sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Radny PiS: Urzędników miało być mniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2012, 19:39
Autor: (drs)

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Gigantyczny wzrost zatrudnienia w Urzędzie Miasta zarzuca prezydentowi Lublina lider opozycyjnego klubu PiS w Radzie Miasta – Sylwester Tułajew. Tułajew oficjalnie wystąpił do prezydenta o wyjaśnienia.

Pisze, że w tegorocznym budżecie znalazła się informacja, że na początku 2012 r. zatrudnienie w Urzędzie Miasta to 1100 etatów, a do końca roku wzrośnie o 20 etatów. I zestawia te dane z innymi, które znalazły się w projekcie budżetu na przyszły rok.

– Znajdujemy informację, iż planowany stan zatrudnienia na zakończenie 2012 r. wynosić będzie 1192 etaty – zwraca uwagę radny.– Na jakiej podstawie założony plan wzrostu o 20 etatów został prawie pięciokrotnie przekroczony?

Szef klubu PiS wylicza, że w ciągu dwóch lat wzrost zatrudnienia w Urzędzie Miasta wyniósł 10 proc., a nawet 16 proc. (169 etatów), jeśli uwzględnić przejście części pracowników do wydzielonego ze struktur urzędu Zarządu Dróg i Mostów. - Faktycznie zatrudnienie wzrosło o 92 etaty - przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

- Z tej liczby 12 osób to niepełnosprawni zatrudnieni w związku z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej i państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kolejnych 20 etatów to zakładany wzrost zatrudnienia, 30 osób to dodatkowy wzrost w różnych wydziałach Urzędu Miasta. Te osoby były przyjmowane do realizacji dodatkowych zadań, które pojawiły się w ciągu roku. Były to też etaty, o których utworzenie wnioskowali dyrektorzy wydziałów, m.in. Wydziału Architektury i Budownictwa i Wydziału Planowania, który w przyszłym roku czeka kumulacja prac związanych z uchwaleniem kilkunastu planów zagospodarowania przestrzennego. Wiążący dla nas jest nie limit etatów, ale funduszu płac i on nie został przekroczony - dodaje Krzyżanowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
GOŚĆ
Gość
Agnieszka
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

GOŚĆ
GOŚĆ (23 listopada 2012 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba gdzieś zatrudnić nieudacznych kolesi ,rodziny ,kochanki wszak to wielkiej klasy specjaliści,oczywiście po konkursach
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2012 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To, że się buduje i remontuje to jedno, a to, że na stołkach siedzą znajomki i pociotki i nikt się tego nie czepia to inna para kaloszy.
Rozwiń
Agnieszka
Agnieszka (23 listopada 2012 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle - łatwiej jest się przyczepić, niż coś zrobić. To chyba dobrze, że za końcową sumę pieniędzy zostało zatrudnionychh przykładowo 90 osób,a nie 20. Wydawało mi się, że zrozumiałe jest, że im więcej rąk do pracy - tym lepiej (przynajmniej mój 5-letni syn zdaje sobie z tego sprawę). Jeśli pan Tułajew tego nie rozumie, to nie wiem po co jest na swoim stanowisku..
Rozwiń
Joanna
Joanna (23 listopada 2012 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Faktycznie, łatwiej jest siedzieć i wymyślać co zrobić zeby podziały polityczne były najważniejsze, zamiast podnieść się ze stołka i pomóc ludziom, którzy dbają o miasto i zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ! Tak panie Tułajew, mam na myśli pana.
Rozwiń
Urzędnik,
Urzędnik, (23 listopada 2012 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tani poklask pana T. jeśli budżet wzrósł, a wzrósł to do obsługi potrzeba więcej osób. To proste, lecz trzeba błysnąć, trzeba pobrzękać szabelką aby odwrócić uwagę od (nazwijmy to) swoich problemów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!