Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2013 r.
15:11
Edytuj ten wpis

Radny Tomasz Pitucha pokazał pośladki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 41 A A
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól

Radni nie zgodzili się na finansowanie projektu, dzięki któremu Lublin odwiedzali artyści z 19 krajów, a nasi twórcy prezentowali się za granicą. Wystarczyło, że jeden z radnych pokazał zdjęcie ze spektaklu, który nie ma nic wspólnego z tym projektem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Możliwość prezentacji performerów z różnych krajów Lublin zawdzięcza współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, państwową instytucją kultury. Miasto i instytut po połowie dzieliły się kosztami funkcjonowania Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych.

– W ramach tego projektu w Lublinie gościli do tej pory artyści z 19 krajów, takich jak np. Gruzja, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, a nasi artyści mieli okazję jeździć za granicę – podsumowuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna za kulturę.

Na ostatniej sesji Rada Miasta miała zatwierdzić dalsze finansowanie takiej współpracy. W latach 2014–16 miasto miałoby wyłożyć na ten cel po 300 tys. zł rocznie, drugie tyle wykładałby Instytut Adama Mickiewicza. W czasie, gdy rozpatrywana była ta sprawa, w sali nie było części radnych Platformy Obywatelskiej, byli za to radni PiS, znani z wypowiedzi krytycznych wobec niektórych działań artystycznych.

Niespodzianki nie było. Radny PiS, Tomasz Pitucha, postanowił pokazać, co jest dofinansowywane z miejskiej kasy. Pokazał trzy zdjęcia z październikowego spektaklu pt. Low Pieces prezentowanego w Centrum Kultury w ramach festiwalu Konfrontacje Teatralne. Fotografie są dostępne na stronie internetowej CK. Co ważne, spektakl Low Pieces nie miał nic wspólnego z projektem, o którego finansowaniu miała decydować Rada Miasta.

Ale to wystarczyło radnym, by nie zgodzili się na dofinansowanie międzynarodowej współpracy. Projekt poparło 9 radnych, tyle samo zagłosowało przeciw. A żeby pomysł został przyjęty musiało być więcej zwolenników, niż przeciwników.

Dalsza współpraca w ramach Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych stanęła pod znakiem zapytania. Ratusz nie wyklucza, że jeszcze raz poprosi radnych o zgodę.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 o 12:38

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 12:36

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 o 12:33

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 o 09:08

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 o 23:05

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
Wieśnik / 21 grudnia 2013 o 19:32

Tomaszek jest chory na główkę już od młodości, Pamiętam jak mamusia trzepała go po łbie czym popadło, no i niestety zostało....

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 o 17:37

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 o 16:02

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 o 15:07

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 o 15:01

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 o 12:38

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 12:36

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 o 12:33

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 o 09:08

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 o 23:05

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
Wieśnik / 21 grudnia 2013 o 19:32

Tomaszek jest chory na główkę już od młodości, Pamiętam jak mamusia trzepała go po łbie czym popadło, no i niestety zostało....

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 o 17:37

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 o 16:02

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 o 15:07

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 o 15:01

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 35

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!