sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Radna PO nie przyszła, prezydent Żuk stracił większość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2015, 19:30
Autor: drs

To kiedyś musiało się stać i stało się w czwartek. Prezydent Lublina stracił większość głosów w Radzie Miasta, bo na posiedzenie nie przyszła jedna z radnych, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Rozkład sił w lubelskiej radzie wygląda tak, że proprezydencka koalicja Platformy Obywatelskiej (13 mandatów) i Wspólnego Lublina (3 radnych) ma tylko jeden głos przewagi nad opozycyjnym klubem Prawa i Sprawiedliwości liczącym 15 członków. Wystarczy, że ktoś nie przyjdzie i przewaga znika.

- Kontaktowaliśmy się z koleżanką, jest na zwolnieniu lekarskim - mówi Wojciech Krakowski, przewodniczący klubu PO. - Dzwoniliśmy rano. Mówiła, że jest w szpitalu - odpowiada radna Marta Wcisło z PO.

Brak jednego głosu dotkliwie dał się we znaki wspierająca prezydenta koalicja. Gdyby była w komplecie, prezydent zdołałby przeforsować w Radzie Miasta uchwałę umożliwiającą budowę galerii handlowej w miejscu starego budynku pedetu. Zrezygnował z tego pomysłu, gdy zorientował się, że nie ma szans na przyjęcie uchwały, a jej odrzucenie skutkowałoby koniecznością powtórzenia części zakończonych już procedur.

Z kolei podwyżki opłat za cmentarze komunalne udało się koalicji przegłosować tylko dlatego, że opozycyjny radny PiS, Zbigniew Ławniczak... nie dobiegł do swojego miejsce wracając z łazienki. Uchwała w sprawie opłat przeszła jednym głosem, po czym doszło do trwających dość długo słownych utarczek między dwiema siłami w radzie.

Gorzej poszło prezydentowi z uchwałą dotyczącą podwyżek opłat za wodę i ścieki, która została przez radnych odrzucona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin polityka rada miasta
Gość
Josef
Student
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 stycznia 2015 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PiSuarki szczekają karawana idzie dalej.

Rozwiń
Josef
Josef (30 stycznia 2015 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łysy został wybrany zwykła mniejszością,to trzeba się podać do dymisji ,bo hazardziści i gumo filcowi już nie będą mieć poparcia!

Rozwiń
Student
Student (30 stycznia 2015 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli PO ma takich obrońców to gratuluję. Gościu sam sobie zaprzeczasz skoro nie dyskutujesz to po co odpowiadasz. Po-za tym jesteś rasistą skoro odmawiasz ludziom innego światopoglądu. A tak  na  przyszłość Mieszkańcy Lublina nie stać was na lepszą reprezentację ludzi GODNYCH bez względu na opcję po co wybieracie niegodnych. 

naMieszkańcy Lublina nie stać was naMieszkańcy Lublina nie stać was
Rozwiń
Mailo
Mailo (30 stycznia 2015 o 01:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystko to po prostu PATOLOGIA OBYWATELSKA. Żenada. O tym, jakie będą zmiany w Lublinie rozstrzyga grypa i oddawanie moczu. Gratuluję dr Żuk. Dobrze pan się w tym odnajduje?

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2015 o 23:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bronisław jesteś zwykłym omamionym przez Radio Maryja głupcem. A Żukowi to ty możesz buty czyścić. Nie odpisuj mi bo nie z prostakami z definicji nie dyskutuję.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!