Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Radni PiS: Wydajemy za mało unijnych pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 14 A A

Działacze PiS krytykują Urząd Marszałkowski za wydawanie unijnych dotacji. Według Ministerstwa Rozwoju Regionalnego lubelskie ma najmniej wydanych i rozliczonych unijnych pieniędzy w kraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zostały tylko dwa miesiące, żeby powalczyć o miliony złotych nagrody dla województw, które robią to najlepiej. 12 województw "wydało” ponad 20 procent z Regionalnych Programów Operacyjnych (w tym: Podkarpackie, Podlaskie i Świętokrzyskie). Lubelszczyzna jest na samym końcu. Według MRR wydała i rozliczyła 11,4 proc. pieniędzy z RPO.

Krzysztof Grabczuk marszałek województwa (PO) zapewniał nas, że w rzeczywistości województwo wydało i rozliczyło 15,5 proc. RPO, a jego urzędnicy ciężko pracują i załapiemy się na nagrodę. Tłumaczył m. in., że za opóźnienia odpowiadają samorządy, które dostają pieniądze nie śpieszą się z realizacją inwestycji. Przeszkodą jest też bardzo duża ilość projektów, które mają niską wartość.

– To kompromitacja regionu i dziwne tłumaczenie. Samorządy są bardzo zainteresowane żeby jak najszybciej robić inwestycje. Argument o wielu, drobnych projektach też się nie broni. Przecież duże inwestycje jak dokończenie Teatru w Budowie czy postawienie stadionu miejskiego też nie są zakończone – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Andrzej Pruszkowski radny wojewódzki (PiS).

Artur Soboń (PiS), sekretarz miasta Świdnik zauważył, że niesmak budzi sposób oceny projektów starających się o unijne wsparcie. Podkreśla: powinna być bardziej przejrzysta, np. eksperci przyznający punkty powinni być znani opinii publicznej

