Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2015 r.
12:27

Radni ze Świdnika solidarni z kolegą. Bronili go przed zwolnieniem

0 14 A A
Radosław Brzózka stracił posadę naczelnika, ale pozostaje pracownikiem starostwa
Radosław Brzózka stracił posadę naczelnika, ale pozostaje pracownikiem starostwa

Było nie tylko o politycznej dyskryminacji. Padły też mocniejsze słowa: że działania starosty świdnickiego miały charakter mobbingu. Tak miejscy radni bronili wczoraj swojego kolegi, którego starosta chce zwolnić z pracy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o miejskiego radnego Radosława Brzózkę (prawicowy klub Rodzina i Prawo), byłego naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku. A także rzecznika poprzedniego starosty świdnickiego Mariana Króla (PiS), obecnie opozycyjnego radnego.

Wczoraj świdniccy radni rozpatrywali wniosek starosty Dariusza Kołodziejczyka (PSL) – mieli wyrazić zgodę na rozwiązanie, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, umowy o pracę Brzózce.
Po wyborach samorządowych w powiecie świdnickim rządzi koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa. W marcu 2015 r. w wyniku reorganizacji urzędu – jak tłumaczy zarząd powiatu świdnickiego – Brzózka stracił posadę naczelnika. Powodem utraty stanowiska miały być też wykryte przez Urząd Kontroli Skarbowej nieprawidłowości za lata 2011–2014, przez co powiat musiał zwrócić ok. 2,6 mln zł nienależnie pobranej subwencji oświatowej. Winą za to zarząd obarczył właśnie Brzózkę.

Brzózka nie zgadza się z tymi zarzutami. Podkreśla, że nie miał prawa kontrolować szkół, zaś problem zwrotu subwencji nie dotyczy tylko powiatu świdnickiego. Uważa, że rzeczywistym powodem utraty stanowiska były powody polityczne.

– Pan starosta Dariusz Kołodziejczyk wskazał wprost, że moje przekonania polityczne i pełniony mandat radnego to główny problem relacji pracownik–pracodawca – mówi radny Brzózka. – Twierdził, że moje dalsze zatrudnienie w starostwie byłoby sytuacją – jak sobie po rozmowie z nim zanotowałem – niekomfortową dla mnie, ciężką, a nawet niezręczną.

– To jest ewidentne łamanie kodeksu pracy – uznał radny Aleksander Suski (Rodzina i Prawo), który wcześniej mówił, że z podobnymi sprawami spotykał się podczas pełnienia funkcji ławnika w sądzie pracy. Podkreślał też, że radny Brzózka nie otrzymał do tej pory nowego zakresu obowiązków.
Niektórzy radni w swojej ocenie poszli dalej. – Te działania ze strony starosty to działania mobbingowe – stwierdził radny Mirosław Tarkowski (Rodzina i Prawo). – To jest przemoc psychiczna, która niejednokrotnie jest gorsza od fizycznej.

Jednak nie cała rada była zgodna. – Stanowiska kierownicze są takie, że je się ma, a po zmianie władzy można ich nie mieć – stwierdził radny Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać.

Ostatecznie nikt z radnych nie opowiedział się za zwolnieniem Brzózki. 16 radnych było przeciwko, 2 osoby wstrzymały się od głosu. Brzózka nie głosował.

Podczas rozpatrywania tego punktu na sali obrad nie było ani starosty świdnickiego, ani żadnego innego członka zarządu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 10:00

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!!Ten cały śmieszny pis ujada jak psy zamiast dac sobie spokój i robic cos dla mieszkanców tam gdzie sa na tych swoich stanowiskach. Za mało władzy mają??

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:55

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:53

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:18
Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać. Miasto dobiera sobie wszystkich "swoich" to dlaczego Powiat nie może? Na pewno w mieście nie ma nikogo z PO, PSL, czy SWS. Wszyscy wiedzą, że tak się robi ale radni lamentują, dlaczego? Bo tak trzeba;)
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 03:18
a mnie interesuje dlaczego w MOPS Świdnik pracuje aż 3 osoby na kierowniczych stanowiskach? może warto zadać to pytanie burmistrzowi panowie i panie dziennikarki?
Avatar
Sebastian / 30 grudnia 2015 o 02:49

Czy starosta Kołodziejczyk ma coś wspólnego z Klaudią Kołodziejczyk???

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
Kiedy w urzędach przestanie rządzić partiokracja? Kiedy będą ludzie zatrudniani ze względu na wiedzę, umiejętności i kompetencje? Oglądaliście wczorajszy wywiad z dżekiem, nie umie się chłop wysłowić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:23
mam pytanie czy Kołodziejczyk to jest ten co na plakacie wyglądał jak dupa niemowlaka?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53
Każdy funkcyjny czy to burmistrz czy starosta powinni wystąpić z partii po wyborach! A każde takie zachowanie jak "starosty" z R.B. powinno kończyć się usunięciem tego pierwszego z urzędu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:31
Poprzedni Starosta - MIROSŁAW nie MARIAN...
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 10:00

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!!Ten cały śmieszny pis ujada jak psy zamiast dac sobie spokój i robic cos dla mieszkanców tam gdzie sa na tych swoich stanowiskach. Za mało władzy mają??

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:55

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:53

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:18
Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać. Miasto dobiera sobie wszystkich "swoich" to dlaczego Powiat nie może? Na pewno w mieście nie ma nikogo z PO, PSL, czy SWS. Wszyscy wiedzą, że tak się robi ale radni lamentują, dlaczego? Bo tak trzeba;)
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 03:18
a mnie interesuje dlaczego w MOPS Świdnik pracuje aż 3 osoby na kierowniczych stanowiskach? może warto zadać to pytanie burmistrzowi panowie i panie dziennikarki?
Avatar
Sebastian / 30 grudnia 2015 o 02:49

Czy starosta Kołodziejczyk ma coś wspólnego z Klaudią Kołodziejczyk???

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
Kiedy w urzędach przestanie rządzić partiokracja? Kiedy będą ludzie zatrudniani ze względu na wiedzę, umiejętności i kompetencje? Oglądaliście wczorajszy wywiad z dżekiem, nie umie się chłop wysłowić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:23
mam pytanie czy Kołodziejczyk to jest ten co na plakacie wyglądał jak dupa niemowlaka?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53
Każdy funkcyjny czy to burmistrz czy starosta powinni wystąpić z partii po wyborach! A każde takie zachowanie jak "starosty" z R.B. powinno kończyć się usunięciem tego pierwszego z urzędu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:31
Poprzedni Starosta - MIROSŁAW nie MARIAN...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 2 1

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 0

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 4 2

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 14 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 3

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY] 8 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!