Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2013 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Radnemu marzą się drogowskazy do kościoła

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 28 A A
Miejski radny chce oznakowania dojazdu do kościoła przy ul. Filaretów (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiw
Miejski radny chce oznakowania dojazdu do kościoła przy ul. Filaretów (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiw

Oznakowania dojazdu do kościoła przy ul. Filaretów chce miejski radny Piotr Krzysztof Kuty (obecnie niezrzeszony, wcześniej należał do klubu radnych PiS). Radny skierował już do magistratu oficjalne pismo w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chociaż kościół znajduje się przy ul. Filaretów i jest doskonale widoczny od tej ulicy, to jednak nie ma od niej bezpośredniego dojazdu do budynków zarówno kościoła jak i plebanii. Zamknięcie dla ruchu części ul. Rymwida spowodowało dodatkowe problemy – pisze Kuty do prezydenta.

Radny chce, by drogowskazy z symbolem kościoła stanęły przy ul. Wallenroda, przy Rymwida (z obydwu stron) oraz na skrzyżowaniach ul. Grażyny z Wajdeloty, Wajdeloty z Wallenroda i Wallenroda z Grażyny, a ponadto przy wjeździe na posesję parafii.

Oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie ma, ale znaków raczej nie będzie. – W Lublinie nie praktykuje się takiego rozwiązania – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Oznakowana jest archikatedra i bazylika dominikanów, ale dlatego że są to obiekty zabytkowe.

Kuty wcześniej prosił już Ratusz o budowę chodników obok tego kościoła. W parafialnej gazetce można było znaleźć jego felietony, a fundacja, której prezesem jest radny, organizowała w kościele spotkania i koncerty.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ferdek Kiepski / 5 września 2013 o 22:21

Postawcie mu jeszcze drogowskaz do rady miejskiej aby trafił do kasy po pieniądze za wspaniały pomysł. Głupoty to każdy potrafi wymyślać ,tylko robić nie ma komu.

Avatar
grabarz / 5 września 2013 o 22:16

Kazden powinien miec mozliwosc besproblemowego dotarcia do swiatyni katolickiej. Jak sie komu niepodoba, to moze wyemigrowac do Izraela albo gdzie indziej. Polska jest krajem katolickim i trzeba ulatwien a nie utrudnien. Psy szczekac moga ale karawana pojdzie dalej.

A co z drogowskazem na cmentarz, chyba niedługo Ci się przyda, bo w ostatniej drodze wstyd byłoby zabłądzić.

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 5 września 2013 o 21:38

Tacy moherowi popier***eńcy są radnymi??? Allahu akbar!!! 

Qrva gdzie my żyjemy juz w Polsce "G"?

JUDE ???

Avatar
kret / 5 września 2013 o 21:22

Troche dziwne komentarze, Jesli facet reprezentuje dana dzielnice to ma za zadanie upraszczac zycie mieszkancom proste, a to czy chce drogowskaz do kosciola rzymsko/greko katoliczkiego badz jakiekolwiek innego to oki, nie rozumiem tego lamentu i skowyczenia co niektorych forumowiczow 

Avatar
żyd / 5 września 2013 o 20:00

Halo jakiej fundacji jest prezesem prezesunio Kuty??? Wrzućcie no choć jeden jego felieton na forum abym ocenił poziom intelektualny tego nawiedzonego w duchu świętym judasza co to przedkłada walory pieniężne nad krucjatę na rzecz Lublina. Dlaczego Kuty nie jest radnym bezinteresownym finansowo jak poseł Palikot? Bo jest pazerny na kasę i po to poszedł na radnego!!!! Prawda prezesuniu?????

Avatar
catholic / 5 września 2013 o 19:51

Tacy moherowi popierdoleńcy są radnymi??? Allahu akbar!!! 

Qrva gdzie my żyjemy juz w Polsce "G"?

