poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Radni : Astoria nie na sprzedaż

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2008, 13:40
Autor: Dominik Smaga

Miasto nie sprzeda budynku Astorii u zbiegu Al. Racławickich i ul. Lipowej. Na taką transakcję nie zgodziła się Rada Miasta.

Radni chcą, by wcześniej prezydent rozwiązał (zawartą 16 lat temu ze spółką Multico) niekorzystną dla miasta umowę najmu budynku. Miesięczny przychód netto miasta z tytułu czynszu to niespełna 30 tys. złotych. A taka umowa będzie ważna jeszcze przez 9 lat.

Prezydent prosił radnych o zgodę na wystawienie budynku na przetarg. Ale takiej zgody nie dostał. Bo gdyby miasto chciało sprzedać Astorię, to Multico przysługiwałoby prawo pierwokupu. Spółka przyznała w czwartek na naszych łamach, że kilkakrotnie proponowała miastu odkupienie atrakcyjnie położonego gmachu.

Ratusz już po raz trzeci skierował do Rady Miasta projekt uchwały uprawniającej prezydenta do sprzedaży budynku. - Dla mnie to wygląda, jak rozpaczliwa próba szukania pieniędzy dla naszego budżetu - mówi radny PO, Dariusz Piątek.

- Ta sprawa za każdym razem jest nam inaczej przedstawiana, a tu w prasie czytamy, że Multico od dawna zabiega o sprzedaż tego budynku - mówił Zdzisław Drozd, radny PiS.

- Owszem, trzeba to sprzedać, ale najpierw trzeba rozwiązać umowę, później sporządzić wycenę i dopiero wtedy wystawić na przetarg - radził Krzysztof Siczek, radny PiS.

Jeśli miasto najpierw rozwiąże umowę, wtedy Multico będzie przysługiwać zwrot kwoty, którą budynek zyskał na wartości dzięki inwestycjom poczynionym przez spółkę.

- Być może nakłady są już zamortyzowane - mówi Piątek. Ostatecznie za uchwałą zezwalającą na sprzedaż Astorii głosowało tylko dwóch radnych, z czego jeden... dlatego, że się pomylił. Efekt? Prezydent nie ma prawa wystawić budynku na przetarg.

Ratusz zapowiada, że spróbuje wynegocjować z Multico lepsze stawki czynszu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
żarówa
Robakiewicz
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

żarówa
żarówa (22 czerwca 2008 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I nie wpuszczac tu IKEI. I MCDonalda przegonic precz. I MPWiK wyrzucić - oszusty jedne...
Rozwiń
Robakiewicz
Robakiewicz (22 czerwca 2008 o 06:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Multico won z Lublina!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!