sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Radni nie zgodzili się na zwolnienie radnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2012, 17:16
Autor: (drs)

Dariusz Jezior (Bartłomiej Żurawski)
Dariusz Jezior (Bartłomiej Żurawski)

Na zwolnienie radnego Dariusza Jeziora (PiS) z Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków nie zgodzili się miejscy radni.

Zgodnie z prawem radnego nie wolno zwolnić z pracy bez pozytywnej opinii rady. Mowa o tej samej fundacji, która przez kilkanaście lat dzierżawiła od miasta tereny przy ul. Ruskiej, w tym targowisko i dworzec busów.

Z końcem października umowa wygasła, Ratusz nie zgodził się na prośby LFOZ, by umowę przedłużyć. Fundacja nie chce teraz oddać dworca. Tłumaczy, że miasto powinno jej zwrócić pieniądze zainwestowane w ten teren.

Wniosek o zgodę na zwolnienie radnego Jeziora LFOZ złożyła na początku października. – Proszę nie odbierać tego tak, że zwolnienie ma związek z moim nieudolnym lobbowaniem na rzecz przedłużenia dzierżawy tej fundacji. To zbyt daleko idący wniosek – mówi Jezior. Według oświadczenia majątkowego w zeszłym roku zarobił w LFOZ 18 tys. złotych.

Prezes fundacji, Andrzej Gumieniczek uzasadniał prośbę o zgodę na zwolnienie radnego właśnie wygaśnięciem umowy o dzierżawie terenów przy ul. Ruskiej.

W piśmie do przewodniczącego Rady Miasta stwierdza, że w związku z "utratą środków finansowych na utrzymanie etatów związanych z obsługą prowadzonej działalności gospodarczej” zmuszony jest "do zwolnienia 15 pracowników fundacji, w tym radnego Rady Miasta Lublin, pana Dariusza Jeziora”.

Przeciw wnioskowi fundacji było 26 radnych, nikt nie głosował za jego przyjęciem.

Kłopot w tym, że jak informowało "Radio Lublin" radny Jezior już tak naprawdę nie pracuje w LFOZ, bo jego umowa wygasła 31 października po miesięcznym okresie wypowiedzenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pracoholik
pracoholik
Marek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pracoholik
pracoholik (30 listopada 2012 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marek' timestamp='1353275967' post='695743']
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
[/quote]

Mareczku, naucz się czytać ze zrozumieniem!!! Strzeliłeś sobie w kolanko. Nie zrozumiałeś bowiem, że ów "Żuczek" tym właśnie działaniem - wcześniejsza kontrola i późniejsze odstąpienie od przedłużenia umowy z fundacją - chronią pieniądze podatników.
Rozwiń
pracoholik
pracoholik (30 listopada 2012 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zupełnie nie rozumiem p. Dariusza Jeziora - jest anglistą z wykształcenia a pcha się do roboty o której chyba ma mgliste pojęcie. Jak bowiem tłumaczyć fakt, że jeszcze nie tak dawno był urzędnikiem wysokiego szczebla (chyba v-ce lub dyrektor) przy ul. Spokojnej (u wojewody lub marszałka?); a obecnie zadowala go niewielka synekurka w LFOZ. Czyżby więc już tak nisko upadł? Tak to jest, jak o awansach decydują kryteria polityczne (kolesiostwo) a nie merytoryczne.

Myślę, że dziennikarze powinni pokazać społeczeństwu, komu uszykowano synekury w tej dziwnej fundacji i ile publicznych środków wydano z budżetu miasta na przechowalnię różnych cwaniaków, co to do roboty się nie garną, gdyż wymyślili sobie misję do spełnienia za publiczne pieniądze. Tylko co my, zwykli zjadacze chleba, z tego mamy?

Ciekawe też byłoby dowiedzieć się, czy LFOZ wpłacała do kasy miejskiej w formie czynszu większe kwoty niż uzyskała w różnej formie z budżetu miejskiego.
Rozwiń
Marek
Marek (18 listopada 2012 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasne! Bawcie się razem z żuczkiem kosztem podatników. Wesołej zabawy!
Rozwiń
rupert
rupert (18 listopada 2012 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1353250581' post='695587']
PiSowski oszust i krętacz! wstyd! chańba![/quote]
A czego się innego spodziewać po tych gnojach z PIS-u?
Krętacze jakich mało, tylko ciepłe posadki potrafią sobie załatwiać gnoje cholerne !!!
Rozwiń
pseudowyborca
pseudowyborca (18 listopada 2012 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic nie zrobisz tym przy korycie.Będą na pierwszych miejscach na listach.Nowych nie dopuszczą.Niektórzy parę kadencji "rządzą" miastem i nikt nie może ich ruszyć.Urna to fikcja.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!