środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Radni PiS: nie było targów w sprawie poparcia dla Wasilewskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2009, 11:26
Autor: (drs)

Zarówno szef klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość, jak też prezydent miasta, Adam Wasilewski zaprzeczają naszym dzisiejszym doniesieniom jakoby prezydent zaoferował PiS profity w zamian za poparcie.

Porozumienie miało określać warunki, na których PiS zgodziłby się udzielić poparcia prezydentowi Adamowi Wasilewskiemu podczas dzisiejszego głosowania w sprawie udzielenia Wasilewskiemu absolutorium za 2008 r.

Absolutorium to nic innego, jak ocena tego, jak prezydent wykonywał uchwalony przez radę zeszłoroczny budżet Lublina. Jeśli radni udzielą absolutorium, będzie to równoznaczne ze stwierdzeniem, że Wasilewski dobrze zarządzał miejską kasą. Jeśli absolutorium nie zostanie udzielone, oznaczać to będzie, że rada uznała iż prezydent źle wykonywał plan dochodów i wydatków miasta.

Najwięcej zastrzeżeń do pracy prezydenta ma klub PiS. A to właśnie PiS ma większość głosów w radzie i bez jego poparcia Wasilewski nie uzyska absolutorium.

Wczoraj późnym popołudniem pragnący zachować anonimowość działacz PO poinformował, że PiS wytargował u prezydenta i Platformy Obywatelskiej konkretne warunki poparcia budżetu. Miało to być zapewnienie, że firma szefa klubu PiS będzie obsługiwać Zakłady Azotowe w Puławach, stanowisko szefa Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Nowy Dom" dla Andrzeja Pruszkowskiego, który teraz jest tam wiceprezesem oraz wydzielenie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółki-córki zajmującej się odpadami.

Dziś rano w specjalnym oświadczeniu Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS zaprzeczył tym informacjom, a na jego prośbę uczynił to także Adam Wasilewski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chart
da-kota
niach ciach
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chart
chart (30 kwietnia 2009 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak wiadomo jedyne wiadomości, którym warto wierzyć to te, którym zaprzeczono...
Rozwiń
da-kota
da-kota (30 kwietnia 2009 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy były czy nie to zobaczymy po głosowaniu. No chyba że lubelski PiS to najdziwniejsza opozycja na ziemi i uwaza ze PO i jej prezydent dobrze zarzadza miastem w takim razie wszyscy sadzacy inaczej powinni o tym pamietac i odpowiednio0 głosowac nastepnym razem. Zobaczymy równiez co sie będzie działo w wyżej wymienionych spółkach i z wymienionymi osobami. I dopiero wtedy bedziemy wiedzieli czy był targ czy nie. Radni pamietajcie - obserwujemy was!!!
Rozwiń
niach ciach
niach ciach (30 kwietnia 2009 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe który to radny, może to znów ten od "motorków na dzikich polach"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!