nie potrafi ruszyć na skrzyżowaniu gdzie 20 minut wcześniej śmigał na bocznych uliczkach ruszając aż miło, troszkę tolerancji więcej "Nie trąb - uczę się"
[quote name='zizi' timestamp='1340658139' post='641858']
Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?[/quote]
To nie jest niestety prawda, nie ma takiej trasy dla kategorii B, są tylko dla A i T oraz teoretycznie na B1 ale tylko teoretycznie bo lubelski WODR jako jedyny w Polsce wbrew przepisem tego nie stosuje.
Egzaminatorzy wybierają na egzamin osiedla gdzie można zaliczyć niemal wszystkie zadania egzaminacyjne a tu... rozwiń
Avatar
zizi / 25 czerwca 2012 o 23:02
Drodzy czytelnicy to nie wina Instruktorów ,Kursantów.Przyczyną całego zła jest WORD i jego nieudolny dyrektor Pasikowski.Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?
Dzięki tej trasie kursanci i instruktorzy dręczą mieszkańców osiedli przez które ta trasa przebiega.
A wystarczyło by egzamin przeprowadzać na dowolnym odcinku drogi w dowolnym punkcie miasta.To wykluczyłoby skutecznie pzrejazdy ELEK tylko w niektórych dzielnicach.(Proszę zwrócic uwagę ze w tym mieście obecnie sa dzielnice gdzie ELKI pojawiaja sie wyjatkowo .Po zniknieci "TRasy Egzaminacyjnej" ruch kursantów rozłozył by sie na całe miasto i zatory które powoduja zmniejszyły by sie znacznie.
Ale to powinien zrobić Dyrektor WORD a ten nie zrobi nic! Skoro w WORD idzie sie na egzammin na godzine 8:00 a egzamin odbywa sie faktycznie o 13:00 i wszystko jest ok to nie wymagajmy myślenia od "Derechtora".
Drodzy czytelnicy to nie wina Instruktorów ,Kursantów.Przyczyną całego zła jest WORD i jego nieudolny dyrektor Pasikowski.Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?
Dzięki tej trasie kursanci i instruktorzy dręczą mieszkańców osiedli przez które ta trasa przebiega.
A wystarczyło by egzamin przeprowadzać na dowolnym odcinku drogi w dowolnym punkcie miasta.To wykluczyłoby skutecznie pzrejazdy ELEK tylko w niektórych dzielnicach.(Proszę zwrócic uwa... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 25 czerwca 2012 o 21:42
Mam kontrpropozycję:

Zamiast L-kom, zakażmy jazdy w godzinach szczytu radnym miasta, powiatu, sejmiku województwa i wszystkim urzędnikom administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach kierowniczych.
Niech jeżdżą do pracy komunikacją zbiorową, może to zainspiruje ich do lepszych pomysłów na jej organizację.
A ruch w centrum miasta zmniejszy się w sposób znaczący i w końcu interesant przyjeżdżający do Sz.P. urzędników będzie miał gdzie swoje auto na godzinę-dwie zostawić, bo wszystkie darmowe miejsca nie będą zajęte przez urzędników, a wszystkie płatne albo zapchane, albo zarezerwowane przez tych, którzy pracują w okolicznych firmach i ten problem mają na codzień.
Mam kontrpropozycję:

Zamiast L-kom, zakażmy jazdy w godzinach szczytu radnym miasta, powiatu, sejmiku województwa i wszystkim urzędnikom administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach kierowniczych.
Niech jeżdżą do pracy komunikacją zbiorową, może to zainspiruje ich do lepszych pomysłów na jej organizację.
A ruch w centrum miasta zmniejszy się w sposób znaczący i w końcu interesant przyjeżdżający do Sz.P. urzędników będzie miał gdzie swoje auto na godzinę-dwie zostawić, bo wszystkie darmowe miejsca nie będą za... rozwiń
Avatar
Niki / 25 czerwca 2012 o 21:04
Ależ to idiotyczny pomysł!. Mam nadzieję, ze nie przejdzie. Przeciez zawsze mozna sobie wyobrazić,ze to niw "Elki" jeżdżą ale inni kierowcy. W miastach w godzinach szczytu jeździ się zawsze trudniej. Jak ktoś nie ma cierpliwości to nie powinien być. kierowcą!!
Avatar
ha / 25 czerwca 2012 o 18:36
Skąd się biorą tacy radni?
Avatar
Andrzej / 25 czerwca 2012 o 16:02
Dajcie już ludzie spokój radnej z PISu! Przecież w tym artykule nie chodzi o problem nauki jazdy, tylko o reklamę jednej ze szkół jazdy do której ludzie nie walą już drzwiami i oknami jak kiedyś. Taki temat to typowy zapchaj dziura jeśli nie ma o czym w danej chwili pisać. Artykuł sponsorowany i tyle.
Avatar
m / 25 czerwca 2012 o 14:10
[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]

