Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2012 r.
17:16
Edytuj ten wpis

Radni nie zgodzili się na zwolnienie radnego

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A
Dariusz Jezior (Bartłomiej Żurawski)
Dariusz Jezior (Bartłomiej Żurawski)

Na zwolnienie radnego Dariusza Jeziora (PiS) z Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków nie zgodzili się miejscy radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgodnie z prawem radnego nie wolno zwolnić z pracy bez pozytywnej opinii rady. Mowa o tej samej fundacji, która przez kilkanaście lat dzierżawiła od miasta tereny przy ul. Ruskiej, w tym targowisko i dworzec busów.

Z końcem października umowa wygasła, Ratusz nie zgodził się na prośby LFOZ, by umowę przedłużyć. Fundacja nie chce teraz oddać dworca. Tłumaczy, że miasto powinno jej zwrócić pieniądze zainwestowane w ten teren.

Wniosek o zgodę na zwolnienie radnego Jeziora LFOZ złożyła na początku października. – Proszę nie odbierać tego tak, że zwolnienie ma związek z moim nieudolnym lobbowaniem na rzecz przedłużenia dzierżawy tej fundacji. To zbyt daleko idący wniosek – mówi Jezior. Według oświadczenia majątkowego w zeszłym roku zarobił w LFOZ 18 tys. złotych.

Prezes fundacji, Andrzej Gumieniczek uzasadniał prośbę o zgodę na zwolnienie radnego właśnie wygaśnięciem umowy o dzierżawie terenów przy ul. Ruskiej.

W piśmie do przewodniczącego Rady Miasta stwierdza, że w związku z "utratą środków finansowych na utrzymanie etatów związanych z obsługą prowadzonej działalności gospodarczej” zmuszony jest "do zwolnienia 15 pracowników fundacji, w tym radnego Rady Miasta Lublin, pana Dariusza Jeziora”.

Przeciw wnioskowi fundacji było 26 radnych, nikt nie głosował za jego przyjęciem.

Kłopot w tym, że jak informowało "Radio Lublin" radny Jezior już tak naprawdę nie pracuje w LFOZ, bo jego umowa wygasła 31 października po miesięcznym okresie wypowiedzenia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracoholik / 30 listopada 2012 o 12:49
[quote name='Marek' timestamp='1353275967' post='695743']
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
[/quote]

Mareczku, naucz się czytać ze zrozumieniem!!! Strzeliłeś sobie w kolanko. Nie zrozumiałeś bowiem, że ów "Żuczek" tym właśnie działaniem - wcześniejsza kontrola i późniejsze odstąpienie od przedłużenia umowy z fundacją - chronią pieniądze podatników.
Avatar
pracoholik / 30 listopada 2012 o 12:41
Zupełnie nie rozumiem p. Dariusza Jeziora - jest anglistą z wykształcenia a pcha się do roboty o której chyba ma mgliste pojęcie. Jak bowiem tłumaczyć fakt, że jeszcze nie tak dawno był urzędnikiem wysokiego szczebla (chyba v-ce lub dyrektor) przy ul. Spokojnej (u wojewody lub marszałka?); a obecnie zadowala go niewielka synekurka w LFOZ. Czyżby więc już tak nisko upadł? Tak to jest, jak o awansach decydują kryteria polityczne (kolesiostwo) a nie merytoryczne.

Myślę, że dziennikarze powinni pokazać społeczeństwu, komu uszykowano synekury w tej dziwnej fundacji i ile publicznych środków wydano z budżetu miasta na przechowalnię różnych cwaniaków, co to do roboty się nie garną, gdyż wymyślili sobie misję do spełnienia za publiczne pieniądze. Tylko co my, zwykli zjadacze chleba, z tego mamy?

Ciekawe też byłoby dowiedzieć się, czy LFOZ wpłacała do kasy miejskiej w formie czynszu większe kwoty niż uzyskała w różnej formie z budżetu miejskiego.
Zupełnie nie rozumiem p. Dariusza Jeziora - jest anglistą z wykształcenia a pcha się do roboty o której chyba ma mgliste pojęcie. Jak bowiem tłumaczyć fakt, że jeszcze nie tak dawno był urzędnikiem wysokiego szczebla (chyba v-ce lub dyrektor) przy ul. Spokojnej (u wojewody lub marszałka?); a obecnie zadowala go niewielka synekurka w LFOZ. Czyżby więc już tak nisko upadł? Tak to jest, jak o awansach decydują kryteria polityczne (kolesiostwo) a nie merytoryczne.

