Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2010 r.
22:44
Edytuj ten wpis

Radni zalegalizowali samowolę taksówkarzy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A

Radni znieśli zakaz umieszczania na drzwiach taksówek jakichkolwiek napisów poza naklejką z herbem i numerem bocznym. O taką decyzję wystąpiło do radnych stowarzyszenie taksówkarskie, które ten zakaz łamie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o stowarzyszenie Jedynka, którego taksówkarze na drzwiach swych pojazdów umieszczają duży, widoczny z daleka numer telefonu do ich dyspozytorów. Korporacja wystąpiła do Ratusza z prośbą o zniesienie zakazu tłumacząc, że umieszczenie numeru pozwoliło im zaistnieć na rynku i stworzyć nowe miejsca pracy.

- Być może stworzenie nowych miejsc pracy w tej korporacji przyczyniło się do zwolnień w innych - pytał Sylwester Tułajew, radny PiS, który żądał od prezydenta informacji o tym, co zrobili jego podwładni wiedząc, że zakaz jest łamany. - Według mnie jeśli takie rzeczy miały miejsce to służby pana prezydenta powinny zareagować - wtórował mu klubowy kolega Piotr Gawryszczak. Czy i jak urzędnicy reagowali - odpowiedź nie padła.

- Po co to mamy odrzucić? Żeby sobie ci taksówkarze, którzy umieścili numer na drzwiach go sobie zeskrobali? - irytował się Paweł Bryłowski, szef klubu PO.

Przeciw prezydenckiemu projektowi legalizującemu umieszczanie napisów, w tym reklam, na drzwiach taksówek głosowało ostatecznie trzech radnych. Za zmianą było osiemnastu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
And11 / 29 stycznia 2010 o 21:36
Proponuję wprowadzenie zakaz pierdzenia na ulicach.
Dlaczego na Taxi nie można niczego nalepiać.

Czekam na jakieś uzasadnienie jakiegoś deb***nego urzędasa.
A jak nalepie na prywatnym samochodzie reklame TAXI to co !!!










To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy lublinian dali się nabrać. A juz ta bezczelna odpowiedź, że co mamy kazać im zdrapywać? Właśnie tak . zdrapac i czekać na decyzję. Posznowanie prawa zostało zlekceważone, a radni przyklasnęli takiemu działaniu. Świetny przykład na inne podobne działania. Zbij psa i czekaj na zmianę zakazu bicia psa.
[/quote]
Proponuję wprowadzenie zakaz pierdzenia na ulicach.
Dlaczego na Taxi nie można niczego nalepiać.

Czekam na jakieś uzasadnienie jakiegoś deb***nego urzędasa.
A jak nalepie na prywatnym samochodzie reklame TAXI to co !!!










To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek teg... rozwiń
Avatar
IS / 29 stycznia 2010 o 20:42
Nie rozumie komu i poco to zakazac nikt z mieszkanców przeciez nie narzeka wiec poco wprowadac taki zakaz Bardziej reklamy na ulicach 1 kg szynki i cena to bardziej smieszy i odstrasza
Avatar
And / 29 stycznia 2010 o 14:18
Jeżeli wprowadzimy w polsce specjalne "angielskie" taksówki, to będą jedniolite. A tak itak nie da się ujednolicić, bo w jaki sposób?
Różne wymysły urzędników, że coś wolno nalepić a czegoś nie wolno to jest komletne pokazywanie, że jest potrzeba "bycia" tego urzędnika w urzędzie. To wymyśla. Dlaczego może być numer na "kogucie" a nie na drzwiach albo masce? Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Pozdrawiam



Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówek, podobnie jak zrobiono z autobusami komunikacji miejskiej. W końcu taksówki też mają wpływ na wizerunek miasta a teraz gdy znieśli przepisy będą jeździć przystrojone reklamami jak drzewko bożonarodzeniowe bombkami.
[/quote]
Jeżeli wprowadzimy w polsce specjalne "angielskie" taksówki, to będą jedniolite. A tak itak nie da się ujednolicić, bo w jaki sposób?
Różne wymysły urzędników, że coś wolno nalepić a czegoś nie wolno to jest komletne pokazywanie, że jest potrzeba "bycia" tego urzędnika w urzędzie. To wymyśla. Dlaczego może być numer na "kogucie" a nie na drzwiach albo masce? Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Pozdrawiam



Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówe... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 12:37
To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy lublinian dali się nabrać. A juz ta bezczelna odpowiedź, że co mamy kazać im zdrapywać? Właśnie tak . zdrapac i czekać na decyzję. Posznowanie prawa zostało zlekceważone, a radni przyklasnęli takiemu działaniu. Świetny przykład na inne podobne działania. Zbij psa i czekaj na zmianę zakazu bicia psa.
To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy... rozwiń
Avatar
RaPi / 29 stycznia 2010 o 11:44
Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówek, podobnie jak zrobiono z autobusami komunikacji miejskiej. W końcu taksówki też mają wpływ na wizerunek miasta a teraz gdy znieśli przepisy będą jeździć przystrojone reklamami jak drzewko bożonarodzeniowe bombkami.
Avatar
~ona~ / 29 stycznia 2010 o 09:21
Gość napisał:
18:3 niezly wynik mozwe kotos w koncu zrobi porzadek z taksowkami w lublinie a nie tak ze raz jade z centrum na czechow i place w nocy 37 zl a raz 23!!!!!!!!!!



najlepiej to patrz w jakie radia taxi wsiadasz. i czy to nie sa słupy. ja za zjazd z fashion na harnasie place +/- 17 zł. Nigdy nie zaplacilam 20 zł. jezdze czworkami bo tam maja postoj. podejrzewam ze do niezrzeszonej taxi wsiadles gdzie na wstpe 8 zł hahaha
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 08:49
18:3 niezly wynik mozwe kotos w koncu zrobi porzadek z taksowkami w lublinie a nie tak ze raz jade z centrum na czechow i place w nocy 37 zl a raz 23!!!!!!!!!!
Avatar
AbesLBN / 29 stycznia 2010 o 08:36
Nowe miejsca pracy powstaly tak ?? a mi sie wydaje inaczej. z tego co widac wielu kierowcow poodchodzilo z innych korporacji za pieniadzem gdyz konkurencyjna cena... z tego co wiem lacznie na trasie 5km za kazdy km pasazer oszczedza 20gr alez radocha wsiasc do takiej jedynki myslac ze najtansza jak i tak wyplukaja portfele bo to pic na wode ze tak tanio szkoda slow...
Avatar
And11 / 29 stycznia 2010 o 21:36
Proponuję wprowadzenie zakaz pierdzenia na ulicach.
Dlaczego na Taxi nie można niczego nalepiać.

Czekam na jakieś uzasadnienie jakiegoś deb***nego urzędasa.
A jak nalepie na prywatnym samochodzie reklame TAXI to co !!!










To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy lublinian dali się nabrać. A juz ta bezczelna odpowiedź, że co mamy kazać im zdrapywać? Właśnie tak . zdrapac i czekać na decyzję. Posznowanie prawa zostało zlekceważone, a radni przyklasnęli takiemu działaniu. Świetny przykład na inne podobne działania. Zbij psa i czekaj na zmianę zakazu bicia psa.
[/quote]
Proponuję wprowadzenie zakaz pierdzenia na ulicach.
Dlaczego na Taxi nie można niczego nalepiać.

Czekam na jakieś uzasadnienie jakiegoś deb***nego urzędasa.
A jak nalepie na prywatnym samochodzie reklame TAXI to co !!!