[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]
Najlepszą lekcją będzie dla świeżego kierowcy wyjechanie swoim samochodem na miasto i to że go obtrąbią. Bardzo szybko się wtedy człowiek uczy patrzeć dookoła i jeździć dynamicznie.
Jak mu zgaśnie samochód na światłach to na drugi raz pojedzie tak żeby nie blokował drogi, albo pojedzie mpk.
Nie rozumiem tej ogólnej pobłażliwości dla L-ek - jak ktoś nie zrozumie że ruch musi sie odbywać płynnie to będzie strąbiony. Od nauki ruszania jest plac a od nauki zmiany pasów i biegów są drogi poza miastem w terenie niezabudowanym.
Jak ktoś stoi przede mną na rondzie i nie rusza jeśli jest pusta droga to trąbie bez wzgledu na to czy to L czy nie
[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]rozwiń
Avatar
anka / 25 czerwca 2012 o 13:30
[quote name='sdrtyhqa45t' timestamp='1340622435' post='641656']
Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewrowe są puste, a najwięcej "L" jeździ po ulicach. Jak myslisz dlaczego? Jeśli nie myslisz to podpowiem, bo jeśli klient się nie nauczy jeździć to wróci i dodatkowo zapłaci, a w większości takie dodatkowe godziny są pozafiskalne, więc większy zysk. Co do zarzutów o dbanie o własne interesy, to chyba bardziej można stwierdzić, że wykorzystujący sytuację instruktorzy dbają o własne interesy nie licząc się z innymi niż radna. Radzę poobserwować place manewrowe i będziemy mieli pełny obraz sytuacji. Zauważcie, że pustoszeją w godzinach szczytu, a są zapełnione jak jest mały ruch na mieście. Wreszcie, jak się chce wcisnąć dodatkowe godziny wystarczy z kursantem pojechać w godzinach szczytu np na rondo przy makro (wjazd od Witosa) i kazać mu skręcić w lewo. Jak zostanie ztrąbiony to sam dojdzie do wniosu, że jeszcze musi się doszkolić.
[/quote]
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[quote name='sdrtyhqa45t' timestamp='1340622435' post='641656']
Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewro... rozwiń
Avatar
sdrtyhqa45t / 25 czerwca 2012 o 13:07
[quote name='ewa' timestamp='1340604360' post='641533']
Tak czytam niektóre komentarze i szlak mnie trafaia,a gdzie wy jeździliście jak robiliście prawo jazdy,sprawdza sie powiedzenie"zapomniał wół jak cielęciem był"
[/quote] Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewrowe są puste, a najwięcej "L" jeździ po ulicach. Jak myslisz dlaczego? Jeśli nie myslisz to podpowiem, bo jeśli klient się nie nauczy jeździć to wróci i dodatkowo zapłaci, a w większości takie dodatkowe godziny są pozafiskalne, więc większy zysk. Co do zarzutów o dbanie o własne interesy, to chyba bardziej można stwierdzić, że wykorzystujący sytuację instruktorzy dbają o własne interesy nie licząc się z innymi niż radna. Radzę poobserwować place manewrowe i będziemy mieli pełny obraz sytuacji. Zauważcie, że pustoszeją w godzinach szczytu, a są zapełnione jak jest mały ruch na mieście. Wreszcie, jak się chce wcisnąć dodatkowe godziny wystarczy z kursantem pojechać w godzinach szczytu np na rondo przy makro (wjazd od Witosa) i kazać mu skręcić w lewo. Jak zostanie ztrąbiony to sam dojdzie do wniosu, że jeszcze musi się doszkolić.
[quote name='ewa' timestamp='1340604360' post='641533']
Tak czytam niektóre komentarze i szlak mnie trafaia,a gdzie wy jeździliście jak robiliście prawo jazdy,sprawdza sie powiedzenie"zapomniał wół jak cielęciem był"
