Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2007 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Radny opowiada o napadzie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 14 A A

- Krew tryskała ze mnie jak ze świniaka. Taksówkarze nie chcieli mi pomóc. Straciłem siły i padłem na chodnik - opowiada Kamil Zinczuk, miejski radny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przyjechał kolega, który dwa tygodnie pływał po Karaibach katamaranem. Chciał nam o tym opowiedzieć. Spotkaliśmy się w pubie "u Szewca” i właśnie stamtąd wracaliśmy - opowiada Kamil Zinczuk, miejski radny lewicy. - Nie byliśmy pijani, szliśmy spokojnie.

Trzej znajomi szli ul. 3 Maja w stronę al. Solidarności. Napastnicy zaszli im drogę w pobliżu nocnego sklepu. - Było ich siedmiu. Zaczepili nas, zaczęli pyskować. Kolega Maciek zaczął dzwonić na policję, ale go uderzyli i telefon mu wypadł - relacjonuje pan Andrzej. - Chciałem ich odepchnąć i sam oberwałem. Przewrócili Maćka na ziemię i zaczęli go kopać. Udało mi się uciec, ale gonił mnie jeden napastnik z nożem. Ranił mnie w plecy.

Mniej szczęścia miał Zinczuk. - Nawet mnie nie uderzyli, tylko od razu pchnęli nożem - mówi radny. - Przestraszyłem się, że dostałem w serducho, bo sikało ze mnie strasznie. Zacząłem biec w stronę Lublinianki. Zatrzymałem dwóch taksówkarzy, ale nie chcieli mnie zabrać. Jeden wręcz kazał mi pobiegać. Na rogu ul. 3 Maja i Krakowskiego Przedmieścia nie miałem już siły biec. Upadłem. I stamtąd mnie już zabrali.

Na miejsce przyjechał radiowóz. - Funkcjonariusze zastali dwóch pokrzywdzonych, którzy nie wiedzieli co się stało z ich kolegą. Policjanci znaleźli go krwawiącego na chodniku. Miał widoczną ranę kłutą w okolicy serca - informuje Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji. - Obaj ranni zostali zabrani przez karetki, a trzeci z pokrzywdzonych opisał nam sprawców. Zaczęliśmy ich szukać - dodaje.

Na ul. Okopowej policyjny patrol zauważył dwóch mężczyzn pasujących do opisu. Jeden z nich to 24-letni szalikowiec Motoru Lublin. Miał zbrukane świeżą krwią ubranie. Jego kompan rzucił się do ucieczki. Daleko nie uciekł. 20-latek miał przy sobie telefon skradziony koledze Zinczuka i inny aparat, który skradł latem z Komisariatu V Policji. Napadnięty Maciej G potwierdził, że obaj zatrzymani brali udział w bójce. Pijani agresorzy trafili do policyjnego aresztu.

Policja szuka pozostałych sprawców. - W sumie zatrzymaliśmy już 5 mężczyzn. Przesłuchujemy ich i szukamy reszty - mówi Agnieszka Kwiatkowska z lubelskiej komendy.

Jutro zatrzymani usłyszą zarzuty. - Na pewno będą bardzo poważne: usiłowanie zabójstwa, rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, udział w pobiciu, uszkodzenia ciała - wylicza Michał Blajerski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie. Za rozbój z "przedłużeniem ręki” do 12 lat więzienia.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tuejszy / 24 grudnia 2007 o 22:33
Poseł Zińczuk to nietuzinkowa postać.Należy rozpatrzyć,czy nie był to celowy zamach na życie tego wybitnego polityka wśród młodego narybku lewicy.Wierzyć się nie chce,że przypadkowo ugodzono nożem właśnie jego-bojownika o odebranie koncesji na alkochol 3 sklepom na Tatarach,a do tego członkowi Stowarzyszenia Ordynacka,i to nie szeregowemu.Przypadek?.A może warto zapytać>kto za tym stoi?<
Avatar
wolf / 23 grudnia 2007 o 16:45
MOLTON napisał:
KATOLICKI LUBLIN, 400 TYS. ŚWIETOSZKÓW LAŻĄCYCH DO KOSCIOLA CO NIEDZIELĘ, GŁOSUJACYCH W 60% NA ARCY KATOLIKÓW Z PIS I PO A TU PATRZCIE TAAKI ROZBÓJ,.. NO KTO BY POMYSLAŁ !? TURYSCI OMIJAJCIE TO MIASTO, WIOCHE MOŻECIE ZOBACZYC NA POCZTÓWKACH.
GDZIE MONIORING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZYCZE PANIE KAMILU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. ))

tam nie ma monitoringu bałwanie!
rozwiń
Avatar
kas / 22 grudnia 2007 o 21:23
Za komuny nie do pomyślenia!!!!!
Avatar
kuba / 21 grudnia 2007 o 22:09
Sprawcy powinni odpowiadać za usiłowanie morderstwa.
Taksówkarze za nieudzielenie pierwszej pomocy.

