sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Radny chce powołania herolda: Ma pilnować barw i koziołka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2012, 16:52
Autor: Dominik Smaga

Zdaniem radnego Piotra Kutego, autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy (Wojciech Nieśpiałowski)
Zdaniem radnego Piotra Kutego, autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy (Wojciech Nieśpiałowski)

O powołanie specjalnego urzędnika, który pilnowałby poprawności wykorzystania miejskich symboli wystąpił do prezydenta Lublina radny PiS, Piotr Kuty. Złożył nawet oficjalne pismo w tej sprawie.

Zdaniem Kutego należy te sprawy uporządkować. Wypomina m.in., że autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy. Chodzi mu o kolejność barw: góra pojazdu jest czerwona, środek biały, a dół zielony. Tymczasem oficjalna kolejność kolorów jest inna: biel, zieleń i czerwień.

Takie, a nie inne kolory wybrali w plebiscycie sami mieszkańcy. O tym, jak barwy mają być ułożone zdecydował plastyk.

– To nie jest wierne odwzorowanie miejskiej flagi – zastrzega Jakub Kozak z Zarządu Transportu Miejskiego. I tak już pozostanie. – Przyjechała właśnie kolejna dostawa nowych autobusów, w drodze są następne, nie będziemy już robić zamieszania.

Zdaniem kutego miejski herb jest za słabo wykorzystywany. – Herb miasta i jego barwy na stałe powinny być obecne na gmachach administracji lokalnej i w urzędowych gabinetach; na budynkach szkół i w salach lekcyjnych, na pojazdach komunikacji miejskiej i na tablicach z nazwami ulic – wylicza Piotr Kuty w piśmie do prezydenta.

I do długiej listy dodaje jeszcze urzędowe druki i miejskie publikacje. – Dla popularyzacji naszych symboli i tradycji, nie tylko w Lublinie, ale i poza jego granicami można by organizować specjalne pogadanki i konkursy.

Lublina powinien być obecny w urzędowych gabinetach, na budynkach szkół i w klasach lekcyjnych, na autobusach, tablicach z nazwami ulic, urzędowych drukach i wszelkich miejskich publikacjach.

– Zgadzamy się, że zasady używania herbu należy uporządkować – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Zwróciliśmy się już do Tadeusza Sobieszka, byłego sekretarza miasta i członka Komisji Heraldycznej o sporządzenie propozycji zasad, w jakich okolicznościach powinien być wykorzystywany koziołek, a w jakich logo miasta. Powinny być też ustalone zasady stosowania insygniów prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta.

Kuty idzie o krok dalej i proponuje powołanie "herolda miasta Lublin”. Byłby to urzędnik pilnujący tego, jak wykorzystywane są symbole Lublina. Miałby też sprawować funkcję mistrza ceremonii podczas różnych uroczystości.

– Nie należy zaczynać od powoływania specjalnego urzędnika, co raczej od opracowania pewnych zasad. Wtedy się okaże, czy taka funkcja jest potrzebna – mówi Mieczkowska-Czerniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Jaś Bober
Kolka
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 stycznia 2012 o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co na to wyborcy pana radnego ZAkutego? Czy takich pomyłów oczekują od radnego ZAkutego?.
Rozwiń
Jaś Bober
Jaś Bober (21 stycznia 2012 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Radny Kuty ,zamiast dbać o fryzurę koziołka lepiej dopilnuj aby zniknął ten komunikacyjny syf
jaki masz na LSM pod prokuraturą i ZUS-em od strony Wallenroda. Tam intelektualna śmietanka Lublina robi gorszy chlew na ulicy niż babki handlujące grochem i jajkami na chodniku przy ul. Ruskiej.
Ja wiem,że funkcjonariusze Wieprzowskiego mają większą śmiałość aby obłupić starego dziadka w Skodzie niż mecenasa czy doktora w wanie marki Volvo czy Mercedes stojącego dosłownie na środku drogi , na zakręcie i dość często z otwartymi drzwiami oraz telefonem przy uchu...........chociaż parę metrów dalej stoi pusty parking (ale płatny).
Rozwiń
Kolka
Kolka (21 stycznia 2012 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie i Panowie bezRadni Miasta Lublina,pierdoły do załatwienia zostawcie Grzybowi i Popiołkównej a wy zamijcie czymś konkretnym ot chociażby Producentami znakomitego obuwia
którzy to zostali pognani z zakładu niczym stary wysłużony pies z budy.Dzisiaj i za takim psem ktoś się ujmie a tu ponad dwie setki ludzi dostaje wilczy bilet który im się wrzuca przez posłańca do wigilijnego barszczu a wy w najlepsze grzejecie tyłki w urzędniczych fotelikach i wymyślacie zastępcze bzdety.
Żeby się bawić,to najpierw izbę trzeba pozamiatać a wy w chlewiku chcecie przednie kwiaty eksponować ? Wsczoraj szedłem chodnikiem miejskim wzdłuż ul. Koncertowej zapadając się po d*pę w śniegu , jakaś matka z wózkiem dziecięcym, jakiś zniedołężniały dziadek z pobliskiego Lidla o lasce- a temu , w moim odczuciu ignorantowi marzy się pastuch do koziołka. A to sobie go najmij i zapłać z własnej kieszeni może będziesz miał satysfakcję a nie obciążać budżet miasta min. 18 tysiącami w roku.
Byście się zajęli problemem tych ludzi targujacych do tej pory na chodnikach w centrum jak i innych dzielnicach miasta . Może im przedstawić jakąś alternatywę do zarobkowania i czerpać z tego zyski a nie tylko skupić się na dofinansowywaniu "legionów Wieprzowskiego".
Dlaczego np. nie zagospodarować placu po Bierucie i nie postawić tam estetycznej wiaty
, (nawet wielopozimowej na wzór parkingów) ze stołami do targowania, z opomiarowanym dostępem do wody i prądu ,ogólniedostępnymi toaletami,.....Ale nie- najprościej zarobić
na przenośnym -niezgodnie z prawem ustawianym radarku i na mandatach od babci która przyjechała do miasta sprzedać kopę jaj od swoich paru kur.
Ona je musi gdzieś sprzedać bo inaczej nie będzie miała za co zapłacić za prąd albo za
dziesięciokrotnie droższe paski do pomiaru stężenia cukru we krwi.
Przerażająca bezmyślność, ignorancja u tych od których nasz los bywa zależnym.
Powracając do "koziłka" ...to w sumie nie takie głupie zwierzę i dobrowolnie nie pójdzie
aby sobie podogonie i brodę na fioletowo przemalować -więc o jego barwy możemy być spokojni
bardziej niż niektórzy radni o swoje żony i córki
Rozwiń
Paweł
Paweł (21 stycznia 2012 o 00:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za szukanie dziury w całym?? Przecież autobusy są pomalowene w barwy miasta!! Nie widze sensu jeszcze dawać na aotbusy koziołka... Każdy wie jak wygląda herb miasta! Po co na siłe propagowac koziołka? Czy dzięki nie ma będa tysiące miejsc pracy? lepsze drogi? NIE! więc nie zajmujcei się pierdołami!!
Rozwiń
mkm
mkm (20 stycznia 2012 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/1/19/f_miejskisolam_58e7303.jpg

^^^
To jest rewelacyjna propozycja malowania miejskiego
A koziołka też popieram, ale zachowanie polityka jest dziwne
jak to pis...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!