[/quote] Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę ... rozwiń
Avatar
realistaPL / 25 czerwca 2012 o 13:06
Pani radnej nie podoba się że musi jechać do pracy z L-ką i zaczyna wymyślać. Jak przyszli kierowcy mają się nauczyć radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze ? W szczerym polu najlepiej ? Z doświadczenia wiem, że w niedziele rano niewiele można się na drodze nauczyć oprócz znaków...
Avatar
Tomek / 25 czerwca 2012 o 23:21
[quote name='zizi' timestamp='1340658139' post='641858']
Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?[/quote]
To nie jest niestety prawda, nie ma takiej trasy dla kategorii B, są tylko dla A i T oraz teoretycznie na B1 ale tylko teoretycznie bo lubelski WODR jako jedyny w Polsce wbrew przepisem tego nie stosuje.
Egzaminatorzy wybierają na egzamin osiedla gdzie można zaliczyć niemal wszystkie zadania egzaminacyjne a tu rządzą skrzyrzowania równorzędne i to dlatego osuiedle Ponikwody oraz to z boku Obozu na Majdanku - reszta zadań nadal w tej okolicy.
Czepiacie się L-ek ale gdzieś tych ludzi nauczyć trzeba, egzaminatorzy się nie pieszczą i uwalają za bzdety jak leci, jestem instruktorem, wiem co stres robi z człowiekiem, który nie potrafi ruszyć na skrzyżowaniu gdzie 20 minut wcześniej śmigał na bocznych uliczkach ruszając aż miło, troszkę tolerancji więcej "Nie trąb - uczę się"
[quote name='zizi' timestamp='1340658139' post='641858']
Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?[/quote]
To nie jest niestety prawda, nie ma takiej trasy dla kategorii B, są tylko dla A i T oraz teoretycznie na B1 ale tylko teoretycznie bo lubelski WODR jako jedyny w Polsce wbrew przepisem tego nie stosuje.
Egzaminatorzy wybierają na egzamin osiedla gdzie można zaliczyć niemal wszystkie zadania egzaminacyjne a tu... rozwiń
Avatar
zizi / 25 czerwca 2012 o 23:02
Drodzy czytelnicy to nie wina Instruktorów ,Kursantów.Przyczyną całego zła jest WORD i jego nieudolny dyrektor Pasikowski.Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?
Dzięki tej trasie kursanci i instruktorzy dręczą mieszkańców osiedli przez które ta trasa przebiega.
A wystarczyło by egzamin przeprowadzać na dowolnym odcinku drogi w dowolnym punkcie miasta.To wykluczyłoby skutecznie pzrejazdy ELEK tylko w niektórych dzielnicach.(Proszę zwrócic uwagę ze w tym mieście obecnie sa dzielnice gdzie ELKI pojawiaja sie wyjatkowo .Po zniknieci "TRasy Egzaminacyjnej" ruch kursantów rozłozył by sie na całe miasto i zatory które powoduja zmniejszyły by sie znacznie.
Ale to powinien zrobić Dyrektor WORD a ten nie zrobi nic! Skoro w WORD idzie sie na egzammin na godzine 8:00 a egzamin odbywa sie faktycznie o 13:00 i wszystko jest ok to nie wymagajmy myślenia od "Derechtora".
Drodzy czytelnicy to nie wina Instruktorów ,Kursantów.Przyczyną całego zła jest WORD i jego nieudolny dyrektor Pasikowski.Czy wiecie drodzy czytelnicy ze jesteśmy jedynym miastem w kraju gdzie istnieje coś takiego jak "Trasa Egzaminacyjna"?
Dzięki tej trasie kursanci i instruktorzy dręczą mieszkańców osiedli przez które ta trasa przebiega.
A wystarczyło by egzamin przeprowadzać na dowolnym odcinku drogi w dowolnym punkcie miasta.To wykluczyłoby skutecznie pzrejazdy ELEK tylko w niektórych dzielnicach.(Proszę zwrócic uwa... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 25 czerwca 2012 o 21:42
Mam kontrpropozycję:

