środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Radni PiS mają sposób jak narzucić innym temat obrad

Dodano: 23 marca 2017, 17:23
Autor: drs

Polityka Radni PiS znaleźli sposób na to, by nie mając większości narzucić innym temat obrad. Za każdym razem, gdy większość Rady Miasta zrezygnuje z serii pytań do prezydenta, to mniejszość zażąda nadzwyczajnych obrad, by stawiać pytania. To oficjalna zapowiedź PiS

(fot. Archiwum)

W Lublinie od miesięcy jest tradycją, że wspierająca prezydenta większość rady wykreśla z obrad punkt przewidujący czas na zadawanie prezydentowi dowolnych pytań, na które – co do zasady – musi odpowiedzieć od razu. Taki punkt musi być wpisany do porządku każdego posiedzenia. Wymaga tego statut Lublina, czyli coś w rodzaju miejskiej konstytucji.

Ten sam statut nie zabrania radnym skreślenia tego punktu już podczas obrad. Prawie za każdym razem radni decydują, że pytań nie będzie, a jeśli ktoś ma jakąś sprawę, to może złożyć pytanie na piśmie.

Radni PiS znaleźli jednak skuteczny sposób na przepytywanie prezydenta na żywo, choć większość głosów mają nie oni, ale koalicja Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina.

Ten sposób to sesje nadzwyczajne, czyli dodatkowe posiedzenia zwoływane na wniosek co najmniej 8 radnych. Z porządku takich obrad nie można nic skreślić bez zgody osób, które o sesję wnioskowały.

PiS wprost zapowiada, że będzie wnioskować o nadzwyczajne posiedzenie za każdym razem, gdy z porządku „zwykłych” obrad będzie skreślony czas na pytania. – W tym samym tygodniu będzie składany wniosek o sesję nadzwyczajną – oświadczył Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu PiS. – Dopóki mamy taką możliwość statutową, to tak będzie.

Nadzwyczajne posiedzenie zwołane na żądanie PiS odbyło się już we wtorek. Omawiana była sprawa nazwania nowego mostu, wynajmu lokali dla Urzędu Miasta, a trzecim punktem była seria pytań do prezydenta. Trwała 3,5 godziny.

Czytaj więcej o: Lublin radni
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 marca 2017 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rozumiem, że ganianie z ***em po scenie, to ta zagrożona moralność? no i znów leming się samozaorał.
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Możecie się lemingowe gimbusy wreszcie zdecydować, do kogo bliżej PiSowi...czy do nazistów, czy komunistów? To tak jak ogień mylić z wodą? Dobrze, że wreszcie powroci historia do szkół, bo ludzie nic a nic nie znają historii. Spytaj Greków kogo im Merkel przypomina. Tam masz odpowiedź co to nazizm. A odnośnie komunistów... To kto ostatnio bronił swą piersią skandalicznie wysokich emerytur ubeków? Czyli lemingi nie zaorajcie się jeszcze bardziej jak mistrzu Petru. On wie wszystko!
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto czyta fakt? Jak widać czytelnicy GóWna.
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby PełO dalej rządziło, to by te 4 punkty zostalyby usuniętę... w imię szybszej prędkości. A faktycznie dla brukselskich stołków. Mi PiS pasuje, bo dla stołka nas nie zdradzą.
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lublinianin, a ty znasz takie pojęcie jak statystyka? lepiej policz, ilu zaglosowało na po wg. twojej metodologii liczenia. ciebie pewnie za***y fakt wyrzucenia orła monetą przy 1000 rzutach na poziomie 50%. zgadnij jaki wynik uzyskasz przy 1000.000 rzutów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!