Avatar
Zib / 5 września 2013 o 17:46

Szkoda, że radny Piotr Kuty nie napisał w swojej gazetce, że głosował ZA podwyżką opłat za wywóz śmieci z 6,70 zł do 12 zł na osobę.

Avatar
XXXY / 5 września 2013 o 14:17

O ile macie więcej takich radnych, to Wam bardzo współczuję.  Wydaje mi się, że niemal w każdym mieście znajdzie się taki krzykacz.

Avatar
Quasimodoxxl / 5 września 2013 o 14:13

I kategorycznie żądam by łone znalazły się w kodeksie drogowym i egzaminowani za niestosowanie się do łonych znaków byli oblewani.Abo dali na msze,ich wybór.

Do kodeksu należy jeszcze dodać obowiązek umieszczenia w każdym samochodzie krzyża, i obowiązek odmówienia modlitwy przez kierowcę przed każdym odjazdem.  Proboszcz osobiście będzie sprawdzał za drobną opłatą w wysokości 5 złotych od łebka.  Od pijanych - 20 złotych, bo większe ryzyko wypadku.  (Do wszystkiego oczywiście doliczyć VAT, bo państwowa kasa też świeci pustkami.)

Do kodeksu należy jeszcze dodać obowiązek umieszczenia w każdym samochodzie krzyża, i obowiązek odmówienia modlitwy przez kierowcę przed każdym odjazdem.  Proboszcz osobiście będzie sprawdzał za drobną opłatą w wysokości 5 złotych od łebka.  Od pijanych - 20 złotych, bo większe ryzyko wypadku.  (Do wszystkiego oczywiście doliczyć VAT, bo państwowa kasa też świeci pustkami.)

rozwiń
Avatar
inaosed / 5 września 2013 o 14:11

Kazden powinien miec mozliwosc besproblemowego dotarcia do swiatyni katolickiej. Jak sie komu niepodoba, to moze wyemigrowac do Izraela albo gdzie indziej. Polska jest krajem katolickim i trzeba ulatwien a nie utrudnien. Psy szczekac moga ale karawana pojdzie dalej.

Radny Kuty, czy kolejny geniusz - Pitucha ? Każda ma możliwość bezproblemowego dotarcia do świątyni katolickiej, bo o ile nie jest ślepy i widzi wysoką na kilkadziesiąt metrów wieżę kościoła. Typowe bredzenie pod publiczkę, żeby się podlizać i zaistnieć.

quote>

Radny Kuty, czy kolejny geniusz - Pitucha ? Każda ma możliwość bezproblemowego dotarcia do świątyni katolickiej, bo o ile nie jest ślepy i widzi wysoką na kilkadziesiąt metrów wieżę kościoła. Typowe bredzenie pod publiczkę, żeby się podlizać i zaistnieć.

rozwiń
Avatar
Ferdek Kiepski / 5 września 2013 o 22:21

Postawcie mu jeszcze drogowskaz do rady miejskiej aby trafił do kasy po pieniądze za wspaniały pomysł. Głupoty to każdy potrafi wymyślać ,tylko robić nie ma komu.

Avatar
grabarz / 5 września 2013 o 22:16

Kazden powinien miec mozliwosc besproblemowego dotarcia do swiatyni katolickiej. Jak sie komu niepodoba, to moze wyemigrowac do Izraela albo gdzie indziej. Polska jest krajem katolickim i trzeba ulatwien a nie utrudnien. Psy szczekac moga ale karawana pojdzie dalej.

A co z drogowskazem na cmentarz, chyba niedługo Ci się przyda, bo w ostatniej drodze wstyd byłoby zabłądzić.

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 5 września 2013 o 21:38

Tacy moherowi popier***eńcy są radnymi??? Allahu akbar!!! 

Qrva gdzie my żyjemy juz w Polsce "G"?

JUDE ???