Zamiast L-kom, zakażmy jazdy w godzinach szczytu radnym miasta, powiatu, sejmiku województwa i wszystkim urzędnikom administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach kierowniczych.
Niech jeżdżą do pracy komunikacją zbiorową, może to zainspiruje ich do lepszych pomysłów na jej organizację.
A ruch w centrum miasta zmniejszy się w sposób znaczący i w końcu interesant przyjeżdżający do Sz.P. urzędników będzie miał gdzie swoje auto na godzinę-dwie zostawić, bo wszystkie darmowe miejsca nie będą zajęte przez urzędników, a wszystkie płatne albo zapchane, albo zarezerwowane przez tych, którzy pracują w okolicznych firmach i ten problem mają na codzień.
Mam kontrpropozycję:

Zamiast L-kom, zakażmy jazdy w godzinach szczytu radnym miasta, powiatu, sejmiku województwa i wszystkim urzędnikom administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach kierowniczych.
Niech jeżdżą do pracy komunikacją zbiorową, może to zainspiruje ich do lepszych pomysłów na jej organizację.
A ruch w centrum miasta zmniejszy się w sposób znaczący i w końcu interesant przyjeżdżający do Sz.P. urzędników będzie miał gdzie swoje auto na godzinę-dwie zostawić, bo wszystkie darmowe miejsca nie będą za... rozwiń
Avatar
Niki / 25 czerwca 2012 o 21:04
Ależ to idiotyczny pomysł!. Mam nadzieję, ze nie przejdzie. Przeciez zawsze mozna sobie wyobrazić,ze to niw "Elki" jeżdżą ale inni kierowcy. W miastach w godzinach szczytu jeździ się zawsze trudniej. Jak ktoś nie ma cierpliwości to nie powinien być. kierowcą!!
Avatar
ha / 25 czerwca 2012 o 18:36
Skąd się biorą tacy radni?
Avatar
Andrzej / 25 czerwca 2012 o 16:02
Dajcie już ludzie spokój radnej z PISu! Przecież w tym artykule nie chodzi o problem nauki jazdy, tylko o reklamę jednej ze szkół jazdy do której ludzie nie walą już drzwiami i oknami jak kiedyś. Taki temat to typowy zapchaj dziura jeśli nie ma o czym w danej chwili pisać. Artykuł sponsorowany i tyle.
Avatar
m / 25 czerwca 2012 o 14:10
[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]

