sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Radni proszą o powstrzymanie wycinki drzew. PiS chciał coś dopisać do apelu

Dodano: 31 marca 2017, 16:41
Autor: drs

2015 rok. Wycinka drzew przy ul. Krańcowej w Lublinie
2015 rok. Wycinka drzew przy ul. Krańcowej w Lublinie (fot. AS / archiwum)

Z apelem o jak najszybsze przygotowanie zmiany przepisów mogącej powstrzymać „niekontrolowaną wycinkę drzew” wystąpiła wczoraj do ministra środowiska lubelska Rada Miasta.

Projekt takiego apelu przygotowali radni koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina. Piszą oni, że szczególnie niebezpieczne jest ich zdaniem „otwarcie drogi prawnej do łatwego pozbywania się drzew z terenów inwestycyjnych pozostających w dyspozycji deweloperów”.

Krytykujący ten dokument radni Prawa i Sprawiedliwości proponowali, by dopisać do apelu informację, że pod rządami prezydenta Lublina wycięto w mieście wiele drzew, m.in. przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową, na trasie nowego dojazdu do stadionu, czy też w odnawianym Ogrodzie Saskim. Ta propozycja została odrzucona.

Zobacz także: 2015 rok. Powycinane drzewa na skwerze przy ul. Krańcowej

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radni PIS chcą porównywać wycięte drzewa głównie pod inwestycje takie jak drogi z okresu kilku lat z masową, przewazającą ilościowo, bezmyślną wycinką drzew z okresu kilku tygodni, co za hipokryzja.... żartowinisie... Wstyd...
Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2017 o 00:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Co za beznadziejne tłumaczenie? Człowieku wyprowadź się do Niemiec nie będziesz musiał tam ganiać i tam wycinaj drzewa i nie sij głupiej propagandy! Drzewa trzeba szanować i to wszystkie a nie bezmyślnie wycinać!" - W Niemczech nie zobaczysz ani jednego drzewka przy drodze. Bo to śmierć przy drodze. Lasy od jezdni masz wygrodzone siatką, by zwierzyna ci pod maskę nie wpadła. Drzewa wycinano i przed Lex Szyszko, z tą rożnicą, że PełOwscy kłamcy robili to codziennie, a właścicielom posesji kazano suto placić za to. Cóż władza urzędnicza ukrócona, czyli co teraz urzędas będzie zakazywał? Jak brakuje wam drzewek na osiedlach, to je sadźcie. Nikt tego nie zabrania! Bo jest demokracja. WRESZCIE!!!
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2017 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zabijajcie much i komarów ! Pasożyty też czują i żyją !
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2017 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to święte prawo własności - moja ziemia, to i mogę ściąć drzewo które na niej jest. A nie żeby jeszcze pytać o pozwolenie urzędników. Krok w dobrą stronę ale oczywiscie kodziarstwo na czele ze sztandarem ludu jak zwykle wszystko krytykuje co pisowskie, aby tylko dokopać pisowi.
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2017 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OO i jeszcze dyspozycyjny WL. Gdzie byliście jeszcze niedawno jak w okresie lęgowym wycięto drzewa na Czechowie. Głowa pod którą jesteście podwieszeni nie kiwnęła palcem. a wręcz sprzedała działkę w otulinie Górek mocnemu nazwisku w tym mieście. Zakłamie, zakłamanie, po trzykroć zakłamanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!