Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2012 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Radni domagają się powrotu kuchni do szkół

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 4 A A
Tam, gdzie jest catering uczniowie płacą także za przygotowanie posiłków (Jacek Świerczyński / Archi
Tam, gdzie jest catering uczniowie płacą także za przygotowanie posiłków (Jacek Świerczyński / Archi

Przywrócenia działalności kuchni w podstawówce przy Biedronki oraz zespołach szkół przy Radzyńskiej i Rzeckiego domaga się od prezydenta grupa radnych PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotąd uczniowie płacili tu za obiady od firmy cateringowej więcej niż ci, którzy jedzą posiłki przygotowane w szkołach. Tam, gdzie są kuchnie opłaty pokrywają tylko "wsad do kotła”, a resztę kosztów opłaca miasto.

Tam, gdzie jest catering uczniowie płacą także za przygotowanie posiłków. Radnych nie zadowala przyjęte przez prezydenta rozwiązanie, w którym uczeń płaci za produkty, a resztę miasto dopłaca firmie cateringowej. Chcą, by kuchnie wznowiły pracę.

Prezydent odpowiada, że kosztowałoby to od 7 do 9 mln zł, które trzeba by pozyskać ograniczając modernizację wielu szkół.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
catering / 2 września 2012 o 19:11
Tak tak karmmy dzieci tymi śmieciami kateringowymi a będązdrowi dorośli( póżniej )
Avatar
dr Japa / 2 września 2012 o 12:09
Proszę o przypomnienie, bo pamięć szwankuje.... Czy jak likwidowano stołówki w szkołach kilka lat temu to radni nie był ZA???? Czy to nie jeden z radnych liczyl, ze na cateringu do szkół zarobi niezłą kasę?????
jak on się zwał ten cwaniaczek????
Avatar
Gość / 2 września 2012 o 11:23
[quote name='ravajas@wp.pl' timestamp='1346575856' post='669643']
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 lat (albo chociaż do końca Pana kadencji - następny prezydent znów weźmie od Foxmana kasę i znów zablokuje spopielarnię).
[/quote]No,bo przecież o to chodzi w tych wszystkich szwindlach.
[quote name='ravajas@wp.pl' timestamp='1346575856' post='669643']
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarn... rozwiń
Avatar
ravajas@wp.pl / 2 września 2012 o 10:50
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 lat (albo chociaż do końca Pana kadencji - następny prezydent znów weźmie od Foxmana kasę i znów zablokuje spopielarnię).
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 l... rozwiń
Avatar
catering / 2 września 2012 o 19:11
Tak tak karmmy dzieci tymi śmieciami kateringowymi a będązdrowi dorośli( póżniej )
Avatar
dr Japa / 2 września 2012 o 12:09
Proszę o przypomnienie, bo pamięć szwankuje.... Czy jak likwidowano stołówki w szkołach kilka lat temu to radni nie był ZA???? Czy to nie jeden z radnych liczyl, ze na cateringu do szkół zarobi niezłą kasę?????
jak on się zwał ten cwaniaczek????
Avatar
Gość / 2 września 2012 o 11:23
[quote name='ravajas@wp.pl' timestamp='1346575856' post='669643']
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 lat (albo chociaż do końca Pana kadencji - następny prezydent znów weźmie od Foxmana kasę i znów zablokuje spopielarnię).
[/quote]No,bo przecież o to chodzi w tych wszystkich szwindlach.
[quote name='ravajas@wp.pl' timestamp='1346575856' post='669643']
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarn... rozwiń
Avatar
ravajas@wp.pl / 2 września 2012 o 10:50
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 lat (albo chociaż do końca Pana kadencji - następny prezydent znów weźmie od Foxmana kasę i znów zablokuje spopielarnię).
Albo jestem ślepy, albo radni znów próbują mnie oszukać. Nigdzie nie mogę doczytać o tym, żeby radni mieli dofinansowywać te stołówki ze swoich diet. Bo jak widzę tekst "resztę pokrywa miasto" to mam pytanie: z czego? Czy nie z pieniędzy wcześniej odebranych pod przymusem podatnikom? A może Foxman coś dał za to by zablokować spopielarnię zwłok? O, to byłby dobry geszeft. Panie Żuk, weź Pan napisz Foxmanowi, że zablokuje Pan tę spopielarnię, jak tylko wpłynie przelew od ADL na kwotę, która zaspokoi obiady dla dzieci na jakieś np 5 l... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!