niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Radni pytają wojewodę o przyjętych uchodźców

Dodano: 10 lipca 2017, 20:00
Autor: drs

Radni PO zarzucili dziś wojewodzie, że to on dopuszcza się manipulacji
Radni PO zarzucili dziś wojewodzie, że to on dopuszcza się manipulacji (fot. Dominik Smaga)

Ilu uchodźców przyjął wojewoda i podległe mu służby – z żądaniem takiej informacji mają wystąpić do wojewody miejscy radni Platformy Obywatelskiej. Zapowiedzieli to dziś na konferencji prasowej. To kolejne z wielu politycznych wystąpień po podpisaniu przez prezydenta Lublina deklaracji o współpracy 11 miast w zakresie migracji

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Dzisiejszą konferencję prasową miejscy radni PO zwołali w reakcji na oświadczenie wydane przez wojewodę po ich wcześniejszej konferencji. Tej, na której bronili prezydenta Lublina przed krytyką za podpisanie deklaracji będącej – jak to ocenia sam Żuk – propozycją współpracy skierowaną do rządu.

Przypomnijmy: broniąc prezydenta radni PO pokazali tabele z danymi o liczbie uchodźców przyjętych do Polski w 2016 r. pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Były to trzy tabele: jedna dotyczyła decyzji wydanych przez szefa Urzędu ds. Cudzoziemców, druga decyzji Rady ds. Uchodźców, a trzecia decyzji wojewodów. W tabelach zaznaczono rubryki dotyczące uchodźców mających obywatelstwo „krajów muzułmańskich”, do których zaliczono m.in. Syrię, Maroko, Nigerię, Egipt, Irak, Algierię czy Pakistan.

– Radni PO niby właśnie odkrywają, że do Polski wjeżdżają uchodźcy czeczeńscy w małych grupkach i sugerują, że to jest to samo co przyjmowanie migrantów z Afryki i krajów arabskich – napisał na Twitterze wojewoda Przemysław Czarnek w reakcji na tę konferencję.

– Wojewoda stwierdził także, że manipulacją ze strony radnych Platformy jest prezentowanie tych faktów w formie wielkiego odkrycia oraz łączenie z nimi sugestii, że to jest to samo, co przyjmowanie imigrantów z Afryki i krajów arabskich – czytamy w piątkowym oświadczeniu rzecznika wojewody. Stwierdza on, że za polską politykę migracyjną odpowiada rząd „i wtrącanie się samorządowców z Platformy Obywatelskiej zapewne w celu umożliwienia przybycia do Polski imigrantów islamskich z Afryki i krajów arabskich wykracza poza kompetencje samorządu i jest szkodliwe dla Polaków”.

Z kolei radni PO zarzucili dziś wojewodzie, że to on dopuszcza się manipulacji sięgając po słowa „zapewne w celu umożliwienia przybycia do polski imigrantów islamskich”

– Nie wiem, skąd wojewoda ma takie przypuszczenia. Tu jest wielka skala manipulacji – mówi Bartosz Margul, radny PO. – Pismo wojewody wskazuje na to, że wojewoda wartościuje uchodźców. Uchodźcy islamscy z Czeczenii są dobrzy, a arabscy źli – ocenia Margul. Zapowiada też wystąpienie do wojewody o oficjalne dane. – Zwrócimy się do wojewody, aby udzielił informacji, ile konkretnie jego urząd i podległe mu organy przyjmują uchodźców.

Ostre słowa krytyki pod adresem prezydentów, którzy podpisali deklarację o współpracy padły też z ust ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka.

– Prezydenci z PO chcą tworzyć getta w swoich miastach – stwierdził minister w studiu Polsat News, gdzie zarzucił prezydentom, że chcą doprowadzić do „katastrofy społecznej”. – Pamiętajmy, w przyszłym roku wybory samorządowe, jeśli chcemy, żeby w naszych miastach było bezpiecznie, nie głosujmy na tych, którzy chcą stworzyć muzułmańskie getta.

Prezydent Lublina jest na urlopie, z którego ma wrócić w połowie bieżącego tygodnia.