Najważniejsze, że Kamilowi nic poważnego się nie stało, 7cm od serca przy ciosie zadanym przez pijanego (!) dresiarza... Cieszmy się że to nie skończyło się inaczej.
Ale są też ludzie dobrej woli, jak np ten kto czuwał przy poszkodowanym i uciskał ranę aż do przyjazdu karetki.

Jak parę osób już zauważyło wszystkie serwisy piszą, że to było "pod sklepem", a nie "obok przystanku", "niedaleko kuratorium"... Szczerze wątpię żeby Kamil i jego przyjaciele chcieli skorzystać z asortymentu sklepu wracając od 3 w nocy z porządnego lokalu.
Co do wypowiedzi innych - o 3 w nocy w Lublinie jedni wracają do domów, a inni dla wątpliwej rozrywki biegają po mieście z nożami.
A Motor - no cóż, chyba dla nikogo nie będzie nowością że większość rasowych dresiarzy "z Lubartowskiej i okolic" im kibicuje. Ale zabieg podobny jak ze sklepem.
Sprawcy powinni odpowiadać za usiłowanie morderstwa.
Taksówkarze za nieudzielenie pierwszej pomocy.

Najważniejsze, że Kamilowi nic poważnego się nie stało, 7cm od serca przy ciosie zadanym przez pijanego (!) dresiarza... Cieszmy się że to nie skończyło się inaczej.
Ale są też ludzie dobrej woli, jak np ten kto czuwał przy poszkodowanym i uciskał ranę aż do przyjazdu karetki.

Jak parę osób już zauważyło wszystkie serwisy piszą, że to było "pod sklepem", a nie "obok przystanku", &qu... rozwiń
Avatar
sdf / 21 grudnia 2007 o 19:17
nina napisał:
Jezu, zinczuk oszczędź nam.....opanuj się, masz unikatowe zdjęcie naprawdę i padłeś na chodnik, powiadasz??


idiotka i tyle w temacie
Avatar
nina / 21 grudnia 2007 o 18:53
Jezu, zinczuk oszczędź nam.....opanuj się, masz unikatowe zdjęcie naprawdę i padłeś na chodnik, powiadasz??
Avatar
ppp / 21 grudnia 2007 o 18:50
kibice motoru???
i wszystko jasne! banda złodziei, bandytów, alfonsów i innego syfu!
do więzienia ich wszystkich!!!!!
Avatar
srfsvegfs / 21 grudnia 2007 o 17:10
RE: kardiolog
o 3 nad ranem robił to co wiekszość lekarzy czy prawników .... czy nas wszystkich którzy jeszcze nie wyjechali do anglii, miał prawo sobie pójśc gdzie chce, w środkowo europejskim mieście, tzw. stolicy sciany wschodzniej. Przypomne, że w krajach (normalnych) europejskich, życie nocne tętni, na wchodnioeuropejskiej wsi rzaązonej przez PO mozna dostac nożem.
Avatar
MOLTON / 21 grudnia 2007 o 16:53
KATOLICKI LUBLIN, 400 TYS. ŚWIETOSZKÓW LAŻĄCYCH DO KOSCIOLA CO NIEDZIELĘ, GŁOSUJACYCH W 60% NA ARCY KATOLIKÓW Z PIS I PO A TU PATRZCIE TAAKI ROZBÓJ,.. NO KTO BY POMYSLAŁ !? TURYSCI OMIJAJCIE TO MIASTO, WIOCHE MOŻECIE ZOBACZYC NA POCZTÓWKACH.
GDZIE MONIORING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZYCZE PANIE KAMILU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. ))
Avatar
kardiolog / 21 grudnia 2007 o 15:40
To co on robił w okolicy serca o 3 nad ranem?Wracał z sesjirady miasta?
Avatar
tuejszy / 24 grudnia 2007 o 22:33
Poseł Zińczuk to nietuzinkowa postać.Należy rozpatrzyć,czy nie był to celowy zamach na życie tego wybitnego polityka wśród młodego narybku lewicy.Wierzyć się nie chce,że przypadkowo ugodzono nożem właśnie jego-bojownika o odebranie koncesji na alkochol 3 sklepom na Tatarach,a do tego członkowi Stowarzyszenia Ordynacka,i to nie szeregowemu.Przypadek?.A może warto zapytać>kto za tym stoi?<
Avatar
wolf / 23 grudnia 2007 o 16:45
MOLTON napisał:
KATOLICKI LUBLIN, 400 TYS. ŚWIETOSZKÓW LAŻĄCYCH DO KOSCIOLA CO NIEDZIELĘ, GŁOSUJACYCH W 60% NA ARCY KATOLIKÓW Z PIS I PO A TU PATRZCIE TAAKI ROZBÓJ,.. NO KTO BY POMYSLAŁ !? TURYSCI OMIJAJCIE TO MIASTO, WIOCHE MOŻECIE ZOBACZYC NA POCZTÓWKACH.
GDZIE MONIORING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZYCZE PANIE KAMILU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. ))

