poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Radni za plakatowym chaosem czy czystym Lublinem?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2014, 16:00
Autor: Dominik Smaga

Już za kilka tygodni dowiemy się, czy Rada Miasta jest za czystym Lublinem, czy woli plakatowy, wyborczy chaos. Sprawdzamy, jak do pomysłów ograniczających wieszanie takich reklam podchodzą poszczególni radni.

Głosowanie dotyczyć ma propozycji zgłoszonej przez klub Wspólny Lublin, by reklamy wyborcze obłożyć maksymalną stawką opłaty za tzw. zajęcie pasa drogowego, czyli 10 zł za mkw. na dobę. Obecnie jest to złotówka. - Jesteśmy na etapie wypracowanie wspólnego stanowiska w ramach klubu PO. Jestem jednak orędowniczką takiego zapisu i będą namawiać koleżanki i kolegów do poparcia tego rodzaju rozwiązań. Już w 2011 roku przygotowaliśmy podobny projekt, ale wówczas nie został uchwalony - mówi Beata Stepaniuk z Platformy Obywatelskiej. - Byliśmy inicjatorami tej propozycji. W mojej opinii dobry samorządowiec musi być z ludźmi przez całą kadencję, a nie tylko raz na cztery lata kolportować swój wizerunek w przestrzeni publicznej. Poza tym plakaty wyborcze szpecą nasze miasta. Mieszkańcy Lublina także nie akceptują ich ogromnej liczby - mówi Marcin Nowak z klubu "Wspólny Lublin”. 13 lutego Rada Miasta głosować ma też nad projektem stanowiska wzywającego prezydenta do podjęcia próby całkowitego zablokowania takiej formy przedwyborczej reklamy. Klub Wspólny Lublin chce, by prezydent wystąpił do jednostki odpowiedzialnej za drogi (Zarządu Dróg i Mostów), właściciela słupów trakcji trolejbusowej (MPK Lublin) i właściciela latarń (PGE Dystrybucja), by w ogóle nie zgadzały się na umieszczanie reklam wyborczych. Rzeczniczka prezydenta już zapowiedziała, że taka prośba zostanie skierowana. Przy czym na reakcję urzędników od dróg i na MPK prezydent ma wpływ, a na właściciela latarń już nie. Okazje do plakatowania W tym roku zacznie się wyborczy maraton. Wiosną czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. Jesienią do samorządu. W przyszłym roku będziemy wybierać posłów, senatorów i prezydenta Rzeczypospolitej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin plakaty wybory
lublinianka
węzeł
olo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lublinianka
lublinianka (21 stycznia 2014 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem zdecydowanie za rezygnacją z wieszania plakatów. Moim zdaniem trzeba zminimalizować reklamy wyborcze. Politycy powinni być wybierani za to, że robią coś dla mieszkańców, dla miasta. Nie powinni być doceniani za to ile ich twarzy znajdzie się w mieście.

Rozwiń
węzeł
węzeł (20 stycznia 2014 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

olo spokojnie

wszystko wyjdzie na głosowaniu

wtedy się okaże kto był za a kto przeciw

kto gadał a kto faktycznie chciał to zmienić

Rozwiń
olo
olo (20 stycznia 2014 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radni PO i PSL nie chcą plakatów a jednocześnie prezentują swoje wizerunki na ogromnych plakatach pod hasłem Wspólnego Lublina.... Wspólny to on ma byc dla nich samych,  żeby wspólnie wystartowac jako komitet wyborczy.....     Każdy wie o co chodzi ..... 

Rozwiń
Zgroza
Zgroza (20 stycznia 2014 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Popieram pomysł Wspólnego Lublina rękami i nogami. Dość już tych wszechobecnych śmieci. Jeszcze te z zeszłych wyborów nie zostały wszędzie posprzątane, a już nowe będą dokładać. Przecież te plakaty bardziej straszą niż zachęcają. Super inicjatywa!

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (20 stycznia 2014 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oby pomysł Wspólnego Lublina przeszedł. Skorzystaliby na tym wszyscy a i odcięłoby się od korytka radnych których jedynym osiągnięciem jest oplakatowanie miasta. Kto coś robi da radę i bez tych wszystkich billboardów i plakatów.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!