środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Radni idą na wojnę z wyborczym śmietnikiem w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2014, 05:00
Autor: Dominik Smaga

Czyste Wybory: Do lubelskiej Rady Miasta wpłynął zapowiadany projekt uchwały, zgodnie z którą politycy wieszający plakaty wyborcze przy ulicy musieliby za to płacić dziesięć razy więcej niż teraz. Aktualna stawka za plakat to tylko 1 zł za metr kwadratowy dziennie

Projekt złożyła grupa radnych z klubu Wspólny Lublin. - Mamy przekonanie, że wszystkim radnym powinno zależeć na porządku i bezpieczeństwie, stąd liczymy na to, że uchwała zostanie przyjęta - mówi Krzysztof Siczek, przewodniczący klubu. Głosowanie planowane jest na 13 lutego. Uchwała zmieniłaby tabelę opłat za tzw. zajęcie pasa drogowego, m.in. pod reklamy. Teraz za wszelkie reklamy trzeba płacić 1 zł za metr kwadratowy dziennie. Nie ma tu znaczenia, czy przy drodze reklamuje się sklep, czy polityk. I właśnie to miałoby się zmienić. Radni chcą, by inaczej były traktowane reklamy wyborcze. Proponują, by były one w tabeli ujęte jako odrębna kategoria i objęte stawką 10 zł za mkw. za dobę. - Wywieszenie pojedynczego plakatu wyborczego będzie kosztowało ok. 300 zł miesięcznie - szacował Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta, radny Wspólnego Lublina. Ale w sprawie plakatów radni będą głosować dwukrotnie: raz w sprawie stawek, a raz nad projektem apelu do prezydenta, by jego podwładni w ogóle nie wydawali zezwoleń na umieszczanie plakatów wyborczych przy jezdniach. Ratusz już deklaruje, że takich zezwoleń nie będzie. Po co zatem jeszcze zmiana stawki na 10 zł? Po to, by móc dotkliwie karać tych, którzy mimo wszystko wywieszą plakaty bez zezwolenia. Ustawa o drogach publicznych mówi, że za nielegalnie powieszone reklamy nalicza się karną opłatę, która jest dziesięciokrotnością opłaty podstawowej. Gdyby radni nie zgodzili się na podwyżkę, wtedy karna stawka wynosiłaby 10 zł za mkw. dziennie, a jeśli radni przyjmą projekt Wspólnego Lublina, kara będzie wynosić aż 100 zł na dobę za każdy metr kwadratowy powieszonego wbrew prawu plakatu wyborczego. W swym apelu radni proszą też, by miejskie służby wypełniały swe obowiązki tak, by w trakcie kampanii wyborczej nie było łamane prawo, w tym przepisy porządkowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin wybory czyste wybory
Ktoś z SP28
Matka
Zbigniew Ławniczak radny
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ktoś z SP28
Ktoś z SP28 (15 marca 2014 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O! Pod moją szkołą!

Rozwiń
Matka
Matka (4 lutego 2014 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak widać na zdjeciu i te plakaty wiszą nielegalnie na barierkach na przejściu dla pieszych zasłaniają je a tu jest przejście dla dzieci ze szkły. Czy to jest normalne pytam ? ! Śmietnik ogólny na kijach.

Rozwiń
Zbigniew Ławniczak radny
Zbigniew Ławniczak radny (4 lutego 2014 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jest zdjęcie z ulicy na której mieszkam w Lublinie faktycznie ,,plakatowy śmietnik ,, wyglada bardzo źle w całym mieście. Będę głosował za tym aby był zakaz wywieszania plakatów . Wybudowane nowe trakcje trolejbusowe na Jana Pawła II i wymiana słupów energetycznych na nowe służy dobru ogólnego a nie wieszaniu plakatów na drutach.

Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2014 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ten kto coś robi nie ma się czego bać wykoszeni będą tylko ci co są anonimowi bo.............. nic nie robią prócz ordynarnego nachalnego plakatowania ;-)

masz racje! sam pomysł oceniam na plus, oby więcej takich pomysłów, napewno będzie mniej śmieci i sprzątania po wyborach

Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2014 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wspólny Lublin - inicjatywa ok. Wreszcie może zostanie ograniczony ten bajzel na słupach.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!