tam nie ma monitoringu bałwanie!
rozwiń
Avatar
kas / 22 grudnia 2007 o 21:23
Za komuny nie do pomyślenia!!!!!
Avatar
kuba / 21 grudnia 2007 o 22:09
Sprawcy powinni odpowiadać za usiłowanie morderstwa.
Taksówkarze za nieudzielenie pierwszej pomocy.

Najważniejsze, że Kamilowi nic poważnego się nie stało, 7cm od serca przy ciosie zadanym przez pijanego (!) dresiarza... Cieszmy się że to nie skończyło się inaczej.
Ale są też ludzie dobrej woli, jak np ten kto czuwał przy poszkodowanym i uciskał ranę aż do przyjazdu karetki.

Jak parę osób już zauważyło wszystkie serwisy piszą, że to było "pod sklepem", a nie "obok przystanku", "niedaleko kuratorium"... Szczerze wątpię żeby Kamil i jego przyjaciele chcieli skorzystać z asortymentu sklepu wracając od 3 w nocy z porządnego lokalu.
Co do wypowiedzi innych - o 3 w nocy w Lublinie jedni wracają do domów, a inni dla wątpliwej rozrywki biegają po mieście z nożami.
A Motor - no cóż, chyba dla nikogo nie będzie nowością że większość rasowych dresiarzy "z Lubartowskiej i okolic" im kibicuje. Ale zabieg podobny jak ze sklepem.
Sprawcy powinni odpowiadać za usiłowanie morderstwa.
Taksówkarze za nieudzielenie pierwszej pomocy.

Najważniejsze, że Kamilowi nic poważnego się nie stało, 7cm od serca przy ciosie zadanym przez pijanego (!) dresiarza... Cieszmy się że to nie skończyło się inaczej.
Ale są też ludzie dobrej woli, jak np ten kto czuwał przy poszkodowanym i uciskał ranę aż do przyjazdu karetki.

Jak parę osób już zauważyło wszystkie serwisy piszą, że to było "pod sklepem", a nie "obok przystanku", &qu... rozwiń
Avatar
sdf / 21 grudnia 2007 o 19:17
nina napisał:
Jezu, zinczuk oszczędź nam.....opanuj się, masz unikatowe zdjęcie naprawdę i padłeś na chodnik, powiadasz??


idiotka i tyle w temacie
Avatar
nina / 21 grudnia 2007 o 18:53
Jezu, zinczuk oszczędź nam.....opanuj się, masz unikatowe zdjęcie naprawdę i padłeś na chodnik, powiadasz??
Avatar
ppp / 21 grudnia 2007 o 18:50
kibice motoru???
i wszystko jasne! banda złodziei, bandytów, alfonsów i innego syfu!
do więzienia ich wszystkich!!!!!
Avatar
srfsvegfs / 21 grudnia 2007 o 17:10
RE: kardiolog
o 3 nad ranem robił to co wiekszość lekarzy czy prawników .... czy nas wszystkich którzy jeszcze nie wyjechali do anglii, miał prawo sobie pójśc gdzie chce, w środkowo europejskim mieście, tzw. stolicy sciany wschodzniej. Przypomne, że w krajach (normalnych) europejskich, życie nocne tętni, na wchodnioeuropejskiej wsi rzaązonej przez PO mozna dostac nożem.
Avatar
MOLTON / 21 grudnia 2007 o 16:53
KATOLICKI LUBLIN, 400 TYS. ŚWIETOSZKÓW LAŻĄCYCH DO KOSCIOLA CO NIEDZIELĘ, GŁOSUJACYCH W 60% NA ARCY KATOLIKÓW Z PIS I PO A TU PATRZCIE TAAKI ROZBÓJ,.. NO KTO BY POMYSLAŁ !? TURYSCI OMIJAJCIE TO MIASTO, WIOCHE MOŻECIE ZOBACZYC NA POCZTÓWKACH.
GDZIE MONIORING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZYCZE PANIE KAMILU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. ))
Avatar
kardiolog / 21 grudnia 2007 o 15:40
To co on robił w okolicy serca o 3 nad ranem?Wracał z sesjirady miasta?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 16 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 15 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 25 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!