Myślę, że dziennikarze powinni pokazać społeczeństwu, komu uszykowa... rozwiń
Avatar
Marek / 18 listopada 2012 o 22:59
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
Avatar
rupert / 18 listopada 2012 o 20:42
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1353250581' post='695587']
PiSowski oszust i krętacz! wstyd! chańba![/quote]
A czego się innego spodziewać po tych gnojach z PIS-u?
Krętacze jakich mało, tylko ciepłe posadki potrafią sobie załatwiać gnoje cholerne !!!
Avatar
pseudowyborca / 18 listopada 2012 o 19:08
Nic nie zrobisz tym przy korycie.Będą na pierwszych miejscach na listach.Nowych nie dopuszczą.Niektórzy parę kadencji "rządzą" miastem i nikt nie może ich ruszyć.Urna to fikcja.
Avatar
Ja / 18 listopada 2012 o 18:15
Umowa na czas określony wygasa i już. Żadna decyzja Rady nie była tu potrzebna nawet w przypadku radnego. Jeśli jednak była to umowa na stałe, to wypowiedzenie nie jest ważne.
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 18 listopada 2012 o 15:56
PiSowski oszust i krętacz! wstyd! chańba!
Avatar
Janusz / 18 listopada 2012 o 15:52
Ale mieszkańcy będa pamiętać o tych świniach przy korycie.... już za dwa lata...
Avatar
pracoholik / 30 listopada 2012 o 12:49
[quote name='Marek' timestamp='1353275967' post='695743']
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
[/quote]

Mareczku, naucz się czytać ze zrozumieniem!!! Strzeliłeś sobie w kolanko. Nie zrozumiałeś bowiem, że ów "Żuczek" tym właśnie działaniem - wcześniejsza kontrola i późniejsze odstąpienie od przedłużenia umowy z fundacją - chronią pieniądze podatników.
Avatar
pracoholik / 30 listopada 2012 o 12:41
Zupełnie nie rozumiem p. Dariusza Jeziora - jest anglistą z wykształcenia a pcha się do roboty o której chyba ma mgliste pojęcie. Jak bowiem tłumaczyć fakt, że jeszcze nie tak dawno był urzędnikiem wysokiego szczebla (chyba v-ce lub dyrektor) przy ul. Spokojnej (u wojewody lub marszałka?); a obecnie zadowala go niewielka synekurka w LFOZ. Czyżby więc już tak nisko upadł? Tak to jest, jak o awansach decydują kryteria polityczne (kolesiostwo) a nie merytoryczne.

Myślę, że dziennikarze powinni pokazać społeczeństwu, komu uszykowano synekury w tej dziwnej fundacji i ile publicznych środków wydano z budżetu miasta na przechowalnię różnych cwaniaków, co to do roboty się nie garną, gdyż wymyślili sobie misję do spełnienia za publiczne pieniądze. Tylko co my, zwykli zjadacze chleba, z tego mamy?

Ciekawe też byłoby dowiedzieć się, czy LFOZ wpłacała do kasy miejskiej w formie czynszu większe kwoty niż uzyskała w różnej formie z budżetu miejskiego.
Zupełnie nie rozumiem p. Dariusza Jeziora - jest anglistą z wykształcenia a pcha się do roboty o której chyba ma mgliste pojęcie. Jak bowiem tłumaczyć fakt, że jeszcze nie tak dawno był urzędnikiem wysokiego szczebla (chyba v-ce lub dyrektor) przy ul. Spokojnej (u wojewody lub marszałka?); a obecnie zadowala go niewielka synekurka w LFOZ. Czyżby więc już tak nisko upadł? Tak to jest, jak o awansach decydują kryteria polityczne (kolesiostwo) a nie merytoryczne.

Myślę, że dziennikarze powinni pokazać społeczeństwu, komu uszykowa... rozwiń
Avatar
Marek / 18 listopada 2012 o 22:59
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
Avatar
rupert / 18 listopada 2012 o 20:42
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1353250581' post='695587']
PiSowski oszust i krętacz! wstyd! chańba![/quote]
A czego się innego spodziewać po tych gnojach z PIS-u?
Krętacze jakich mało, tylko ciepłe posadki potrafią sobie załatwiać gnoje cholerne !!!
Avatar
pseudowyborca / 18 listopada 2012 o 19:08
Nic nie zrobisz tym przy korycie.Będą na pierwszych miejscach na listach.Nowych nie dopuszczą.Niektórzy parę kadencji "rządzą" miastem i nikt nie może ich ruszyć.Urna to fikcja.
Avatar
Ja / 18 listopada 2012 o 18:15
Umowa na czas określony wygasa i już. Żadna decyzja Rady nie była tu potrzebna nawet w przypadku radnego. Jeśli jednak była to umowa na stałe, to wypowiedzenie nie jest ważne.
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 18 listopada 2012 o 15:56
PiSowski oszust i krętacz! wstyd! chańba!
Avatar
Janusz / 18 listopada 2012 o 15:52
Ale mieszkańcy będa pamiętać o tych świniach przy korycie.... już za dwa lata...

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 0 0

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 16 7

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 36

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 19 2

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 6 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!