Avatar
kret / 5 września 2013 o 21:22

Troche dziwne komentarze, Jesli facet reprezentuje dana dzielnice to ma za zadanie upraszczac zycie mieszkancom proste, a to czy chce drogowskaz do kosciola rzymsko/greko katoliczkiego badz jakiekolwiek innego to oki, nie rozumiem tego lamentu i skowyczenia co niektorych forumowiczow 

Avatar
żyd / 5 września 2013 o 20:00

Halo jakiej fundacji jest prezesem prezesunio Kuty??? Wrzućcie no choć jeden jego felieton na forum abym ocenił poziom intelektualny tego nawiedzonego w duchu świętym judasza co to przedkłada walory pieniężne nad krucjatę na rzecz Lublina. Dlaczego Kuty nie jest radnym bezinteresownym finansowo jak poseł Palikot? Bo jest pazerny na kasę i po to poszedł na radnego!!!! Prawda prezesuniu?????

Avatar
catholic / 5 września 2013 o 19:51

Tacy moherowi popierdoleńcy są radnymi??? Allahu akbar!!! 

Qrva gdzie my żyjemy juz w Polsce "G"?

Avatar
Zib / 5 września 2013 o 17:46

Szkoda, że radny Piotr Kuty nie napisał w swojej gazetce, że głosował ZA podwyżką opłat za wywóz śmieci z 6,70 zł do 12 zł na osobę.

Avatar
XXXY / 5 września 2013 o 14:17

O ile macie więcej takich radnych, to Wam bardzo współczuję.  Wydaje mi się, że niemal w każdym mieście znajdzie się taki krzykacz.

Avatar
Quasimodoxxl / 5 września 2013 o 14:13

I kategorycznie żądam by łone znalazły się w kodeksie drogowym i egzaminowani za niestosowanie się do łonych znaków byli oblewani.Abo dali na msze,ich wybór.

Do kodeksu należy jeszcze dodać obowiązek umieszczenia w każdym samochodzie krzyża, i obowiązek odmówienia modlitwy przez kierowcę przed każdym odjazdem.  Proboszcz osobiście będzie sprawdzał za drobną opłatą w wysokości 5 złotych od łebka.  Od pijanych - 20 złotych, bo większe ryzyko wypadku.  (Do wszystkiego oczywiście doliczyć VAT, bo państwowa kasa też świeci pustkami.)

Do kodeksu należy jeszcze dodać obowiązek umieszczenia w każdym samochodzie krzyża, i obowiązek odmówienia modlitwy przez kierowcę przed każdym odjazdem.  Proboszcz osobiście będzie sprawdzał za drobną opłatą w wysokości 5 złotych od łebka.  Od pijanych - 20 złotych, bo większe ryzyko wypadku.  (Do wszystkiego oczywiście doliczyć VAT, bo państwowa kasa też świeci pustkami.)

rozwiń
Avatar
inaosed / 5 września 2013 o 14:11

Kazden powinien miec mozliwosc besproblemowego dotarcia do swiatyni katolickiej. Jak sie komu niepodoba, to moze wyemigrowac do Izraela albo gdzie indziej. Polska jest krajem katolickim i trzeba ulatwien a nie utrudnien. Psy szczekac moga ale karawana pojdzie dalej.

Radny Kuty, czy kolejny geniusz - Pitucha ? Każda ma możliwość bezproblemowego dotarcia do świątyni katolickiej, bo o ile nie jest ślepy i widzi wysoką na kilkadziesiąt metrów wieżę kościoła. Typowe bredzenie pod publiczkę, żeby się podlizać i zaistnieć.

quote>

Radny Kuty, czy kolejny geniusz - Pitucha ? Każda ma możliwość bezproblemowego dotarcia do świątyni katolickiej, bo o ile nie jest ślepy i widzi wysoką na kilkadziesiąt metrów wieżę kościoła. Typowe bredzenie pod publiczkę, żeby się podlizać i zaistnieć.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!