Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2010 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Radni zdecydują, które inwestycje przesunąć na przyszły rok

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Listę zadań, których wykonanie przejdzie na przyszły rok, uchwalić mają w środę miejscy radni. Dzięki temu nie przepadną pieniądze na inwestycje, z którymi z różnych względów magistrat nie zdołał wyrobić się w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na liście są m.in. remonty ul. Związkowej, Piekarskiej (od Betonowej do ul. Przeskok), Wielkopolskiej, Kuronia i ul. Nałkowskich oraz chodników przy Wojennej, Godebskiego, Podwalu, Walecznych i Krańcowej. W przypadku wspomnianych wcześniej ulic magistrat tłumaczy, że przeciągające się przetargi opóźniły rozpoczęcie robót, a ich dalsze prowadzenie uniemożliwiła zima.

W wykazie widnieje też opracowanie projektów na remonty ulic Skierki i Wajdeloty. Urzędnicy wyjaśniają, że projektów nie dało się sporządzić na czas, bo przy ich tworzeniu okazało się, że planowane przy tych ulicach miejsca parkingowe kolidowałyby z sieciami podziemnymi.

Opóźnienia dotyczą również remontu boiska przy Gimnazjum nr 19. W tym przypadku zawinił wykonawca robót, podobnie jak przy przebudowie budynku dawnej pralni przy ul. Szaserów na potrzeby nowej filii miejskiej biblioteki. Zaś złą pogodą miasto tłumaczy obsuwę przy remoncie muru oporowego przy IV LO oraz dachu i ogrodzenia żłobka nr 5.

Tłumacząc się zimą, miejscy urzędnicy chcą przełożyć na przyszły rok dokończenie kilku innych inwestycji. To m.in. budowa kanalizacji, w której biec mają światłowody koordynujące pracę sygnalizacji świetlnych od ul. Lubelskiego Lipca ‘80 do skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z Lotniczą. A także dobudowa windy do budynku Przedszkola Specjalnego nr 11.

Przedłużającymi się przetargami, które opóźniły wybór wykonawcy, miasto wyjaśnia opóźnienia w budowie chodnika przy Strzeleckiej od Harcerskiej do Plater oraz budowy oświetlenia przy Strojnowskiego i w rejonie kładki przy Dziewanny, a także budowę miejsc parkingowych przy Legendy. W przypadku budowy kanalizacji na Felinie nie można kontynuować prac, dopóki wykonawca nie usunie usterek.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cgh / 28 grudnia 2010 o 11:04
[quote name='radek r' timestamp='1293525512' post='412308']
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do Osiedla Jagiellońskiego wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi).
Czy Pan żuk, który nagle stał się moim przyjacielem na Facebooku i Naszej Klasie przypomni sobie co obiecywał jego poprzednik Wasilewski i on osobiście jako kandydat.
Ja pamiętam i na pewno w połowie lutego zapytam !!!
NAMAWIAM WSZYSTKICH DO TEGO - PISZMY DO NICH LISTY - PRAWDZIWE - NA PAPIERZE, POLECONE ZA POTWIERDZENIEM DORĘCZENIA I ZADAWAJMY PYTANIA - NIEWYGODNE TO MOŻE WTEDY ZACZNĄ WYWIĄZYWAĆ SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC.
pozdrawiam Radek
[/quote]
Pani Wcisło (i nie tylko)wcisnęli wam kit a wy go kupiliście. Ot to.
[quote name='radek r' timestamp='1293525512' post='412308']
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Ja... rozwiń
Avatar
radek r / 28 grudnia 2010 o 09:38
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do Osiedla Jagiellońskiego wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi).
Czy Pan żuk, który nagle stał się moim przyjacielem na Facebooku i Naszej Klasie przypomni sobie co obiecywał jego poprzednik Wasilewski i on osobiście jako kandydat.
Ja pamiętam i na pewno w połowie lutego zapytam !!!
NAMAWIAM WSZYSTKICH DO TEGO - PISZMY DO NICH LISTY - PRAWDZIWE - NA PAPIERZE, POLECONE ZA POTWIERDZENIEM DORĘCZENIA I ZADAWAJMY PYTANIA - NIEWYGODNE TO MOŻE WTEDY ZACZNĄ WYWIĄZYWAĆ SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC.
pozdrawiam Radek
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do... rozwiń
Avatar
InwesTor / 28 grudnia 2010 o 06:32
[quote name='Gość' timestamp='1293489252' post='412218']
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
[/quote]

Ty, a kto był wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje wtedy, kiedy zaliczylismy przedostatnia pozycje rankingu miasta przyjaznego inwestorom - Świety Walenty czy Krzysztof Żuk?
[quote name='Gość' timestamp='1293489252' post='412218']
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
[/quote]

