wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Radni zgodzili się na centrum żeglarstwa nad Zalewem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2010, 19:06
Autor: (drs)

MOSiR wystawi na przetarg 6,5 ha ziemi na terenie ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Nowy dzierżawca przejmie grunty na 30 lat i będzie musiał zbudować tam ośrodek żeglarski.

O zgodę na przetarg prosił prezydent, bo zgłosił się chętny inwestor.

Ziemią interesuje się Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która planuje rozbudowę mola, stworzenie przystani jachtowej, trybun dla widzów i kompleksu budynków.

Na razie Marina, należąca do miasta, a będąca w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest dzierżawiona przez spółkę Graf-Marina. Umowa wygasa we wrześniu 2011 r. i dopiero po tej dacie ośrodek może przejąć kto inny.

Choć fundacja nieprędko mogłaby zawitać na tym gruncie to chce, by przetarg odbył się już teraz. Dlaczego? Chce starać się o unijne pieniądze na inwestycję, a do tego by składać wniosek o dotację potrzebuje umowy, w której będzie określone, że grunt jest przeznaczony pod centrum żeglarstwa.

Fundacja nie ma żadnej gwarancji, że to ona będzie nowym dzierżawcą ośrodka, bo przetarg ma być otwarty dla wszystkich chętnych.

Radni przed głosowaniem zgłaszali sporo wątpliwości. Powtarzało się pytanie sprzed miesiąca - wtedy sprawa też stanęła na sesji - jaki pomysł ma Ratusz na zagospodarowanie pozostałej części Mariny.

- I niedobrze się dzieje, że osoby, które chcą poznać tę koncepcję są jakoś piętnowane - mówi Janusz Mazurek, radny PiS.

Radni PO chcieli, by radni zgodzili się na przetarg. - Już teraz ceny działek nad Zalewem Zemborzyckim po ogłoszeniu zamiarów fundacji poszły w górę o 30 proc. - zauważa radny Dariusz Piątek.

W uchwale jest drobna zmiana. W opisie przeznaczenia ziemi do słów "centrum żeglarstwa" dopisano " i sportów wodnych".
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
znad Zalewu
rozsądni Lublinianie
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 stycznia 2010 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego dopisku radnych ( i sportów wodnych ) zrobi nam się lub czasopisma ???
Rozwiń
znad Zalewu
znad Zalewu (29 stycznia 2010 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rozsądni Lublinianie napisał:
Super, na prawdę dobra wiadomość- trzymamy dalej kciuki !!Może się tak nie ciesz zawczasu. Jak do tej pory miastu podpisywanie umów z dzierżawcami nad Zalewem słabo wychodziło. W efekcie mamy bajzel na Marinie i kompletną katastrofę ekologiczną w Dąbrowie. Tylko okolice nowych basenów jakoś przystają do 21 wieku. Coś mi się zdaje, że taki cwaniaczek jak Kawa zrobi wszystko żeby dostać ten teren na jakieś grosze a potem będzie tłukł tam pieniądze. A za kilka lat będziemy się zastanawiać dlaczego znowu ktoś nas zrobił w balona. Dlatego pomimo, że gardzę PiSowcami tym razem przyznaję im rację - przeczytać wszystkie papiery po 3 razy, niech miasto powie co ma zamiar zrobić z resztą Mariny i pokaże umowę na dzierżawę z tym całym centrum żeglarstwa. I jeśli wszystko nadal będzie takie różowe to oczywiście będziemy się cieszyć.
Rozwiń
rozsądni Lublinianie
rozsądni Lublinianie (29 stycznia 2010 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super, na prawdę dobra wiadomość- trzymamy dalej kciuki !!
Rozwiń
lubelak
lubelak (28 stycznia 2010 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ceny działek poszły w górę po ogłoszeniu dobrych intencji.Przecież od dawna w Polsce i Lublinie tylko się ogłasza...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!