środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Radni trysnęli kasą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2006, 19:29
Autor: Dominik Smaga

Ma tryskać wodą, świecić i grać. Ale nie to budzi największe emocje, tylko koszt budowy nowej fontanny: co najmniej 870 tys. złotych. Czy potrzebujemy tak drogiej ozdoby? O to kłócili się wczoraj lubelscy radni.

Stara fontanna ledwie zipie. Jej mechanizm pracuje na pół gwizdka i ciągle się psuje; dysze, z których tryska woda, nie zawsze działają, a strumień nie strzela już tak wysoko, jak kiedyś. Jednak mieszkańcy nie wyobrażają sobie pl. Litewskiego bez wodotrysku. Choć ten, który jest, chluby nam nie przynosi. I z metropolią mało się kojarzy. W tym radni byli zgodni.
Zgody brakowało co do tego, jak ma wyglądać nowa fontanna, a zwłaszcza - ile ma kosztować. Wczoraj lubelska Rada Miasta rozpatrywała prezydenckie propozycje zmian w tegorocznych wydatkach Lublina. Jedną z nich było przeznaczenie dodatkowych 800 tysięcy zł na nowy wodotrysk. W sumie ma on kosztować niemal 900 tys., choć pierwotnie mowa była o kwocie 100 tys. zł. Wszystko przez zmianę planów. Nowa fontanna ma tryskać wodą na wysokość 10 metrów, podświetli ją kilkadziesiąt kolorowych reflektorów, będą też głośniki, z których popłynie muzyka.
- Za 500 tysięcy można kupić gotowy dom jednorodzinny. Mnie się w głowie nie mieści, jak fontanna może kosztować 900 tysięcy złotych - pieklił się radny Sławomir Janicki. Wątpliwości było więcej. - Będziemy mieć piękną wyspę na tym placu, a dookoła będzie siermiężnie - krzywił się radny Jacek Gallant. - Czy nie warto byłoby zastosować jakieś półśrodki, żeby tę fontannę utrzymać w ruchu? - dopytywał, sugerując, że lepszym wyjściem jest odłożenie pieniędzy na gruntowną przebudowę całego placu razem z fontanną.
Prezydent nie rezygnował. - Pojawienie się takiego elementu sprzyjać będzie promocyjnym walorom naszego miasta - przekonywał radnych Andrzej Pruszkowski. Złośliwi twierdzili, że chodzi raczej o promocję samego prezydenta. Bo budowa wodotrysku ma się zakończyć tuż przed jesiennymi wyborami samorządowymi, w których Pruszkowski ma ponownie ubiegać się o prezydencki fotel. - Zakończmy tę kadencję wspólnie fontanną na pl. Litewskim, której nie będziemy musieli się wstydzić - apelował.
Poskutkowało. Tylko 5 radnych głosowało przeciw fontannie. Zarezerwowanych na nią zostało 870 ty. zł. Fontanna ma być uruchomiona najwcześniej jesienią. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!