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosciu / 6 listopada 2010 o 23:55
W lubelskim regionie najlepiej wydaja pieniadze z UE PULAWY od nich Lublin niech sie uczy.Pruszkowski zmarnowal 8 lat na stolku wodza a wielka szkoda bo to byly najlepsze czasy.
Avatar
buncol / 6 listopada 2010 o 22:45
łot jai inteligentny ,łobudził sie ,a wcześniej spałeś ,
Avatar
Ksin / 6 listopada 2010 o 20:42
Nie należy zapominać jaka koalicja rządzi w województwie nie mam zamiaru bronić PO bo ich nie trawię (PiSu też nie toleruję). Głównym beneficjentem pieniędzy unijnych stał się PSL (gdzieś w której gazecie pisali) porobili drogi przez wieś i tyle zaczyna się wieś zaczyna się droga kończy się wieś kończy się droga i dalej nic. Obecna koalicja nie zdołała przeprowadzić żadnego kompleksowego dużego projektu drogowego od punktu a do punktu b. Tylko sobie tak nadziundziali. Robili tak jak w bajce w, której sroczka kaszkę warzyła,
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:37
Jędrek Pruszon odkrył prawdę o wyborcach po 8 latach. O co tym ludziom chodzi? Chcą mieć dobre drogi, czyste i bezpieczne ulice. Żłobki, przedszkola dla dzieci, dobrą komunikację miejską itd. W głowach się poprzewracało wszystkim! W Kazachstanie tego nie ma i ludzie żyją! W Kirgistanie też!
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:13
[quote name='Stuczka' timestamp='1289053635' post='375190']
O właśnie, to trzeba mieć tupet, po tak nieudolnym prezydencie jakim był pruszkowski, z partii psychicznego wodza (pis czy jakoś im tak), mieliśmy kolejnego marnego z partii co ma niezły public relations, ale nie robi równie nic. Zatem obydwu nierobom i partykom czas powiedzieć dziękuje.
[/quote]
Mózg Puszkowsiego trzeba szukać pod mikroskopem, Lublin dzisiaj już nie goni żadnej Polski Zachodniej ale raczej powiatowe: Stalową Wolę czy Mielec. Ten gość ma dwie lewe ręce do wszystkiego, więc to co może zrobić najlepszego dla lublinian - to niech się zamknie! Bo nikomu nie jest do niczego potrzebny! Weź się wreszcie Pruszkowski do uczciwej roboty, a nie kolejną kadencję zbijać bąki na koszt podatnika. Czy ten Pruszon coś umie? Tabliczna mnożenia? itd.
[quote name='Stuczka' timestamp='1289053635' post='375190']
O właśnie, to trzeba mieć tupet, po tak nieudolnym prezydencie jakim był pruszkowski, z partii psychicznego wodza (pis czy jakoś im tak), mieliśmy kolejnego marnego z partii co ma niezły public relations, ale nie robi równie nic. Zatem obydwu nierobom i partykom czas powiedzieć dziękuje.
[/quote]
Mózg Puszkowsiego trzeba szukać pod mikroskopem, Lublin dzisiaj już nie goni żadnej Polski Zachodniej ale raczej powiatowe: Stalową Wolę czy Mielec... rozwiń
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:00
Znalazł się specjalista Pruszon od spraw pozyskiwania wodu w Meksyku i innych bardzo potrzebych Lublinowi podróży.
Avatar
krzycho / 6 listopada 2010 o 19:14
panie pruszkowski a jakie sa dokonania pana 8 letniej prezydentury w lublinie.pan wymieni.stadion teatr w takim stanie byly w czasie panskiego urzedowania.
Avatar
Ula / 6 listopada 2010 o 18:18
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1289054496' post='375201']
NO PROSZĘ ODEZWAŁ SIĘ TEN CO PRZEZ OSIEM LAT AKTYWNIE TO MIASTO SPYCHAŁ NA SZARY KONIEC POLSKI!!!!!
[/quote]
A w dodatku nie wyciągnął żadnych wniosków, tylko dalej taki zarozumiały i butny. Trudno nazwać sukcesem również start lubelskich wodzów ze Zdrojkowskim na czele. Myśleli, że uda się skok z urzędu miasta na urząd marszałkowski.
Avatar
ANTYKLER / 6 listopada 2010 o 17:56
I KTO TO MÓWI, WYBITNY K....POLITYK LUBELSKI, PO KUL, PRSZUKOWSKI!!SKOŃCZ PAN I LEPIEJ NIE OTWIERAJ GĘBULKI!!8 LAT OP...SIĘ NA STOŁKU PREZYDENTA I TAKIE TEGO TERAZ SKUTKI!!!
Avatar
nafciarz / 6 listopada 2010 o 16:14
a co Zuk pokazal przez ostatnie 4 lata razem ze swoim nieudanym kompleksem Wasilewskim? Trzeba miec tupet zeby po braniu udzialu w tak miernej kadencji startowac do wyborow. Glosujta na Zuka to inteligntne bedzieta mlode zdolne z lublina, PO wam dyplomy rozda zaraz po wyjsciu z urny
