sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Radni kłócą się o odwołanie prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2009, 12:05
Autor: Dominik Smaga

- Czy prowadzę Lublin do katastrofy? - pyta radnych prezydent Adam Wasilewski. - Lublin jedzie na ręcznym - odpowiada Michał Widomski, radny niezrzeszony. W Ratuszu trwa debata nad rozpisaniem referendum. Relacja na żywo z sesji Rady Miasta.

Nad rozpisaniem referendum w sprawie odwołania Adama Wasilewskiego ze stanowiska prezydenta Lublina debatują w Ratuszu miejscy radni. Głosowanie w tej sprawie jest konsekwencją wcześniejszej decyzji Rady Miasta, która nie udzieliła prezydentowi absolutorium za rok 2008 uznając, że źle zarządzał miejską kasą.

- Referendum powinno być oparte na przekonaniu państwa, że jako prezydent prowadzę to miasto do katastrofy, albo że moje działania blokują rozwój miasta - mówi Adam Wasilewski radnym i wskazuje, że na tle innych podobnych miast Lublin wydatki inwestycyjne Lublina i ich wykonanie nie wyglądają źle.

Prezydenta w obronę biorą koledzy z partii. - Rozpisanie referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta powinno być skutkiem zdarzeń nadzwyczajnych - uważa Paweł Bryłowski, szef klubu radnych PO. - Nic nie zdarzyło się takiego, co mogłoby obciążać winą prezydenta i konieczność rozpisania referendum, by usunąć go z urzędu - dodaje.

- Gdyby przyjąć, że niepełne wykonanie budżetu jest powodem do odwołania prezydenta to musielibyśmy odwoływać wszystkich dotychczasowych prezydentów - twierdzi Wojciech Krakowski (PO).

- Ta zabawa w referendum nas konkretne pieniądze kosztuje - ostrzega Stanisław Podgórski (PO). Jego zdaniem już samo nieudzielenie absolutorium prezydentowi obniżyło wiarygodność finansową miasta w instytucjach finansowych, co oznacza, że miasto dostaje gorsze warunki kredytów.

- W ciągu ostatnich dwóch lat Lublin jedzie na ręcznym hamulcu - grzmi Michał Widomski, radny niezrzeszony.

- Tu już nie jesteśmy ograniczeni oceną wykonania budżetu, ale całokształtu działalności prezydenta - mówi Janusz Mazurek (PiS). - Czy pan prezydent nie kieruje teraz aktywności na inne pola? - pyta Mazurek i przywołuje prasowe publikacje na temat personalnych targów dotyczących prób utworzenia nowej większościowej koalicji w Radzie Miasta i proponowania w zamian stanowisk, m.in. w spółce Międzynarodowe Targi Lubelskie.

Wasilewskiego bronią także byli radni PiS. - Podanie do publicznej wiadomości informacji o referendum jest psychologicznie złe - twierdzi radny Krzysztof Podkański. - Referendum oznacza, że w Lublinie nie jesteśmy w stanie się porozumieć, że w Lublinie nie ma klimatu do robienia interesów - dodaje.


Nie wiadomo jednak, czy uchwała zapadnie jeszcze dzisiaj. O jej przełożenie na wrześniową sesję wnioskował radny lewicy Jan Gąbka. Głosowanie nad tym wnioskiem odbędzie się dopiero po zakończeniu dyskusji

- Dalibyśmy panu dwa miesiące czasu na to, by przygotować plan naprawczy - mówi Michał Widomski, radny niezrzeszony. - Plan naprawy czego? - pyta Bryłowski. - Jeżeli cokolwiek chcemy naprawiać, to poprzez odpowiedni kształt budżetu - dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ire
barbie
leniak
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ire
ire (18 czerwca 2009 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem to nie radni a mieszkancy powinni zadecydowac na przykladzie takim z iloma sprwami sie zwrocili i co do tej pory jest zalatwione nic chyba to troche z lenistwa lub zlych zc P prezydenta Nikt nie slucha tylko z rekami w kieszeni wzrusza ramionami jeden na drugiego zwala a miesiąc leci piemiązki do kieszonki stala posadka i nic sie nie dzieje Nawet niema sie do kogo zwrocic
Rozwiń
barbie
barbie (18 czerwca 2009 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chcemy koziołka Matołka!
Rozwiń
leniak
leniak (18 czerwca 2009 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sisio rulez...
Sisu ile za głos?
Rozwiń
leniak
leniak (18 czerwca 2009 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sisio Podkanski chciałby interesy w radzie miejskiej robić?
Ile Sisiu chcesz kasy za poparcie Rozkładu Wasilewskiego?
...
swoja drogą Siś to jest jednak lekko opuźniony żeby tak jawnie o swej korupcji w prasie opowiadać...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!