Ty, a kto był wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje wtedy, kiedy zaliczylismy przedostatnia pozycje rankingu miasta przyjaznego inwestorom - Świety Walenty czy Krzysztof Żuk? rozwiń
Avatar
ToBi / 28 grudnia 2010 o 00:09
Wymiana chodników przy Krańcowej? Przecież tam wszędzie jest nowa kostka i ścieżki rowerowe. Wszystko niedawno robione...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2010 o 23:34
[quote name='100 g.' timestamp='1293476591' post='412067']
lubelski urzędnik nawet jak ma kasę nie wie, nie umie,nie potrafi poprowadzić zadania inwestycyjnego. Bo to nasz jedyny i wyjątkowy urzędnik
[/quote]
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
Avatar
100 g. / 27 grudnia 2010 o 20:03
lubelski urzędnik nawet jak ma kasę nie wie, nie umie,nie potrafi poprowadzić zadania inwestycyjnego. Bo to nasz jedyny i wyjątkowy urzędnik
Avatar
cgh / 28 grudnia 2010 o 11:04
[quote name='radek r' timestamp='1293525512' post='412308']
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do Osiedla Jagiellońskiego wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi).
Czy Pan żuk, który nagle stał się moim przyjacielem na Facebooku i Naszej Klasie przypomni sobie co obiecywał jego poprzednik Wasilewski i on osobiście jako kandydat.
Ja pamiętam i na pewno w połowie lutego zapytam !!!
NAMAWIAM WSZYSTKICH DO TEGO - PISZMY DO NICH LISTY - PRAWDZIWE - NA PAPIERZE, POLECONE ZA POTWIERDZENIEM DORĘCZENIA I ZADAWAJMY PYTANIA - NIEWYGODNE TO MOŻE WTEDY ZACZNĄ WYWIĄZYWAĆ SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC.
pozdrawiam Radek
[/quote]
Pani Wcisło (i nie tylko)wcisnęli wam kit a wy go kupiliście. Ot to.
[quote name='radek r' timestamp='1293525512' post='412308']
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Ja... rozwiń
Avatar
radek r / 28 grudnia 2010 o 09:38
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do Osiedla Jagiellońskiego wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi).
Czy Pan żuk, który nagle stał się moim przyjacielem na Facebooku i Naszej Klasie przypomni sobie co obiecywał jego poprzednik Wasilewski i on osobiście jako kandydat.
Ja pamiętam i na pewno w połowie lutego zapytam !!!
NAMAWIAM WSZYSTKICH DO TEGO - PISZMY DO NICH LISTY - PRAWDZIWE - NA PAPIERZE, POLECONE ZA POTWIERDZENIEM DORĘCZENIA I ZADAWAJMY PYTANIA - NIEWYGODNE TO MOŻE WTEDY ZACZNĄ WYWIĄZYWAĆ SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC.
pozdrawiam Radek
Doświadczalna to poszła w zapomnienie. Od wyborów minął miesiąc a już zapomnieli jak obiecywali "przebudowa Doświadczalnej, przebudowa Dr. Męczenników Majdanka, budowa chodników dla mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego...."
Ciekaw jestem czy Pani Wcisło tak szybko zapomni o lokalizacji swojego nowego sklepu - jak szybko zapomniała o obietnicach składanych mieszkańcom Felina ? -przedszkole, remont ulicy Doświadczalne(na odcinku osiedla Jagiellońskiego), przebudowa pętli autobusowej, przebudowa ul. Droga Męczenników Majdanka do... rozwiń
Avatar
InwesTor / 28 grudnia 2010 o 06:32
[quote name='Gość' timestamp='1293489252' post='412218']
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
[/quote]

Ty, a kto był wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje wtedy, kiedy zaliczylismy przedostatnia pozycje rankingu miasta przyjaznego inwestorom - Świety Walenty czy Krzysztof Żuk?
[quote name='Gość' timestamp='1293489252' post='412218']
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
[/quote]

Ty, a kto był wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje wtedy, kiedy zaliczylismy przedostatnia pozycje rankingu miasta przyjaznego inwestorom - Świety Walenty czy Krzysztof Żuk? rozwiń
Avatar
ToBi / 28 grudnia 2010 o 00:09
Wymiana chodników przy Krańcowej? Przecież tam wszędzie jest nowa kostka i ścieżki rowerowe. Wszystko niedawno robione...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2010 o 23:34
[quote name='100 g.' timestamp='1293476591' post='412067']
lubelski urzędnik nawet jak ma kasę nie wie, nie umie,nie potrafi poprowadzić zadania inwestycyjnego. Bo to nasz jedyny i wyjątkowy urzędnik
[/quote]
Urzędnik jest po to by nie podejmować pozytywnych decyzji, chronić własną dupę i piętrzyć trudności Wg ostatniego rankingu tubtin jest w ogonie miast przyjaznych inwestorom. Oby za Żuka to się zmieniło.
Avatar
100 g. / 27 grudnia 2010 o 20:03
lubelski urzędnik nawet jak ma kasę nie wie, nie umie,nie potrafi poprowadzić zadania inwestycyjnego. Bo to nasz jedyny i wyjątkowy urzędnik