Avatar
gosciu / 6 listopada 2010 o 23:55
W lubelskim regionie najlepiej wydaja pieniadze z UE PULAWY od nich Lublin niech sie uczy.Pruszkowski zmarnowal 8 lat na stolku wodza a wielka szkoda bo to byly najlepsze czasy.
Avatar
buncol / 6 listopada 2010 o 22:45
łot jai inteligentny ,łobudził sie ,a wcześniej spałeś ,
Avatar
Ksin / 6 listopada 2010 o 20:42
Nie należy zapominać jaka koalicja rządzi w województwie nie mam zamiaru bronić PO bo ich nie trawię (PiSu też nie toleruję). Głównym beneficjentem pieniędzy unijnych stał się PSL (gdzieś w której gazecie pisali) porobili drogi przez wieś i tyle zaczyna się wieś zaczyna się droga kończy się wieś kończy się droga i dalej nic. Obecna koalicja nie zdołała przeprowadzić żadnego kompleksowego dużego projektu drogowego od punktu a do punktu b. Tylko sobie tak nadziundziali. Robili tak jak w bajce w, której sroczka kaszkę warzyła,
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:37
Jędrek Pruszon odkrył prawdę o wyborcach po 8 latach. O co tym ludziom chodzi? Chcą mieć dobre drogi, czyste i bezpieczne ulice. Żłobki, przedszkola dla dzieci, dobrą komunikację miejską itd. W głowach się poprzewracało wszystkim! W Kazachstanie tego nie ma i ludzie żyją! W Kirgistanie też!
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:13
[quote name='Stuczka' timestamp='1289053635' post='375190']
O właśnie, to trzeba mieć tupet, po tak nieudolnym prezydencie jakim był pruszkowski, z partii psychicznego wodza (pis czy jakoś im tak), mieliśmy kolejnego marnego z partii co ma niezły public relations, ale nie robi równie nic. Zatem obydwu nierobom i partykom czas powiedzieć dziękuje.
[/quote]
Mózg Puszkowsiego trzeba szukać pod mikroskopem, Lublin dzisiaj już nie goni żadnej Polski Zachodniej ale raczej powiatowe: Stalową Wolę czy Mielec. Ten gość ma dwie lewe ręce do wszystkiego, więc to co może zrobić najlepszego dla lublinian - to niech się zamknie! Bo nikomu nie jest do niczego potrzebny! Weź się wreszcie Pruszkowski do uczciwej roboty, a nie kolejną kadencję zbijać bąki na koszt podatnika. Czy ten Pruszon coś umie? Tabliczna mnożenia? itd.
[quote name='Stuczka' timestamp='1289053635' post='375190']
O właśnie, to trzeba mieć tupet, po tak nieudolnym prezydencie jakim był pruszkowski, z partii psychicznego wodza (pis czy jakoś im tak), mieliśmy kolejnego marnego z partii co ma niezły public relations, ale nie robi równie nic. Zatem obydwu nierobom i partykom czas powiedzieć dziękuje.
[/quote]
Mózg Puszkowsiego trzeba szukać pod mikroskopem, Lublin dzisiaj już nie goni żadnej Polski Zachodniej ale raczej powiatowe: Stalową Wolę czy Mielec... rozwiń
Avatar
lubliner / 6 listopada 2010 o 20:00
Znalazł się specjalista Pruszon od spraw pozyskiwania wodu w Meksyku i innych bardzo potrzebych Lublinowi podróży.
Avatar
krzycho / 6 listopada 2010 o 19:14
panie pruszkowski a jakie sa dokonania pana 8 letniej prezydentury w lublinie.pan wymieni.stadion teatr w takim stanie byly w czasie panskiego urzedowania.
Avatar
Ula / 6 listopada 2010 o 18:18
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1289054496' post='375201']
NO PROSZĘ ODEZWAŁ SIĘ TEN CO PRZEZ OSIEM LAT AKTYWNIE TO MIASTO SPYCHAŁ NA SZARY KONIEC POLSKI!!!!!
[/quote]
A w dodatku nie wyciągnął żadnych wniosków, tylko dalej taki zarozumiały i butny. Trudno nazwać sukcesem również start lubelskich wodzów ze Zdrojkowskim na czele. Myśleli, że uda się skok z urzędu miasta na urząd marszałkowski.
Avatar
ANTYKLER / 6 listopada 2010 o 17:56
I KTO TO MÓWI, WYBITNY K....POLITYK LUBELSKI, PO KUL, PRSZUKOWSKI!!SKOŃCZ PAN I LEPIEJ NIE OTWIERAJ GĘBULKI!!8 LAT OP...SIĘ NA STOŁKU PREZYDENTA I TAKIE TEGO TERAZ SKUTKI!!!
Avatar
nafciarz / 6 listopada 2010 o 16:14
a co Zuk pokazal przez ostatnie 4 lata razem ze swoim nieudanym kompleksem Wasilewskim? Trzeba miec tupet zeby po braniu udzialu w tak miernej kadencji startowac do wyborow. Glosujta na Zuka to inteligntne bedzieta mlode zdolne z lublina, PO wam dyplomy rozda zaraz po wyjsciu z urny
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!