[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]
Najlepszą lekcją będzie dla świeżego kierowcy wyjechanie swoim samochodem na miasto i to że go obtrąbią. Bardzo szybko się wtedy człowiek uczy patrzeć dookoła i jeździć dynamicznie.
Jak mu zgaśnie samochód na światłach to na drugi raz pojedzie tak żeby nie blokował drogi, albo pojedzie mpk.
Nie rozumiem tej ogólnej pobłażliwości dla L-ek - jak ktoś nie zrozumie że ruch musi sie odbywać płynnie to będzie strąbiony. Od nauki ruszania jest plac a od nauki zmiany pasów i biegów są drogi poza miastem w terenie niezabudowanym.
Jak ktoś stoi przede mną na rondzie i nie rusza jeśli jest pusta droga to trąbie bez wzgledu na to czy to L czy nie
[quote name='anka' timestamp='1340623805' post='641664']
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[/quote]rozwiń
Avatar
anka / 25 czerwca 2012 o 13:30
[quote name='sdrtyhqa45t' timestamp='1340622435' post='641656']
Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewrowe są puste, a najwięcej "L" jeździ po ulicach. Jak myslisz dlaczego? Jeśli nie myslisz to podpowiem, bo jeśli klient się nie nauczy jeździć to wróci i dodatkowo zapłaci, a w większości takie dodatkowe godziny są pozafiskalne, więc większy zysk. Co do zarzutów o dbanie o własne interesy, to chyba bardziej można stwierdzić, że wykorzystujący sytuację instruktorzy dbają o własne interesy nie licząc się z innymi niż radna. Radzę poobserwować place manewrowe i będziemy mieli pełny obraz sytuacji. Zauważcie, że pustoszeją w godzinach szczytu, a są zapełnione jak jest mały ruch na mieście. Wreszcie, jak się chce wcisnąć dodatkowe godziny wystarczy z kursantem pojechać w godzinach szczytu np na rondo przy makro (wjazd od Witosa) i kazać mu skręcić w lewo. Jak zostanie ztrąbiony to sam dojdzie do wniosu, że jeszcze musi się doszkolić.
[/quote]
Skąd wiesz, że w godzinach szczytu place manewrowe są puste. Jeździsz i sprawdzasz? Ja jeśli już miałam w godzinach szczytu jazdy, a raczej tego się starałam unikać, to wtedy staraliśmy się robić plac, jeśli byl wolny. Ale całe 2 godziny na placu też się nie spędza. Poza tym 1, 2 lekcje w godzinach szczytu też się przydaje, bo jednak w takich warunkach też kierowca musi sobie radzić, a jeżdzi się wtedy trudniej niż w normalnych warunkach.
[quote name='sdrtyhqa45t' timestamp='1340622435' post='641656']
Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewro... rozwiń
Avatar
sdrtyhqa45t / 25 czerwca 2012 o 13:07
[quote name='ewa' timestamp='1340604360' post='641533']
Tak czytam niektóre komentarze i szlak mnie trafaia,a gdzie wy jeździliście jak robiliście prawo jazdy,sprawdza sie powiedzenie"zapomniał wół jak cielęciem był"
[/quote] Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę w korkach? Bardzo dobry pomysł radnej, mimo że jest z pisu, brawa za odwagę. Niestety instruktorzy często nagminnie wykorzystują takie sytuacje, w godzinach szczytu place manewrowe są puste, a najwięcej "L" jeździ po ulicach. Jak myslisz dlaczego? Jeśli nie myslisz to podpowiem, bo jeśli klient się nie nauczy jeździć to wróci i dodatkowo zapłaci, a w większości takie dodatkowe godziny są pozafiskalne, więc większy zysk. Co do zarzutów o dbanie o własne interesy, to chyba bardziej można stwierdzić, że wykorzystujący sytuację instruktorzy dbają o własne interesy nie licząc się z innymi niż radna. Radzę poobserwować place manewrowe i będziemy mieli pełny obraz sytuacji. Zauważcie, że pustoszeją w godzinach szczytu, a są zapełnione jak jest mały ruch na mieście. Wreszcie, jak się chce wcisnąć dodatkowe godziny wystarczy z kursantem pojechać w godzinach szczytu np na rondo przy makro (wjazd od Witosa) i kazać mu skręcić w lewo. Jak zostanie ztrąbiony to sam dojdzie do wniosu, że jeszcze musi się doszkolić.
[quote name='ewa' timestamp='1340604360' post='641533']
Tak czytam niektóre komentarze i szlak mnie trafaia,a gdzie wy jeździliście jak robiliście prawo jazdy,sprawdza sie powiedzenie"zapomniał wół jak cielęciem był"
[/quote] Ja na szczęście uczyłem się w innym mieście i mi wystarczyło 15 godzin, tylko dlatego, że nie jeździłem w korkach. Czego można się nauczyć stojac w korku?? A później wszyscy klną, że młodzi kierowcy nie potrafia jeździć, a niby gdzie sie mają nauczyć stojąc co drugą godzinę ... rozwiń
Avatar
realistaPL / 25 czerwca 2012 o 13:06
Pani radnej nie podoba się że musi jechać do pracy z L-ką i zaczyna wymyślać. Jak przyszli kierowcy mają się nauczyć radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze ? W szczerym polu najlepiej ? Z doświadczenia wiem, że w niedziele rano niewiele można się na drodze nauczyć oprócz znaków...
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 2

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 2

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 9

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!