środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Radny ma zostać dyrektorem w urzędzie. Konkursu jeszcze nie było. "Już odbiera gratulacje"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2015, 12:00

Miejski radny Platformy Obywatelskiej ma zostać zastępcą dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, bo konkurs na to stanowisko nie został jeszcze ogłoszony.

Stanowisko wicedyrektora w Departamencie Promocji i Turystyki pozostaje nieobsadzone od jesieni ubiegłego roku. Pełniący dotychczas tę funkcję Dariusz Donica został wtedy dyrektorem w miejsce Piotra Franaszka, który objął posadę szefa powstającego Centrum Spotkania Kultur. Od tamtej pory Donica samodzielnie kieruje departamentem. Ostatnio w kuluarach mówi się o poszukiwaniach jego zastępcy.

- Trudno mi powiedzieć, czy i kiedy będzie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Musimy sprawdzić, czy w obecnej formie departament pracuje wydajnie. Czekamy też na decyzję koalicjanta (czyli PO - red.) w tej sprawie - mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według nieoficjalnych informacji decyzję ma podjąć szef Platformy Obywatelskiej w regionie, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, bo Platforma nie ma w kierownictwie departamentu swojego człowieka. Jako jednego z kandydatów wymienia się Mateusza Zaczyńskiego, lubelskiego radnego, dyrektora Biura Regionu PO w Lublinie i bliskiego współpracownika Karpińskiego. Zaczyńskiego ma popierać wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

Minister Karpiński nie odbierał telefonu, do sprawy odniósł się za to jego partyjny kolega, wojewoda Wilk. - Zarząd Regionu PO nie wydawał opinii na ten temat. Wskazywanie kandydatów na stanowiska w Urzędzie Marszałkowskim nie należy do kompetencji wojewody - mówi Wilk.

Czy Zaczyński ma kwalifikacje do objęcia takiego stanowiska? - Nie ma tematu, bo nie zamierzam zrywać stosunku pracy. Umowę w Biurze Regionu PO mam ważną do końca roku i zamierzam ją wypełnić - przekonuje Mateusz Zaczyński.

W kuluarach można jednak usłyszeć, że to właśnie Zaczyński jest murowanym faworytem do zajęcia wicedyrektorskiego stołka w marszałkowskim departamencie.

- W związku z tym odbiera już gratulacje, choć sam podchodzi do tego z dystansem. Wiele osób przyjmuje tę informację z zaskoczeniem, bo panuje przekonanie, że nie poradzi sobie w tej roli - mówi nam anonimowo jeden z partyjnych działaczy PO.

Na giełdzie pojawia się też nazwisko Anny Glijer, która w przeszłości była asystentką posłanki Joanny Muchy i szefową jej gabinetu politycznego, w czasach jej pracy w roli ministra sportu.

- Stanowisko w Departamencie Promocji i Turystyki jest wolne i zapewne znajduje się w orbicie zainteresowań grupy osób, nie tylko moim. Zależy, jakie byłyby warunki ewentualnego konkursu. Gdybym je spełniała, to rozważałabym możliwość udziału w nim - komentuje Glijer, obecnie zatrudniona na samodzielnym stanowisku ds. polityki informacyjnej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie.

W ubiegłym roku departament promocji koordynował m. in. program "Marketing gospodarczy województwa lubelskiego”, wart 24 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Gość
ja
żółw
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 września 2015 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"radny" Zaczyński jest specjalistą od pomników. A może by tak panie radny zadbać o infrastrukturę "pańskiej" dzielnicy LSM???!!! Czy może kolejny pomnik ;) Wąska specjalizacja!
Rozwiń
ja
ja (27 kwietnia 2015 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaczyński nawet nie skończył prawa na UMCS-ie bo miał poprawki i powtarzal przedmioty- taki nieuk i karierowicz, wie gdzie sie wkręcić i jak zakręcić. ..Na marginesie nawet w biurze p. Kolarskiej-Bobińskiej sobie nie poradził i mu podziękowali!!!

Rozwiń
żółw
żółw (16 marca 2015 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież tam jest zastępca.

ale on jest już niczyj

Rozwiń
Piotr
Piotr (16 marca 2015 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Akurat te d**ki z PO są świetni w promocji i marketingu :) więc zdolny marketingowiec partyjny będzie zdolnym marketingowcem urzędu :P bo chyba o to chodzi w tym konkursie ?

haha są tak świetni, że ludzie tam pracujący w ich kompetencje nie wierzą

Rozwiń
Niemoralne partyjniactwo..
Niemoralne partyjniactwo.. (16 marca 2015 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to są stanowiska w administracji publicznej, opłacane z naszych podatków. Szansę na taką pracę powinni mieć wszyscy, nie tylko partyjni koledzy. Przecież to jest podwójnie niemoralne, ludzie opłacani z podatków uprawiają nepotyzm i dają stanowiska swoim kolegom, stanowiska opłacane z podatków, które powinny się należeć wszystkim. To nie są firmy prywatne, w których można zatrudniać np. wyłącznie swoją rodzinę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!