To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek teg... rozwiń
Avatar
IS / 29 stycznia 2010 o 20:42
Nie rozumie komu i poco to zakazac nikt z mieszkanców przeciez nie narzeka wiec poco wprowadac taki zakaz Bardziej reklamy na ulicach 1 kg szynki i cena to bardziej smieszy i odstrasza
Avatar
And / 29 stycznia 2010 o 14:18
Jeżeli wprowadzimy w polsce specjalne "angielskie" taksówki, to będą jedniolite. A tak itak nie da się ujednolicić, bo w jaki sposób?
Różne wymysły urzędników, że coś wolno nalepić a czegoś nie wolno to jest komletne pokazywanie, że jest potrzeba "bycia" tego urzędnika w urzędzie. To wymyśla. Dlaczego może być numer na "kogucie" a nie na drzwiach albo masce? Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Pozdrawiam



Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówek, podobnie jak zrobiono z autobusami komunikacji miejskiej. W końcu taksówki też mają wpływ na wizerunek miasta a teraz gdy znieśli przepisy będą jeździć przystrojone reklamami jak drzewko bożonarodzeniowe bombkami.
[/quote]
Jeżeli wprowadzimy w polsce specjalne "angielskie" taksówki, to będą jedniolite. A tak itak nie da się ujednolicić, bo w jaki sposób?
Różne wymysły urzędników, że coś wolno nalepić a czegoś nie wolno to jest komletne pokazywanie, że jest potrzeba "bycia" tego urzędnika w urzędzie. To wymyśla. Dlaczego może być numer na "kogucie" a nie na drzwiach albo masce? Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Pozdrawiam



Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówe... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 12:37
To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy lublinian dali się nabrać. A juz ta bezczelna odpowiedź, że co mamy kazać im zdrapywać? Właśnie tak . zdrapac i czekać na decyzję. Posznowanie prawa zostało zlekceważone, a radni przyklasnęli takiemu działaniu. Świetny przykład na inne podobne działania. Zbij psa i czekaj na zmianę zakazu bicia psa.
To zalegalizowanie łamania prawa przez taksówki tego zrzeszenia to tak samo jakbym strzelił z nielegalnie posiadanego pistoletu, chcieliby mnie ukarać ale czekano, by bo własnie ma się zmienić przepis na wniosek tego który strzelał. Rację miał radny mówiąc o miejscach pracy. Nowa korporacja nie stworzyła żadnych nowych miejsc pracy tylko utworzyła się z kierowców którzy odeszli z innych korporacji. dotyczy totez pracowników obsługi czyli bilans na tym rynku pozostał bez zmian. Takie mydlenie oczu jest cały czas i9 dziwic sie że tacy wybrańcy... rozwiń
Avatar
RaPi / 29 stycznia 2010 o 11:44
Miasto powinno wprowadzić przepisy ujednolicające wygląd taksówek, podobnie jak zrobiono z autobusami komunikacji miejskiej. W końcu taksówki też mają wpływ na wizerunek miasta a teraz gdy znieśli przepisy będą jeździć przystrojone reklamami jak drzewko bożonarodzeniowe bombkami.
Avatar
~ona~ / 29 stycznia 2010 o 09:21
Gość napisał:
18:3 niezly wynik mozwe kotos w koncu zrobi porzadek z taksowkami w lublinie a nie tak ze raz jade z centrum na czechow i place w nocy 37 zl a raz 23!!!!!!!!!!



najlepiej to patrz w jakie radia taxi wsiadasz. i czy to nie sa słupy. ja za zjazd z fashion na harnasie place +/- 17 zł. Nigdy nie zaplacilam 20 zł. jezdze czworkami bo tam maja postoj. podejrzewam ze do niezrzeszonej taxi wsiadles gdzie na wstpe 8 zł hahaha
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 08:49
18:3 niezly wynik mozwe kotos w koncu zrobi porzadek z taksowkami w lublinie a nie tak ze raz jade z centrum na czechow i place w nocy 37 zl a raz 23!!!!!!!!!!
Avatar
AbesLBN / 29 stycznia 2010 o 08:36
Nowe miejsca pracy powstaly tak ?? a mi sie wydaje inaczej. z tego co widac wielu kierowcow poodchodzilo z innych korporacji za pieniadzem gdyz konkurencyjna cena... z tego co wiem lacznie na trasie 5km za kazdy km pasazer oszczedza 20gr alez radocha wsiasc do takiej jedynki myslac ze najtansza jak i tak wyplukaja portfele bo to pic na wode ze tak tanio szkoda slow...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 29 0

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 0 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!