wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Radny PO chce zabronić stawiania nadajników telefonii komórkowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2009, 20:43
Autor: Dominik Smaga

Wprowadzenia zakazu stawiania nowych masztów z nadajnikami telefonii komórkowej chce miejski radny. Twierdzi, że taki zakaz obowiązuje już m.in. we Wrocławiu. – Nic podobnego – zaprzecza Wrocław.

O nowym pomyśle radny Marcin Nowak (PO) poinformował wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Prezydent powinien zorganizować po wakacjach konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców. Moim celem jest to, żeby wypracować wspólne stanowisko prezydenta miasta, Rady Miasta i rad dzielnic w sprawie obligatoryjnego zakazu lokowania w Lublinie nowych masztów koło domów mieszkalnych – wyjaśnia Marcin Nowak, radny PO.

Tylko taki zakaz, zdaniem Nowaka, pozwoli uniknąć kolejnych protestów przeciw stawianiu nadajników. – I uniknąć sytuacji, że jeden blok będzie miał 20 anten na dachu.

Jako przykład Nowak podaje Wrocław: Tam obowiązuje zakaz stawiania masztów komórkowych w terenie zabudowanym.

– Nie ma takiego zakazu – zapewnia tymczasem Paweł Czuma, rzecznik wrocławskiego magistratu. – Na obszarach objętych planem zagospodarowania przestrzennego maszty można stawiać tam, gdzie pozwala na to plan. Tam, gdzie planu nie ma, maszty można stawiać, jeśli pozwala na to decyzja o warunkach zabudowy. Jest jeszcze wiele innych obostrzeń, bo w sprawie budowy muszą się wypowiedzieć sąsiedzi, są też badania pola elektromagnetycznego. Ale to dotyczy każdego miejsca w Polsce.

Wśród miast, które mają takie zakazy, Nowak wymienia też Bydgoszcz. – Pierwsze słyszę – mówi Maciej Głuszkowski, wiceszef tamtejszego Wydziału Administracji Budowlanej. Podobnie reagują we wskazywanym przez Nowaka Toruniu: Nie ma żadnego odgórnego zakazu. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie – twierdzi Agnieszka Pietrzak, rzecznik prezydenta.

Zdaniem Nowaka, zakaz nie uczyniłby Lublina białą plamą na mapie telekomunikacyjnej. – Nie chodzi mi o demontowanie tych nadajników, które już stoją. A one wystarczają. Nie mam problemów z dodzwonieniem się, chyba że w jakichś podziemiach – twierdzi radny.

– Zakaz uniemożliwiłby rozwijanie dostępu do nowych technologii, które mogą wymagać stawiania nowych nadajników – uważa Zbigniew Drohobycki z Biura Prasowego Telekomunikacji Polskiej, właściciela sieci Orange.

Lublin już raz zasłynął w Polsce z protestów przeciw budowie nadajnika sieci Era w pobliżu bloków przy Szafirowej. Policja siłą usuwała z drogi mieszkańców blokujących dojazd do budowy. Prezydent zablokował toczącą się już inwestycję, operator odwołał się od tej decyzji. Sprawa jest w sądzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
Gość
swójnick
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (29 lipca 2009 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
młodzi umierają a starzy żyją i protestują
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2009 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
naukowiec napisał:
Popieram radnego w 100%. A tym pseudointelektualistom ktorzy wypisują sobie tylko znane mądrości polecam fachową literaturę z apelem Freiburdzkim na czele (podpisał go kwait nauki światowej). Niewiele rozumiecie ze szkodliwości wpływu nadajników telefonii komórkowej dyskutanci, bo nic nie wiecie na ten temat. (swoją drogą lobbing tej branży sieje skuteczną propagandę). Kilkanaście lat temu tacy jak wy kwestionowali szkodliwy wpływ azbestu a kilkadziesiąt tytoniu. Jak dyskutujecie na forum zdobądźcie chociaż minimum wiedzy bazowej. Proszę .

a czy Ty gościu masz telefon komórkowy rozmowy przez telefon komórkowy powodują że ludzie są bezpłodni - ha ha - czego radny z podupadającej PO nie zrobi aby być dalej u steru władzy . A społeczeństwo takie jak TY daje się wypuszczać w maliny . To jest najgorsze .
Rozwiń
swójnick
swójnick (29 lipca 2009 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konopielka wciąż aktualna
Rozwiń
~Marcin~
~Marcin~ (29 lipca 2009 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowak powinien wylecieć z PO
Rozwiń
ja
ja (29 lipca 2009 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ten Pan radny to nie pomylił się? Skoro nadajniki są szkodliwe to po co zostawiać? Zabronić budować nowe? To tylko działanie pod publikę, bo gdyby był przekonany o ich szkodliwości nie pozwoliłby na istnienie tych wybudowanych...z resztą pomylił się też w innych kwestiach...np. wyliczając miasta w których są zakazy budowania stacji bazowych. Skoro to wszystko takie szkodliwe to niech zrezygnują ze swoich komóreczek...one bardziej im szkodzą niż te maszty, czy ktoś im to doradzał?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!