Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2012 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Radny SLD chce likwidacji Straży Miejskiej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 40 A A
Straż Miejska  (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Straż Miejska (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Likwidacji Straży Miejskiej będzie domagać się miejski radny SLD Jan Gąbka. To jedyny przedstawiciel tej partii w Radzie Miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radny twierdzi, że pieniądze na utrzymanie komendy lepiej byłoby wydać na opłacenie dodatkowych patroli policji.

W przyszłym roku wydatki na utrzymanie Straży Miejskiej mają wynieść 7,72 mln złotych, z czego blisko 6,6 mln złotych pójdzie na wynagrodzenia i ich pochodne. Tymczasem, wpływy z nakładanych przez nią mandatów mają dać miastu 3,8 mln złotych, co jest najwyższą kwotą w historii lubelskiej Straży Miejskiej. Zdaniem Gąbki, tak duża kwota oznaczałaby zbyt represyjne działania wobec mieszkańców.

Prezydent Lublina na likwidację formacji nie chce się zgodzić. – Na funkcjonowanie policji miasto nie ma żadnego wpływu, a Straż Miejska jest naszą jednostką organizacyjną – komentuje Krzysztof Żuk. Podkreśla, że w jego ocenie straż pod rządami nowego komendanta działa bardzo dobrze. – Zmiany w Straży Miejskiej są za nami i przed nami. A koszty? System bezpieczeństwa zawsze kosztuje. A mieszkańcy oczekują, że w każdej chwili będą mogli wezwać Straż Miejską.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zero7 / 16 stycznia 2013 o 13:50
Popieram - do likwidacji i to jak najszybciej!
Avatar
Popieram !!! / 7 stycznia 2013 o 14:00
Już podpisuje.
Tylko gdzie?
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 o 14:51
do odśnieżania i zamiatania ulic wygonić tę pożal się Boże straż.....babci mandać dać ..ot gieroje...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 o 22:40
A może wypadało by zapytać mieszkańców czy chcą opłacać takiego pasożyta i szkodnika jak staż biznesowo miejska.
Avatar
1abcd / 19 grudnia 2012 o 16:45
Pan radny sfrustrowany coś.... Ciekawe kto przejmie zadania Straży Miejskiej ? Zadania! a nie pieniądze
Avatar
schaboszczak / 19 grudnia 2012 o 12:28
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logistyki. Można nieruchomość, którą zajmują strażnicy przeznaczyć na coś innego. To samo dotyczy utrzymania bazy transportowej itp.
[/quote]

Tu nie chodzi o wpływ na funkcjonowanie policji, tylko o kasę z mandatów, która w przypadku policji trafia do budżetu państwa, omijając budżet gminy... A kasę, ka to w kapitaliźmie, najlepiej jest robić po linii jajmniejszego oporu, minimalizując koszty i maksymalizując zyski - wiadomo, że łatwiej i przyjemniej jest mandatować za pomocą fgotoradaru oraz emerytów za jamniki bez kagańca, niż uganiać się za bandziorami, szukać wunnych niszczenia mienia, zakłócania ciszy nocnej itd.
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logisty... rozwiń
Avatar
gość / 19 grudnia 2012 o 10:18
Panie radny z SLD,proszę zbierać podpisy!
Avatar
ja@ / 19 grudnia 2012 o 09:54
jestem ZA! trzeba zbierać podpisy !
Avatar
edo / 19 grudnia 2012 o 09:50
W sałej Polsce zlikwidować a pieniądze przeznaczyć dla policji.
Avatar
ggr / 19 grudnia 2012 o 09:30
Trzymają straż miejską, bo już wiedzą, że za rządów PO jest realne zagrożenie, że ludzie mogą wyjść na ulice, a kto ich wtedy spałuje? ZOMO? Poziom inteligencji strażnika jest taki, by nie kwestionował żadnych rozkazów! Ojciec, prać? Prać!
Avatar
Zero7 / 16 stycznia 2013 o 13:50
Popieram - do likwidacji i to jak najszybciej!
Avatar
Popieram !!! / 7 stycznia 2013 o 14:00
Już podpisuje.
Tylko gdzie?
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 o 14:51
do odśnieżania i zamiatania ulic wygonić tę pożal się Boże straż.....babci mandać dać ..ot gieroje...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 o 22:40
A może wypadało by zapytać mieszkańców czy chcą opłacać takiego pasożyta i szkodnika jak staż biznesowo miejska.
Avatar
1abcd / 19 grudnia 2012 o 16:45
Pan radny sfrustrowany coś.... Ciekawe kto przejmie zadania Straży Miejskiej ? Zadania! a nie pieniądze
Avatar
schaboszczak / 19 grudnia 2012 o 12:28
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logistyki. Można nieruchomość, którą zajmują strażnicy przeznaczyć na coś innego. To samo dotyczy utrzymania bazy transportowej itp.
[/quote]

Tu nie chodzi o wpływ na funkcjonowanie policji, tylko o kasę z mandatów, która w przypadku policji trafia do budżetu państwa, omijając budżet gminy... A kasę, ka to w kapitaliźmie, najlepiej jest robić po linii jajmniejszego oporu, minimalizując koszty i maksymalizując zyski - wiadomo, że łatwiej i przyjemniej jest mandatować za pomocą fgotoradaru oraz emerytów za jamniki bez kagańca, niż uganiać się za bandziorami, szukać wunnych niszczenia mienia, zakłócania ciszy nocnej itd.
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logisty... rozwiń
Avatar
gość / 19 grudnia 2012 o 10:18
Panie radny z SLD,proszę zbierać podpisy!
Avatar
ja@ / 19 grudnia 2012 o 09:54
jestem ZA! trzeba zbierać podpisy !
Avatar
edo / 19 grudnia 2012 o 09:50
W sałej Polsce zlikwidować a pieniądze przeznaczyć dla policji.
Avatar
ggr / 19 grudnia 2012 o 09:30
Trzymają straż miejską, bo już wiedzą, że za rządów PO jest realne zagrożenie, że ludzie mogą wyjść na ulice, a kto ich wtedy spałuje? ZOMO? Poziom inteligencji strażnika jest taki, by nie kwestionował żadnych rozkazów! Ojciec, prać? Prać!
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 3

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!