poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Radni nie odwołali przewodniczącego Zygo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2013, 18:38
Autor: Rafał Panas

Zygo twierdzi, że padł ofiarą prowokacji i że jest niewinny  (Maciej Kaczanowski)
Zygo twierdzi, że padł ofiarą prowokacji i że jest niewinny (Maciej Kaczanowski)

Sławomir Zygo (PSL) nadal będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Lublinie, mimo że ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. W piątek obronili go partyjni koledzy.

Sławomir Zygo (zgodził się na podanie nazwiska) ma prokuratorskie zarzuty używania gróźb karalnych i jazdy rowerem po alkoholu. Wszystko przez zdarzenia z połowy maja. Wtedy miał gonić byłą żonę rowerem i krzyczeć, że ją zabije. Kiedy interweniowała policja, nie chciał dmuchać w alkomat. Po zbadaniu krwi okazało się, że ma 2,4 promila.

Radni powiatowi PiS złożyli wniosek o odwołanie Zygo z funkcji przewodniczącego. Ten twierdzi, że padł ofiarą "prowokacji”. Przerzuca się z byłą żoną oskarżeniami o przemoc fizyczną i psychiczną. Oboje mają ograniczoną władzę rodzicielską nad 10-letnim synem, który mieszka z Zygo. Dorosła córka poparła ojca na konferencji prasowej.

– Moje dzieci trzymają za mnie kciuki, właśnie miałem telefon od syna i córki żebym się trzymał – mówił przed piątkowym głosowaniem przewodniczący. – Jestem niewinny i czuję się niewinny. To radni wybrali mnie w 2010 roku i oni zdecydują, co dalej – dodał. Tłumaczył, że "nie chciał nikogo prowokować” i dlatego oddał prowadzenie obrad wiceprzewodniczącej.

Zygo pytany czy sam ustąpi – PiS odwoływało się do jego honoru – odmówił komentarza. Radnych przepraszał z mównicy, że muszą głosować w jego sprawie.

– To głosowanie powinno mieć wymiar etyczno-moralny, a nie polityczny. Przewodniczący ma postawione zarzuty i to może burzyć zaufanie do powiatu, który reprezentuje – argumentował Ryszard Golec, radny PiS.

– Sytuacja jest żenująca. Musimy zastanawiać się czy przewodniczący bił czy nie bił żonę, pił czy nie pił, czy ma założoną niebieską kartę czy nie – mówił radny PO Piotr Sawicki. Tłumaczył, że osób publicznych nie dotyczy zasada, że do momentu sądowego wyroku są bez winy.

– Postawienie wniosku o odwołanie to jak przesądzenie o winie. Nie sądzę, żebyśmy już dziś musieli odwoływać przewodniczącego na podstawie oskarżeń, które nie są należycie udokumentowane. Nie można dobra ogółu stawiać aż tak nad dobrem jednostki i być może skrzywdzić niewinnego człowieka – przekonywał starosta Paweł Pikula (PSL). Zaznaczył, że może zmienić zdanie w zależności od efektów działań prokuratury i sądu.

Głosowanie było tajne. Zygo nie brał w nim udziału. Za jego odwołaniem było siedmiu radnych, przeciwko 14, a jeden się wstrzymał od głosu. Zdecydowaną większość w Radzie Powiatu ma PSL – 14 radnych, PiS – 9 (w piątek było 7), SLD – 2 a PO jednego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
qawa
Bolesna Prawda
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

qawa
qawa (29 sierpnia 2013 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

oni są już ponad 100 lat przy włdzy ?

przy czym ? 

Rozwiń
Bolesna Prawda
Bolesna Prawda (24 czerwca 2013 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

wstyd to jest bronić osoby która stosowała przemoc wobec własnych dzieci a obecnie wyżywa się na 70 letniej kobiecie. Bolesna prawda.

Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2013 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

Rozwiń
Sąsiadka
Sąsiadka (23 czerwca 2013 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta furiatka znów całą noc jeździła po Niedrzwicy i okolicy.
Rozwiń
zniesmaczona
zniesmaczona (19 czerwca 2013 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli obnażają się do tego stopnia wykorzystując media i wszystkie inne możliwe środki to wyzbywamy się godności,honoru i wstydu.Zabrakło tym ludziom klasy.Nie wyobrażam sobie jak można normalnie funkcjonować w pracy jako nauczyciel i wychowawca czy w środowisku działacz partyjny?!Opamiętajcie się ludzie!!!Jesteście nikim w moich oczach,nie radzicie sobie w sytuacjach konfliktowych,na szalę wrzuciliście to co powinno być dla was obojga najważniejsze-mianowicie dzieci. 

                                                                              

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!