gość
robert
gość
(114) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (18 lipca 2017 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spadajcie PO-wcy razem z sojusznikami, spadajcie PIS-owcy, teraz musi narodzić się nowa nie skompromitowana partia patriotyczna, nie sterowana ani przez obcych ani przez kościół i powoli i żmudnie odbudować nasze państwo, nasze media, szkolnictwo, pracować nad mentalnością ludzi, żeby cenili i szanowali siebie nawzajem, to co polskie, nasze, a nie dali się łapać na lep lub błysk i sprzedawać nasz kraj za srebrniki, żeby nie liczyli na nikogo, tylko na siebie i żeby sąsiadów najbliższych naszego kraju szanowali, nie  obrażali, bo w tych krajach żyją ludzie tacy sami jak my, też ich rządzący często robią w konia, też mają problemy dnia codziennego. Ludzie, nie liczcie na nikogo, bo oni tylko gadają, a realizują własne plany i dbają o własne interesy. Pilnie zaś patrzcie na to co wkoło Was się dzieje, bo agentów obcych jest tylu co gwiazd na niebie i ich zadaniem jest praca na rzecz tych co im płacą. I oni się maskują i udają przeciętnego Kowalskiego, Nowaka, X , Y, a urabiają opinię społeczną i wpływają na Wasze wybory dotyczące wszelkich sfer życia, czyli na Waszą przyszłość i Waszych dzieci i wnuków. Trzeba po prostu myśleć swoją głową, a nie kierować się owczym pędem, modą, czy tym co plotą w mediach albo kogoś lansują.
Rozwiń
robert
robert (18 lipca 2017 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Kłamstwa i przekaz posłów PiS szkodzi wizerunkowi  Lublina i Polsce na arenie międzynarodowej. Mamy wielu studentów z zagranicy - ciekawe jak nas teraz postrzegają. ..
 Studenci przyjechali tu uczyć się, a nie analizować naszą politykę, to po pierwsze, i chyba im tu dobrze skoro nie zwiewają gdzie indziej. A nie interesowało cię co ci studenci myślą i jaki przekaz idzie w świat, jak była afera taśmowa z "państwem teoretycznym, kamieni kupą, itd." ??? Nie zabieraj głosu, bo nie masz pojęcia o niczym.
Rozwiń
gość
gość (18 lipca 2017 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Wraz z decyzją o narzuceniu Polsce, Węgrom i Czechom decyzji o relokacji tysięcy uchodźców po raz kolejny w historii Niemcy uznali, że mają prawo do narzucania swoich wyborów swoim sąsiadom. A więc powtórka z historii XX wieku
 Tak jest, a wielu jest ślepych, głuchych i bez mózgu i nic z tego nie rozumie. A kto ochraniał wielu zbrodniarzy hitlerowskich i dał im schronienie cichaczem? Tylko niewielu poniosło należną karę. Zachód wpompował wielkie fundusze w odbudowę Niemiec i ich potęgi. Nasi sojusznicy zachodni nie przyszli nas bronić ani 1.IX.1939 r., ani nigdy nie przyjdą nam z pomocą, tylko naiwni Polacy przelewali krew masowo na innych frontach naiwnie wierząc, że nam się odpłacą i Anglicy odpłacili nie zapraszając Polaków nawet na defiladę w Londynie z okazji zakończenia II WW i dosłownie wyganiając wołając na ulicy "go home!", a Francuzi serdecznie przyjmowali najeźdźców całą wojnę w Paryżu, a Ameryka dzięki tej wojnie ożywiła swój przemysł i gospodarkę, patrząc spokojnie kilka lat na masakrę Europy urządzoną przez Niemców i ich sojuszników. Teraz Niemcy śmią nam dyktować do czego nasze państwo może dopłacać, dyktuje ile ryb może złowić nasze rybołóstwo, albo ile krów mlecznych hodować!!! Polacy na to pozwolili i jeszcze prosili się, żeby do tego kołchozu pt.Unia wejść! Paranoja. A pan Tusk całuje teraz rączki pani kanclerz, a Schetyna straszy zaproszeniem ich do uczenia nas rządzenia się w naszym kraju!!!!!!!!!! I ludzie opowiadają banialuki, że Unia coś nam daje, a że płacimy horendalne sumy do tej Unii to cisza i to w głowach pustaków nie istnieje, że nas uzależnili pod każdym względem.
Rozwiń
gość
gość (18 lipca 2017 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
A totalna opozycja w natarciu. Już większość Polaków nie traktuje ich poważnie. Bo jak można traktować partie opozycyjne poważnie które nie mają żadnego programu który mogliby zaprezentować przyszłym i potencjalnym wyborcom. Walczą z PiS- em a 2\3 samych i 3\4 ich zwolenników czeka z utęsknieniem na przelew 500+ bo nie słyszałem by któryś publicznie z tych pseldopolitykow zrezygnował z tego świadczenia. Wylewają pomyje na kraj który przez ostatnie 8 lat okradali systematycznie, sprzedawali co się dało w niemieckie ręce, Polaków traktowali jak im nakazuje ich święta księga jak tanią siłę roboczą parobków. A po przegranych wyborach zdrajcy latają skarżąc się na wszystko i wszystkim poplecznikom z UE bo tam mają swoich braci wyznawców. Jeśli wam się nie podoba i brak wam demokracji o którą tak walczycie z zaciętością to wypad z tego kraju bo my Polacy mamy swoją tożsamość swój kraj swoje zwyczaje i tak ma pozostać.
 Brawo, brawo, brawo !!! Tak myśli większość Polaków, a zwłaszcza patriotów. I to trzeba mówić głośno i dobitnie, żeby uciszyć to oszołomstwo, które chce nas ubogacać islamem i innymi kulturami. My na naszej ziemi mamy im ulegać jak niegdyś Krzyżakom, bo im się tu spodobało? Nas nazywają ksenofobami? A USA co nawet Polakom ogranicza wizy, to ok? Ludzie, nie dajcie się manipulantom, miejcie swój rozum i brońcie swego kraju, bo nigdzie nie będziecie u siebie mimo kasy. Raju nigdzie nie ma. A większość polityków w każdej partii to nie ideowcy, a amatorzy koryta, beztalencia i leserzy, którzy normalną inną pracą nie zarobiliby na kawałek chleba. Na stanowiska w ministerstwach sadowieni są kolesie bez kompetencji, także w rządzie, masakra co wyprawiają i jakie tego będą skutki w przyszłości. W polityce też pałęta się wielu sprzedawczyków, ignorantów i latają po stacjach tv i radiowych i opowiadają androny, lansują się jak stare diwy. Elektryk prezydentem, lekarz psychiatra ministrem obrony narodowej itd., cyrk dosłownie. To może iddźcie ludzie z bolącym zębem do drwala, a z okiem do kowala? I dalej oglądajcie tvn i inne obce stacje, bo tam tak mile się uśmiechają i takie są "fajne".
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znalezli sobie kulture u tych chamów islamską ,ja pier..le co sie z tym swiatem dzieje.jak chcą chu.. białe zobaczyć kulture ,to niech wyjdą z krzyżem na ulice w arabii saudyjskiej,zobaczą jak im ten durny biały łeb obetną kimać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (114)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!