piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Radny PiS stracił stołek w komisji antyalkoholowej

Dodano: 13 kwietnia 2017, 13:48
Autor: drs

W miejsce radnego Dariusza Jeziora nie została powołana do komisji żadna inna osoba
W miejsce radnego Dariusza Jeziora nie została powołana do komisji żadna inna osoba (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Miejski radny Dariusz Jezior (PiS) stracił stanowisko w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prezydent miasta uznał, że działalność radnego w komisji może się dublować się z tym za co odpowiada w swojej obecnej pracy

O składzie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych decyduje jednoosobowo prezydent Lublina. Nie musi przy tym podawać żadnego uzasadnienia podejmując decyzję o odwołaniu któregoś z członków komisji.

– Prezydent powziął wiadomość o zatrudnieniu pana Dariusza Jeziora na stanowisku zastępcy dyrektora w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Lublinie, która jest uprawniona do kontroli przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych – tłumaczy decyzję prezydenta jego rzeczniczka Beata Krzyżanowska. – Ten fakt budzi wątpliwości co do ewentualnej możliwości dublowania się zadań inspektora inspekcji handlowej i członka Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W miejsce Jeziora nie została powołana do komisji żadna inna osoba, więc komisja działa od wczoraj w składzie 23-osobowym. W jej gronie jest pięcioro miejskich radnych obecnej kadencji, w tym czworo z koalicji wspierającej prezydenta (Piotr Dreher, Zbigniew Jurkowski, Monika Orzechowska i Mateusz Zaczyński) oraz jedna radna z opozycji (Małgorzata Suchanowska).

Członkowie komisji pobierają wynagrodzenie wynoszące 200 zł za każde posiedzenie komisji lub jednego z jej zespołów. Zwykle biorą udział w 9 posiedzeniach miesięcznie. Komisja zajmuje się m.in. wnioskami o przymusowe leczenie osób uzależnionych od alkoholu, czy choćby kontrolą punktów sprzedaży alkoholu pod kątem oznakowania półek z alkoholem oraz przestrzegania zakazu sprzedaży trunków osobom niepełnoletnim i nietrzeźwym.

W 23-osobowej komisji, oprócz 5 obecnych radnych jest też 5 radnych minionej kadencji: Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Marek Jakubowski, Elżbieta Mach i Marcin Pogorzałek.

Z radnym Dariuszem Jeziorem nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Czytaj więcej o: Dariusz Jezior
krzysztof.jakubowski
ja
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krzysztof.jakubowski
krzysztof.jakubowski (15 kwietnia 2017 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę porównać aktywność tej radnej przed powołaniem do KRPA i po. Widać różnicę.
Rozwiń
ja
ja (13 kwietnia 2017 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krzysztof.jakubowski napisał:
Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na konflikt interesów radnych, którzy zasiadają w tej komisji. Z jednej strony dzięki prezydentowi dostają miesięcznie ok. 1600 zł, z drugiej rozliczają go np. z wykonania budżetu. Jednak ani radni PO, ani PIS ani Prezydent nie są zainteresowani zmianą. Przyświeca im zgoda ponad podziałami.
I co w związku z tym? Nie przypominam sobie np: żeby Suchanowska po tym jak dostała stołek w komisji, zagłosowała ZA budżetem. Szukanie dziury w całym.
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2017 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jezior, typowy len i nieuk pisowski, w radzie miasta od 2002 roku, nigdy nic konkretnie dla tego miasta nie zrobi,
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2017 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym wiedzieć jakie problemy alkoholowe zostały rozwiązane przez tych 24 radnych.Oprucz ich problemów finansowych oczywiście.
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2017 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze! Ten facet to parodia. Jeszcze nie słyszałem żeby kiedykolwiek cokolwiek mądrego powiedział na radzie miasta. Tylko coś sepleni, zakłada i zdejmuje okulary na przemian co chyba ma w założeniu dodawać inteligencji. Typowy pisowiec.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!